Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2018-05-26, Autor: Mikołaj Małkiewicz, Kategoria: Gry, Liczba wyświetleń: 2650

A A A

Active Soccer 2DX na PS VITA

Sensible World of Soccer (SWOS) swego czasu był bardzo popularną grą. Nawet dzisiaj organizowane są turnieje wszelakiej maści, ba nawet ostatnio grałem w to z kumplami i dobrze się bawiłem. Ktoś jednak wpadł na pomysł by zrobić SWOSa na PS4 i PS Vitę. Coś poszło jednak cholernie nie tak...

Na początku ukaże nam się menu, które pozwoli wybrać tryb gry, a tych mamy kilka: towarzyski, turniej i kariera. Na końcu będzie można jeszcze wybrać poziom trudności. W opcjach - jest taka która powoduje iż piłka zawsze trzyma się nogi zawodnika co moim zdaniem całkowicie wyklucza tę grę jako następcę SWOSa.

Drużyn mamy multum choć bez licencji, ale mi to nie przeszkadza. Natomiast to, iż na dwóch dyskietkach 2DD tych drużyn i lig jest więcej niż w grze na konsole obecnej generacji to już jest totalna pomyłka.

Gra stara wyglądać się na SWOS i nawet jej się to udaje, niestety sama rozgrywka jest delikatnie rzecz ujmując brzydka jak "czarno listopadowa gradowa noc".

Po pierwsze ta gra ładuje się dłużej niż SWOS na A500! Jak to jest k... w ogóle możliwe!? Po drugie dźwięk nie jest zsynchronizowany z czasem ładowania co powoduje że całkiem przyjemna muzyczka traci cały swój urok bo i tak prawie jej nie usłyszymy. W trakcie meczu animacja piłkarzy przycina, ba nawet sekwencja wyjścia na boisko piłkarzy jest tak poklatkowana jakbym odpalam Cytadelę na A500 z 1MB na pełnym ekranie!

Grę kupiłem na promocji, potem kosztowała już dużo więcej. Czy to było specjalnie przemyślane aby zarobić na fanach retro? Czy autorzy widzieli dokumentacje dla programistów PS Vita? Jak to jest możliwe że konsola, która odpala "Uncharted" bez żadnego problemu nie poradziła sobie z tym czymś?

Nie polecam, moja ocena to: 2/10

PS. Gra pewnie będzie działać płynnie dopiero na Playstation 7. :-)

Mikołaj Małkiewicz
zobacz inne nasze artykuły » komentarzy: 0
Menu
Baza wiedzy
AmigaOS.pl
Naczelny poleca
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą: