Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2015-04-01, Autor: Mikołaj Małkiewicz, Kategoria: Gry, Liczba wyświetleń: 3821

A A A

Mały przegląd gier FPS na Amigę CD32

Dzisiaj gry, które mocną stroną CD32 nie były, lecz z drugiej strony biorąc pod uwagę procesor w tej konsoli to i tak dostałem więcej niż się spodziewałem. Zapraszam zatem do przeglądu FPS na amigową konsolę.

Alien Breed 3D

Gra jest straszna i mroczna. Spokojnie, w pozytywnym sensie. Dzięki strasznie pikselowatej grafice powstał mroczny klimat. Czasami po prostu nie za bardzo można zobaczyć to co jest przed nami. W dodatku muzyka na CD32 jest świetna. Nie ma jednak róży bez kolców, na gołej CD32 będzie szarpać. Zaleca się chociaż 4 MB Fast Ramu.

Alien Breed 3D

Jako ciekawostkę podam iż demo z CD32 Gamera nie tnie się tak jak oryginał mimo, że mamy tam o wiele więcej elementów i tekstur. Tak, też tego nie rozumiem.

Fears

Gra która wyrosła z pewnego dema, a mianowicie Motion: Origin 2:

Na grafikę zbytnio bym nie narzekał. Ciekawe konstrukcje poziomów, możliwość zmiany ustawień grafiki.

Fears

Da się ustawić tak, że nawet na CD32 będzie chodziło to znośnie. Jedna wada to dźwięk, autorzy gry to chyba nagrywali to na Marsie? Polecam zagrać bo mimo wielu niedociągnięć gra potrafi wciągnąć.

Gloom Classic i dalsze części

Gloom jest po prostu jakby stworzony dla CD32, chyba nawet wykorzystuje Akiko? Glooma każdy chyba zna więc co tu się rozpisywać.

Gloom

Dla przypomnienia tylko - na eXecu opisywaliśmy jakiś czas temu sposoby na spore modyfikacje w tej kultowej grze.

Breathlees

Breathlees

Nie to nie jest mój żart - ta gra uruchamia się na gołej (sic! - przyp. SZAMAN) CD32. Niemożliwe staje się możliwe, sami zobaczcie na strony (1 i 2 ) z nieoficjalnym portem tej gry dla "trzydziestki dwójki"

Wiadomo że lepiej przy tej grze mieć ProModule, ale jednak podziwiam programistów którym się chciało to przygotować dla CD32.

Death Mask - nie ten "3D"?

Death Mask

Właściwie nie wiem czy ten tytuł powinien być w tym zestawieniu (nie powinien - przyp. SZAMAN :)) gdyż tak naprawdę nie można nawet się odwrócić wokół własnej osi. Tak - nasze ruchy są co 90 stopni. Chyba jedyna gra którą odradzę bo jest po prostu bardzo słaba.

Wszystkie obrazki z gier w tym artykule pochodzą z serwisu www.lemonamiga.com

Mikołaj Małkiewicz
zobacz inne nasze artykuły » komentarzy: 37
Menu
Baza wiedzy
AmigaOS.pl
Naczelny poleca
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą: