eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

wtorek, 19. października, 2021, 07:08

Dodano: 2014-05-17 12:57, Autor: st, Kategoria: Gry, Liczba wyświetleń: 4821

A A A

Dark Seed

Gra "Dark Seed" (przygodówka "point and click", horror) została wydana na Amigę w 1992. W galerii prezentujemy wersję na CD32, która ukazała się dwa lata później:


Dodaj komentarz

Grzegorz
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2014-05-17 18:15

Jedna z moich ulubionych przygodówek na Amigę.
Gra bazowała na twórczości Hansa Rudolfa Gigera - szwajcarskiego malarza, rzeźbiarza i projektanta znanego z zamiłowania do horrorów. Jego twórczość określana jest jako "biomechaniczna", dzieła prezentują symbiozę świata natury oraz maszyny, zazwyczaj w przerażających wizjach. Znany był głównie ze stworzenia postaci ksenomorfa znanego z filmu "Obcy - ósmy pasażer Nostromo" (za co otrzymał Oscara).
Zmarł zaledwie 5 dni temu - 12 maja tego roku (co odnotowały polskie i światowe media) więc przypomnienie o tej grze na łamach eXeca stanowi swego rodzaju hołd dla H. R. Gigera
Należy wspomnieć, że wymogiem Gigera podczas tworzenia Dark Seed była grafika w wysokiej rozdzielczości w związku z czym gra miała grafikę w hi-res laced (640x512) oryginalne kadry z gry były rysowane w 640x400.
Sequel tej gry dostępny jest dla amigowców poprzez emulator komputera Macintosh. Dark Seed II to dalszy ciąg historii Mika Dowsona w świecie stworzonym na bazie prac Gigera.

Odpowiedz

AmigaOS.pl
Polecamy
Najpopularniejsze