Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2018-09-02, Autor: Czesław Mnich, Kategoria: Gry, Liczba wyświetleń: 3330

A A A

Gorky 17

Gorky 17

Gorky 17 to przede wszystkim gra taktyczna z elementami gry fabularnej (RPG). Prace nad nią rozpoczął w 1997 roku Adrian Chmielarz, który był za razem jej głównym projektantem jak i pomysłodawcą. Po niespełna dwóch latach gra trafiła w Polsce na sklepowe półki za sprawą wydawcy "TopWare Interactive".

Gorky 17

Projekt pochłonął bardzo dużo ludzkiej pracy oraz kosztów. Gorky 17 jest jedną z pierwszych polskich gier komputerowych stworzonych tak dużym nakładem sił. Nie bez powodu w bardzo krótkim czasie zyskała miano jednej z najlepszych gier, jakie ukazały się w tym okresie na Świecie. Warto tutaj nadmienić, że już w czasie prac nad projektem polskie studio "Metropolis Software" zainteresowało jednego z najważniejszych światowych wydawców i producentów gier mianowicie firmę "Monolith Productions", która później wydała grę za granicą.

Fabuła rozgrywki jest bardzo ciekawa i w miarę oryginalna. Bez zagłębiania się w szczegóły mamy rok 2009, wcielamy się w dowódcę żołnierzy sił NATO. Naszym zadaniem jest prowadzenie działań w byłej radzieckiej bazie wojskowej znajdującej się na terenie Polski, w mieście Lubin. W odległych czasach ludność zamieszkująca te tereny prowadziła eksperymenty o charakterze genetycznym. Coś oczywiście poszło nie tak i ludzie zamieszkujący Lubin zostali zdeformowani w groźne oraz przerażające mutanty. Owe stworzenia były zdolne unicestwić każdego, kto tylko znalazł się w ich zasięgu.

Gorky 17

Doprowadziło to do pojawienia się w tym niebezpiecznym miejscu elitarnego oddziału żołnierzy NATO, którego zadaniem jest zbadanie terenu bazy oraz wyjaśnienie przyczyn katastrofy. To oczywiście nie jedyny cel misji. Pod wodzą kapitana Sullivana musimy rozwiązać zagadkę zaginięcia wcześniejszej wysłanej grupy żołnierzy oraz badaczy. Owa grupa zniknęła wówczas bez śladu co sprawiło, że oddział NATO chce za wszelką cenę ich odnaleźć żywych lub to co po nich pozostało i dowiedzieć się co właściwie się im przydarzyło.

Wcielając się w bohaterów gry mamy możliwość kierowania 3 osobową grupą. Do walki z mutantami dysponujemy naprawdę sporym arsenałem różnorodnej broni. Przede wszystkim możemy używać pistoletów, miotaczy ogni, paralizatorów a także karabinów maszynowych. Dodatkowo, jeśli jeden z żołnierzy zostanie ranny to możemy go uzdrowić za pomocą leków i innych medykamentów.

Gorky 17

Gra wymaga sporych umiejętności, jednakże jeśli już je zdobędziemy to na pewno pochłonie nas na dłuższy czas. Gorky 17 dedykowana jest dla wymagających graczy, tutaj myślenie oraz przewidywanie to podstawa. Trzeba być trochę taktykiem aby wiedzieć jaki ruch może wykonać dany przeciwnik. Dzięki ciekawej rozgrywce gra cieszyła się niegdyś bardzo dużą popularnością i może cieszyć dalej za sprawą wykonanej przez Hyperion Entertainment konwersji w 2015 roku pozwalającej odpalić tytuł na Amidze.

Wymagania ma naprawdę niewielkie. Gra zadowoli się już najwolniejszym SAMem z 256MB RAMu oraz systemem AmigaOS 4.1FE. Gorky 17 dostępny jest w sprzedaży za około 20 funtów.

Czesław Mnich
zobacz inne nasze artykuły » komentarzy: 4
Menu
Baza wiedzy
AmigaOS.pl
Naczelny poleca
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą: