eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

wtorek, 7. lipca, 2020, 04:02

Dodano: 2009-06-09 19:36, Autor: kb, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 1849

A A A

SRec 1.13, XVidcore Codec 52.2

SRec - jedyny program do rejestracji sekwencji wideo z działającego systemu AmigaOS doczekal się kolejnych aktualizacji. Już w poprzedniej wersji wprowadzono możliwość wchodzenia i wychodzenia "w locie" w tryb followmouse [pobierz film].

Poprzednia wersja miała jednak drobny błąd, który powodował zawieszanie się programu przy próbie zapisania pliku z preferencjami. Wersja 1.13 poprawia ten błąd oraz wprowadza automatyczne pomijanie klatek w przypadku, gdy procesor nie jest w stanie nadążyć z kodowaniem w czasie rzeczywistym materiału wideo przy zadanej przez użytkownika rozdzielczości i ilości klatek na sekundę. Posiadacze komputerów z wbudowaną jednostką Altivec powinni użyć ostatniej wersji biblioteki XVidcore Codec, która daje lekkie przyspieszenie działania na procesorach G4. Wymienione oprogramowanie dostępne jest na serwerze OS4 Depot.


Dodaj komentarz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2009-06-18 13:12

Za Wikstoremem trudno nadąrzyć z pisaniem newsów. Minęło ledwie kilka dni a mamy już trzy wersje do przodu. Ta ostatnia oznaczona numerkiem 1.16 wnosi tylko jedną drobną, ale za to bardzo przydatną rzecz, mianowicie ikonifikacje. Koniec z oglądaniem GUI programu na każdym filmie.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #2 wysłany: 2009-06-21 11:39 w odpowiedzi na komentarz #1

A czy widziałeś GUI programu na moich filmach? Definiujesz sobie RECORDKEY, wrzucasz SReca do WBStartup i jak chcesz coś nagrać to wciskasz przycisk, drugi raz jak chcesz zakończyć nagranie i gotowe. Teraz można dodatkowo dokonfigurować ZOOMKEY, którym podczas nagrania można robić "najazdy kamerą".

Odpowiedz

AmigaOS.pl
Polecamy
Najpopularniejsze