Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2016-09-10, Autor: Mikołaj Małkiewicz, Kategoria: Publicystyka, Liczba wyświetleń: 2663

A A A

Nietypowe zastosowania Amigi

Amiga

Amiga to komputer, który jak wiadomo w czasach swojej świetności był dobry nie tylko do gier ale także do pracy. Dzisiaj natomiast Amiga jest komputerem służącym głównie do odpalania gier kwalifikujących się pod retro w zdecydowanej większości przypadków. Dla mnie jest to oczywiste ale postanowiłem (z "przymrużeniem oka") poszukać nowych nietypowych zastosowań dla klasycznej Amigi. Tak więc zachęcam do czytania.

Zastosowanie 1

Zasilacz zewnętrzny wyprodukowany przez Commodore jest świetnym grzejnikiem. Możemy sobie zimą na nim postawić nogi i od razu zrobi nam się cieplej. Z doświadczenia wiem, że jest to bezpieczne. Oczywiście punkt ten dotyczy małych Amig a także C64 o czym przekonałem się na własnej skórze.

Zastosowanie 2

Jeżeli zaliczamy się do osób z wizją oraz interesujemy się projektowaniem wnętrz to Amiga jest nam w stanie posłużyć za mebel bądź ozdobę. Dobrze dobrana lokalizacja ustawienia komputera może sprawić, że nasz pokój zyska większy charakter dla nas, bądź dla naszych gości. Zastosowanie to ma jeszcze jedną zaletę, jeśli przyjaciółka będzie służyła tylko za ozdobę to do tego celu nada się nawet zepsuta Amiga.

Zastosowanie 3

Wzorując się na twórcach jedyne słusznego komputera (tj. Amigi jakby ktoś nie wiedział) możemy podpisać obudowę swoją ksywą a także zbierać podpisy swoich znajomych - wtedy Amiga stanie się jeszcze większą pamiątką czy nawet pamiętnikiem.

Zasilacz

Zastosowanie 4

Amiga to kobieta, a jak wiadomo kobiety lubią przeglądać się w lustrze i robić sobie zdjęcia. Amiga odpowiednio przygotowana a raczej wykadrowana na zdjęciu może nam pomóc wygrać jakiś konkurs zdjęciowy. Za który przy odrobinie szczęścia będziemy mogli sobie kupić jakieś akcesoria do Amigi.

Zastosowanie 5

Jeżeli planujecie kupić Amigę, bądź jeśli już ją posiadacie to będzie mogli zagrać w grę RPG. Do wyboru są dwie frakcje, pierwsza z nich to "Tropiciele", zaś druga to "Handlarzyny". Członkowie tych frakcji zwalczają się wzajemnie. Gra oferuje wiele pojedynków tj "Aledrogo" czy "OxygenLeadXtrupeos". Gra ta jest bardzo uzależniająca i wciąga niczym czarna dziura. Jak na razie to nikomu nie udało się jej skończyć, tak więc nie wiadomo jaka nagroda czeka po jej ukończeniu. Prawdopodobnie Atari ST działające na prąd a nie na węgiel.

Zastosowanie 6

Tym razem bardziej typowe, a co za tym idzie bardziej praktyczne zastosowanie. Amiga jest nam w stanie przetestować bardzo stare sprzęty. Stare twarde dyski czy dyskietki, a nawet drukarki czy modemy. Ostatnio pomogła mi przetestować kable audio/video. Komu jak komu ale swojej pięćsetce to ja ufam. I Ty zaufaj swojej Amidze!

Zastosowanie 7

Każdy kto ma małą Amigę po jakimś czasie staje się mistrzem w układaniu kabli. Można powiedzieć "I gonna clean them all!". Po takim treningu jaki potrafi zafundować nam Amiga momentami zaplątane słuchawki nie stanowią już wyzwania ani nie denerwują. Amiga koi nerwy nawet gdy jej nie ma w pobliżu.

Kable

Zastosowanie 8

Jeśli nie potrafimy wyrazić swoich negatywnych emocji lub po prostu jesteśmy uważani za ludzi zbyt spokojnych, posłuchajmy przez godzinę stukania stacji dyskietek. Jest to tak denerwujące, że na pewno wyrzucimy z siebie złe emocje za pomocą różnej maści epitetów.

Zastosowanie 9

Odwrócone zastosowanie punktu numer osiem. Być może klikanie stacji dysków sprawi, że staniemy się senni a głos stacji zamieni się dla nas w kołysankę i wyleczy z bezsenności. Tym sposobem zaoszczędzimy parę groszy na kroplach nasennych.

Zastosowanie 10

Amiga jest idealnym rozwiązaniem dla osób nie posiadających w domu sejfu. Wystarczy rozkręcić naszą przyjaciółkę i przechowywać w niej drogocenne przedmioty czy pieniądze. Widok Amigi odstraszy niejednego złodzieja a zarazem zniechęci do zaglądnięcia jej do środka.

To już koniec moich nietypowych zastosowań Amigi. Jeśli macie inne to podzielcie się nimi w komentarzach lub napiszcie własny artykuł.

Pozdrawiam.

Mikołaj Małkiewicz
zobacz inne nasze artykuły » komentarzy: 2
Menu
Baza wiedzy
AmigaOS.pl
Naczelny poleca
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą: