Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2015-05-14, Autor: Mikołaj Małkiewicz, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 5317

A A A

Malutki przegląd polskich programów na Amigę 500

Dzisiaj omówię w dużym skrócie polskie programy na naszą ukochaną Amigę. Zaznaczam, że wspominam tutaj tylko i wyłącznie o programach które używałem na swojej Amidze 500.

AmiTekstPro V2.01

Bardzo dobry edytor tekstu. Pełnie możliwości pokazuje dopiero jednak od systemu w wersji 2.0. Mimo to pod A500 również bardzo dobrze wywiązuje się ze swojego zadania. Posiada port Arexxa, ciekawe czy odniósł by sukces na świecie? Był dobry, ale nie bardzo dobry - na pewno słabszy od legendarnego CygnusEd.

Top DAT

Będąc dzieckiem uwielbiałem się tym bawić - program ładnie przeliczał różne miary, kilometry na mile itd. itp. a także pokazywał różne strefy czasowe. Teraz takie opcje ma moja komórka, jak ten czas szybko leci...

Polskie programy na Amigę

AmiLab 1.0

Chyba jedyny program "inżynierski" który potrafię normalnie obsłużyć, a nawet na nim coś zaprojektować. Jest genialny - dużo opcji a przy okazji bardzo prosta obsługa. Ideał, szkoda, że podobnie jak AmiTekst nie został wydany "na świecie".

NovaPaint IV

Program malarski dla Amigi 500 z 1 MB Ram - jako ciekawostkę podam że zawiera w sobie tyle czcionek co Microsoft Word (ironizuje) a także odtwarzacz muzyczny z marnymi modułami! Czy twórcę "pogrzało"? Czy twórca był "iluminati"? A wracając do malowania, niby jest wszystko chociaż cześć opcji jest po angielsku, a cześć po polsku. W dodatku program wiesza się często z powodu braku pamięci chociaż w teorii powstał dla A500/600...

Oczywiście to nie wszystkie polskie programy jakie powstały, ale czuł bym się źle jeśli mówiłbym o czymś czego nigdy nie używałem. Pamiętajmy na Amigę w Polsce powstały (i nadal powstają - patrz DigiBooster3, przyp. SZAMAN) nie tylko gry ale też sporo ciekawych programów, ten artykuł miał króciutko o nich przypomnieć. Mam nadzieję że się udało.

Mikołaj Małkiewicz
zobacz inne nasze artykuły » komentarzy: 4
Menu
Baza wiedzy
AmigaOS.pl
Naczelny poleca
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą: