Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2016-12-28, Autor: Mikołaj Małkiewicz, Kategoria: Gry, Liczba wyświetleń: 2404

A A A

Przegląd gier mortalopodobych na Amigę CD32

Witajcie drodzy konsolowi bracia. Dzisiaj przedstawię Wam gry które polegają na obiciu mordy dowolnemu delikwentowi. No i jak zawsze zaznaczam, że nie są to recenzje. Artykuł tylko pokazuje co zostało na Amigę CD32 wydane, a co niestety nie... Zacznijmy więc:

1. Brutal Paws of Furry - Gametek (1995)

Gra została przeniesiona na CD32 bez żadnych zmian prosto z dyskietki. O ile gra może jest nawet średnia to w oczy rzuca się lenistwo twórców, którzy "pracowali" nad portem dla tej konsoli.

2. Chambers of Shaolin - Thalion/Uniqe(Grandslam) (1993)

Gra ta została wydana na CD32 i nie prezentuje poziomu zbliżonego do miernego. Brzydka grafika, małe postacie i kompletnie nie wykorzystany potencjał nośnika CD. Radziłbym omijać tę pozycję z daleka.

Brutal Paws of Furry Chambers of Shaolin

3. Dangerous Streets - Micromania/Flair (1993)

Gra dodawana na starcie do konsoli. Gdyby nie Akira to niebezpieczne ulice byłyby najgorszą grą w historii wydaną na CD32. Wszystko działa źle. Słaba animacja, kiepska grywalność. Ocena bardzo niska 0.1/10.

4. Fighting Spirit - Lightshock/Neo (1996)

Gra twórców Black Vipera prezentująca wysoki poziom, co prawda nie ma w niej nic odkrywczego ani przełomowego, jest za to ładna grafika i duży poziom grywalności .

5. International Karate - Activision/System 3 (1994)

Po prostu International Karate. Jeśli ktoś pokochał tę grę na sprzętach ośmiobitowych pokocha ją i tutaj. Jeśli zaś ktoś oczekuje jakichkolwiek zmian na lepsze to niech omija tę grę z daleka bo prawie nic nie zostało zmienione.

6. Rise of the Robots - Instict Design /Time Warner (1994)

Ładna grafika oraz animacja, niestety grę można przejść za pomocą jednego przycisku fire stojąc w miejscu. Gra ładna lecz jednocześnie bardzo nudna poprzez swoje nieudane sterowanie.

7. ShadowFighter - NA.P.S /Gremlin (1995)

Produkcja ta zajmuje ponad 500 MB. Większość recenzji dawało grze ocenę kręcącą się w okolicy lub przekraczającą 90%. Należy w nią zagrać osobiście by się przekonać, że ocena nie jest wcale zawyżona.

8. Super Street Fighter 2 - The New Challengers - Gametek (1995)

Według niektórych portali gra została wydana na CD32. Osobiście nigdy nie widziałem egzemplarza tej gry dla CD32, więc jeśli ktoś ma jakieś informacje na ten temat to bardzo proszę o kontakt.

9. Super Street Fighter 2 Turbo - Gametek (1996)

Wygląda cudownie, chociaż widać spowolnienia w działaniu gry. Mnie to co prawna nie przeszkadza i da się grać. Nie jeden port widziałem przeniesiony z automatu na Amigę i ten jest całkiem dobrze wykonany.

10. Ultimate Body Blows - Team17 (1994)

Bardzo przyjemna bijatyka posiadająca ładną grafikę i animację. Oferuje wiele ciosów specjalnych. Naprawdę polecam każdemu kto lubi ręcznie rysowane bijatyki.

Dangerous Streets Fighting Spirit

Miała powstać jeszcze gra X-Fighter robiona przez Thalion, jak widać nigdy nie została wydana. Istnieje jednak recenzja tej gry, która pojawiła się w 51-szym numerze czasopisma "Amiga Power". Także Capital Punishment był planowany dla CD32. Wnioskuję to po tym iż w sieci krąży ISO płytki z numeru 22 CD32 Gamera na którym znajduje się demo przeznaczone do odpalenia na konsoli. Znalazłem także informację o tym, że gra Primal Rage także była planowana w wersji dla CD32.

Po latach można zagrać również w inne bijatyki, jednak są to konwersje nieoficjalne. Widziałem specjalnie przygotowaną wersję Mortali przez Earoka ale obecnie strona z grą jest niedostępna do pobrania. Więc jak to mówią "szukajcie a znajdziecie".

To już koniec na dziś i zapraszam niebawem do kolejnego artykułu o grach dla CD32.
Obrazki pochodzą ze strony LemonAmiga.com.

Mikołaj Małkiewicz
zobacz inne nasze artykuły » komentarzy: 4
Menu
Baza wiedzy
AmigaOS.pl
Naczelny poleca
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą: