Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2018-12-07, Autor: Mikołaj Małkiewicz , Kategoria: Sprzęt, Liczba wyświetleń: 2085

A A A

Joypad Boomerang B103 L

Amiga i gry to historia niejednego połamanego dżojstika. Istnieje jednak także inne urządzenie dla Amigi a mianowicie pad. Amiga to w sumie taka nowoczesna bo mieliśmy nawet pilota na podczerwień, ale wracamy do pada.

Joypad Boomerang B103 L

Opisywany pad Joypad Boomerang jest polskim produktem, produkowanym przez firmę "MATT". B103L to wersja luksusowa z 2m przewodem.

Pudełko jest małe, mało kolorowe i kartowane, ale schludne. W środku znajdziemy pada oraz dwie nakładki na krzyżak. Jedna sprawia, że z krzyżaka robi się standardowy dżojstik druga to odpowiedź co by się stało gdyby ktoś grał trackballem w Alien Breeda.

Sam pad przypomina mi trochę tego od Segi Mega Drive. Jest wykonany z plastiku, który sprawia wrażenie tandetnego, mimo to urządzenie jest wytrzymałe, nic się nie rozlatuje. Ciekawie (jak na Amigę) rozwiązano przyciski. Jeden to zwykły "fire" drugi działa jako "autofire", a trzeci to odpowiednik przycisku "turbo" z konsoli typu "Pegazus" i jeśli dobrze myślę to pady od MATT (jest jeszcze wersja pada dla CD32) są jedynymi, które mają taką funkcję dla Amigi.

Jak się go używa?

Może być - naprawdę nie ma co więcej pisać. Przetrwał takie gry jak Jaguar, Xenon II, Shadow Dancer i nic się złego nie stało dlatego przejdę do opisu zalet i wad.

Joypad Boomerang B103 L

Zalety:

  • można kupić nowe urządzenie na gwarancji,
  • autofire,
  • ładne świecące się diody na padzie,
  • o dziwo duża wytrzymałość.

Wady:

  • to nie jest ergonomiczny pad jak ktoś ma duże dłonie nie będzie w stanie grać bez bólu,
  • bardzo głośny krzyżak,
  • tandetne wykończenie.

Na koniec

Jest to mój pierwszy pad do Amigi i chyba ostatni, wolę dżojstiki. Obiektywnie patrząc joypad spełnia swoją rolę po prostu w miarę dobrze ale szału nie ma. Ocena 6,5 na 10.

Mikołaj Małkiewicz
zobacz inne nasze artykuły » komentarzy: 0
Menu
Baza wiedzy
AmigaOS.pl
Naczelny poleca
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą: