eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

czwartek, 4. marca, 2021, 10:50

Dodano: 2015-03-15 09:38, Autor: st, Kategoria: Gry, Liczba wyświetleń: 2206

A A A

Unreal Engine 4 za darmo dla wszystkich

Od kilkunastu dni istnieje bardzo łatwy sposób aby przekonać się o tym, czy możemy podołać współczesnej rozrywce 3D - zarówno sprzętowo jak i organizacyjnie. Firma Epic Games uwolniła bowiem silnik graficzny Unreal Engine 4 - od teraz nawet niewielkie, niezależne studia mogą korzystać z zaawansowanej technologii pozwalającej na generowanie imponującej grafiki.

getVideo: https://www.youtube.com/watch?v=w6EMc6eu3c8

Jak czytamy na gry-online.pl: twórcy, którzy zdecydują się wykorzystać ich silnik, zobowiązani są do wypłaty pięcioprocentowej tantiemy od sprzedaży swojego produktu. Warunek ten nabiera jednak mocy dopiero po osiągnięciu przychodów rzędu 3 000 dolarów - projekty, które nie przebiją tego pułapu, mogą swobodnie korzystać z silnika bez żadnych opłat. Deweloperzy płacą dopiero, po osiągnięciu komercyjnego sukcesu, co z pewnością ucieszy wiele początkujących i niezależnych zespołów.

Zalecana konfiguracja dla deweloperów którzy chcą tworzyć gry z wykorzystaniem tego silnika to: 8 GB RAM, procesor quad-core Intel lub AMD i karta graficzna kompatybilna z DX11.

zobacz inne nasze wideo »

Dodaj komentarz

MDW
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2015-03-15 17:44

Trochę bez sensu wygląda to "karta graficzna kompatybilna z DX11" gdy silnik działa na: iOS, OSX, Linux, Playstation3/4, a na nich żadnego DX nie ma.

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #2 wysłany: 2015-03-15 17:58 w odpowiedzi na komentarz #1

No, ale to jest wpis na oficjalnej stronie - ja tylko przetłumaczyłem.

Odpowiedz

AmigaOS.pl
Polecamy
Najpopularniejsze