Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2014-12-07, Autor: Mikołaj Małkiewicz, Kategoria: Gry, Liczba wyświetleń: 3836

A A A

10 dobrych gier których nie lubię

1. Alien Breed Tower Assault

Tej pozycji nie cierpię z powodu systemu zapisu stanu gry. Niby dostajemy kod, ale co z tego gdy z mojego uzbrojenia po wczytaniu stanu gry zostaje zero. Wiadomo przecież, że ta gra prosta nie jest. Klasyczny przykład dobrej gry, która przez jedną skopaną rzecz może odstraszyć wielu graczy.

2. Lotus 3

W tej grze nie ma prędkości - jest dla mnie wolniejsza od dwóch pozostałych części. W dodatku często się mi zawieszała, być może miałem wadliwy egzemplarz (ja nie miałem z tym problemów - przyp. SZAMAN). Brakuje w tej części tego ducha amigowych wyścigów. I choć gra jest naprawdę dobra to ja jej nie znoszę. A i jeszcze muzyka jak dla mnie tragiczna...

3. Sensible Soccer

Jak ja mogę nie lubić tej gry? Nie wiem po prostu coś mi tu "nie gra". Zaznaczam jednak że wersję na SNES lubię a na Amigę nie...

4. Jungle Strike

Jungle Strike

Desert Strike uwielbiam, ale Jungle Strike już nie. Jak dla mnie jest strasznie nudna, tak po prostu przy tej grze się nudzę.

5. Gloom

Mowa tu o oryginalny Gloomie. Naprawdę nie wiem czemu oryginał wymagał AGA przy takim za przeproszeniem "burdelu" na ekranie - chodzi mi o te piksele. Dobrze, że wersja "Deluxe" to naprawiła. W oryginalnego zagrałem właściwie tylko z ciekawości.

6. Pegasus

Pegazus

Po pierwsze nudno, a po drugie - czasami za proste, a czasami za trudne, produkcja dobra ale dla mnie jest za długa i zbyt monotonna. Eh, gdyby ta gra była ciut ciekawsza. Być może niedługo ją zrecenzuję, postaram się.

7. Indianapolis 500

Kontrola nad pojazdem sprawia, że grać mi się nie chce. W dodatku tor owalny szybko się nudzi w tej produkcji (no, ale takie są te amerykańskie wyścigi - dlatego zawsze oglądałem F1 - przyp. SZAMAN).

8. Elite II Frontier

Nie lubię gier które nie mają fabuły.

9. Fighter Bomber

Fighter Bomber

Uwielbiam melodię z intra, grafika nie jest taka zła, ale prędkość gry... Może tam jest z 3-4 fps, naprawdę czasami mam wrażenie że tylko DID robiło symulacje lotnicze które nie przycinały (bo może tutaj jednak przydała by się troszkę mocniejsza konfiguracja Amigi niż A500, choć czasami nawet i to nie pomaga - przyp. SZAMAN).

10. Red Baron

Znów tragicznie wolna, a miałem okazję w to grać na A500 z "Fastem", na a A600 z Apollo 630/25 czy A4000/040 i zawsze było tak samo przerażająco wolno...

Na koniec chcę napisać, że jest to moja prywatna lista i nikt nie musi się zgadzać z tymi opiniami. Proszę także brać pod uwagę fakt iż ta lista nie jest w żadnym stopniu recenzją tych gier.

Wszystkie obrazki pochodzą z serwisu lemonamiga.com

Mikołaj Małkiewicz
zobacz inne nasze artykuły » komentarzy: 1
Menu
Baza wiedzy
AmigaOS.pl
Naczelny poleca
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą: