Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2015-09-16 19:47, Autor: st, Kategoria: Emulacja, Liczba wyświetleń: 6301

A A A

Minimig-AGA-Core 1.1 dla MiST

Pojawiła się nowa wersja oprogramowania dla płyty MiST - sprzętowego emulatora klasycznej Amigi (a także Atari) zbudowanego na FPGA. Nowy Minimig-AGA-Core zawiera poprawki związane m.in. z obsługą myszki i klawiatury oraz obrazów Kickstartu. Autorem tego pomysłu (Minimig w MiST) jest Rok Krajnc, a pobierzecie go z tej strony.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 12
 • Adam_MAdam_M
 • CizarCizar
 • DobrowitDobrowit
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • Janusz82Janusz82
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • PatuPatu
 • spazmaspazma
 • SZAMANSZAMAN
dołącz do kanału »
Jenot
Tomasz Stafiński
Czytelnik Chełm
A500

komentarz #1 wysłany: 2015-09-16 21:53

Sprawdzone, bez problemu działają wszystkie części Ishar AGA, natomiast dalej nie da się grać w UFO AGA.

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #2 wysłany: 2015-09-19 14:30 w odpowiedzi na komentarz #1

A jak jest z systemem i softem użytkowym? Czy WB z 3.x działa na tym szybko?

Odpowiedz

Jenot
Tomasz Stafiński
Czytelnik Chełm
A500

komentarz #3 wysłany: 2015-09-20 12:36 w odpowiedzi na komentarz #2

Ja mam WB 3.1 i ClassicWB, Chaos zainstalował 3.9 (ale nie wiem jak to działa). WB na nowym core działa naprawdę szybko. Z softu użytkowego odpalałem DPIV, Protrackera, MusicX i Octameda (porty MIDI Mista działają bez problemu w obie strony), WHDLoad, Devpac. Nie zauważyłem problemów.
Czekam jeszcze na obsługę sieci (atarowcy już mają dzięki jakimś tanim kartom DLinka na USB). Wtedy będzie można się pokusić o drukowanie po sieci na LaserJet 5.

Odpowiedz

Jenot
Tomasz Stafiński
Czytelnik Chełm
A500

komentarz #4 wysłany: 2015-09-20 12:44 w odpowiedzi na komentarz #3

Przepraszam za pisanie pod swoim komentarzem, ale nie mogę edytować (błąd Tomcata).
Dla mnie zaletą Mista nie jest szybkość czy estetyka ale to, że jest, w przeciwieństwie do innych półżywych lub całkiem martwych projektów (Natami, FPGA Arcade). Można go w każdej chwili kupić, ilość użytkowników jest na tyle duża, że developerom chce się na to programować. Na razie nie ma co narzekać - to jedyny dostępny projekt amigowy obsługujący AGA. Być może skorzysta na tym też społeczność FPGA Arcade bo z tego co czytałem to jednym z powodów wstrzymywania się z "otwartą" sprzedażą są problemy z AGA właśnie. A jako że Mist to projekt Open Source to chłopaki będą mieli rozwiązanie podane na tacy.

Odpowiedz

swinkamor12
Marian Nowicki Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik Katowice

komentarz #5 wysłany: 2015-09-20 17:37 w odpowiedzi na komentarz #4

Do softu użytkowego mist się nie nadaje bo za wolny.
Jeśli chodzi o gry to do gier lepsza jest oryginalna a500 plus gothek.
Stówkę, góra dwie za mista mógłbym dać. Mist kosztuje jednak u lotharka 199 Euro.
To jak na rozwiązanie tylko do gier za dużo.

Odpowiedz

Jenot
Tomasz Stafiński
Czytelnik Chełm
A500

komentarz #6 wysłany: 2015-09-20 19:43 w odpowiedzi na komentarz #5

Oczywiście to kwestia definicji softu użytkowego. Przeglądarki, odtwarzacza mp3 czy playera filmów na Miście nie uruchomisz, ale soft z czasów A500/A1200 jak najbardziej. Jeśli ktoś chce tworzyć muzykę w Octamedzie, MusicX, Protrackerze czy grafikę w DP to Mist spokojnie wystarczy do wysmażenie produkcji na Party. To nie jest sprzęt, który ma służyć do pracy. To hobby.
Ja mam klasyka do grania/klepania pchełek w asmie/oglądania dem ale jako maszynka na wyjazdowe imprezy Mist jest niezastąpiony - zajmuje mało miejsca i zastępuje kilka sprzętów. Jeśli Twoje zaintreresowania kończą się na Amidze to OK, A500/A1200 jest super. Mist jednak to kilka/kilkanaście sprzętów w jednym pudełku. Ja korzystam regularnie z wsadów: Amiga AGA, Atari STe, ZX Spectrum i NES. Policz sobie ile kosztowałby mnie taki zestaw sprzętów i ile zajmowałby na biurku. A jeden mały Mist, klawiatura i mysz USB, amigowy joy+monitor VGA załatwia sprawę.
Użytkownicy już wybrali - mogę się założyć, że Mistów sprzedało się więcej niż Minimigów, Natami, FPGA Arcade i Suski razem wziętych.

A co do zestawu A500+gotek - miałem A500 z HxC Floppy Emulatorem i szybko się tego pozbyłem. Wolne i upierdliwe w użytkowaniu, mój komputer do gier/dem (czy to Amiga, Atari czy klon w FPGA) musi mieć twardy dysk lub jakiś jego odpowiednik. Gotek czy HxC tego nie zastąpi - jego obsługa ciągle przypomina wachlowanie dyskietkami.

A cena na stronie Lotharka to cena na stronie Lotharka - ładna, europejska
Na party Lotharek sprzedaje swoje zabawki sporo taniej. Patrząc na szalejące ceny na Allegro to mist kosztuje taniej niż goła A1200 a jest od niej szybszy i nie wymaga dodatkowych nakładów (karta turbo, przelotka IDE/CF, gotek czy HxC, scandoubler/kabel SCART).

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #7 wysłany: 2015-09-20 20:33 w odpowiedzi na komentarz #4

Poprawiłem błąd związany z edycją - powinna już działać.

Odpowiedz

swinkamor12
Marian Nowicki Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik Katowice

komentarz #8 wysłany: 2015-09-22 05:00 w odpowiedzi na komentarz #6

Do gier gotek jest świetny. Po za tym gry z amigi 500 są najlepsze na amidze 500.
A dema zawsze można obejrzeć na yt.

Odpowiedz

Jenot
Tomasz Stafiński
Czytelnik Chełm
A500

komentarz #9 wysłany: 2015-09-22 09:03 w odpowiedzi na komentarz #8

Ale ja nie mówię, że Gotek jest zły - po prostu dla mnie jest mało komfortowy. Poza tym co jest złego w graniu w gry z OCS/ECS na przykład na A1200, A4000 czy Miście? O ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć jakieś ideologiczno-sentymentalne powody niechęci do Mista to na A1200/4000 gry uruchamiają się i wyglądają dokładnie tak samo jak na A500 (no, uruchamiają się szybciej i płynniej działają).


Kiedyś nie przeszkadzało mi oglądanie dem na youtubie ale pamiętajmy, że jednak na rzeczywistym sprzęcie wyglądają inaczej. Przy czym nie chodzi nawet o samą Amigę - nie spotkałem jeszcze scandoublera czy monitora LCD, który pokazałby obraz dokładnie tak jak CRT (z rozmyciem, bez haczenia i artefaktów). Dotyczy to nie tylko Amigi - specjalnie do dem dorobiłem kable łączące Commodore 1084S z innymi moimi retrosprzętami: C64/C128, Atari 65XE, ZX Spectrum 128/+3 i z Mistem. Obraz na LCD (ze scandoublerem czy bez) to paskudne, kwadratowe piksele, haczenie i artefakty wokół ruchomych obiektów spowodowane obróbką obrazu przez TV czy monitor. Widziałem dema, które oglądane na yt lub monitorze LCD wyglądają bardzo przeciętnie a puszczone na CRT są świetne.

Odpowiedz

swinkamor12
Marian Nowicki Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik Katowice

komentarz #10 wysłany: 2015-09-22 16:42 w odpowiedzi na komentarz #9

W zasadzie gry z czasów świetności Amigi wymagające układów Amigi to gry na Amigę 500.
Tu 1200 czy mist to zbędny wydatek.
Lepsza i tańsza jest oryginalna a500.
CRT - lepsze pewno tak, tylko że dużo miejsca zajmuje. Jednak jak się poszuka to yt też da się znaleźć całkiem nieźle nagrane dema.
Spróbowałeś może sciągnąć z yt i puszczać czymś innym np mplayerem?

Odpowiedz

Jenot
Tomasz Stafiński
Czytelnik Chełm
A500

komentarz #11 wysłany: 2015-09-22 20:15 w odpowiedzi na komentarz #10

Ja jednak mam na swojej liście ulubionych amigowych gier kilka wymagających AGA (lub zdecydowanie lepiej wyglądające w wersjach AGA) - Slam Tilt, UFO (jest co prawda wersja ECS ale biedna strasznie), Ishar, Simon the Sorcerer, Worms. Są też takie, które w wersji AGA wyglądają paskudnie (np. Chaos Engine).
A500 też mam ale raczej jako eksponat i sprzęt do testowania różnych pomysłów hardware'owo/software'owych niż do gier.
Ja wiem, że CRT zajmuje dużo miejsca (a tego zawsze brak) ale dla komfortu oglądania dem i grania w niektóre gry 1084S będzie u mnie na "dożywociu".
Problemem nie jest Youtube, problemem są monitory/TV LCD, które niestety do obrazu, który dostają na wejściu zawsze dodają coś od siebie. Idealnego jeszcze nie spotkałem - próbowałem od badziewiaków 15" do EIZO do grafiki. Największym problemem są artefakty wokół poruszających się obiektów i podejrzane szarpanie przy scrollach (sprawdzane też na monitorach LCD i projektorach, które obsługują RGB z Amigi bez Scandoublera - jest lepiej ale też nie idealnie). Mnie to tak bardzo nie boli ale mam paru kumpli, którzy nie chcą patrzeć na gry z automatów czy retrokomputerów na monitorach LCD.

Odpowiedz

swinkamor12
Marian Nowicki Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik Katowice

komentarz #12 wysłany: 2015-09-23 06:10 w odpowiedzi na komentarz #11

Slam Tilt i Chaos Engine pod Windows wyglądają jeszcze lepiej. A reszta z tej listy działa bez problemu i wygląda lepiej pod DosBoxem niż na Amidze .
Gry pod AGA to już niestety zwykle nie były "exclusive" na Amigę.
I zwykle wyglądają i działają lepiej pod dosboxem. Szkoda pieniędzy na sprzęt z AGA.

Odpowiedz

Adam Wakierowski
Czytelnik

komentarz #13 wysłany: 2015-09-23 10:10 w odpowiedzi na komentarz #12

Slamtilt pod windows to jakies nieporozumienie, mozna grac godzinami (ja gralem okolo 10h) i nie przegrac. Amigowa wersja jest trudniejsza i przez to ciekawsza.

Odpowiedz

Jenot
Tomasz Stafiński
Czytelnik Chełm
A500

komentarz #14 wysłany: 2015-09-23 11:07 w odpowiedzi na komentarz #12

O Slam Tilcie napisał kolega powyżej, ja napiszę o Chaos Engine. Kupiłem jakiś czas temu Chaos Engine na Steamie. Niestety wadą tej konwersji jest kolorystyka wzięta właśnie z wersji AGA (ECS wygląda lepiej) i niestety strasznie skopane sterowanie padem. Gry pod dosboksem w porównaniu z wersjami AGA mają kedną, podstawową wadę - dźwięk. O ile na scenie PC w latach dziewięćdziesiątych standardem był GUS brzmiący zdecydowanie lepiej niż Paula to gry raczej rzadko z niego korzystały. Najczęściej jedyną obsługiwaną kartą był Sound Blaster Pro/16. O ile efekty dźwiękowe jeszcze jakoś brzmiały to słuchanie muzyki bolało.

Odpowiedz

parallax Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #15 wysłany: 2015-09-23 16:31 w odpowiedzi na komentarz #13

Tak, Slam Tilt na Amidze wygląda lepiej i jest bardziej grywalny jak pod windowsem

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #16 wysłany: 2015-09-23 17:56 w odpowiedzi na komentarz #11

A mógłbyś polecić jakiś monitor LCD, który obsłuży RGB z Amigi bez Scandoublera? Bo planuję zakup, ale jeszcze się "po sklepach" nie rozglądałem...

Odpowiedz

Jenot
Tomasz Stafiński
Czytelnik Chełm
A500

komentarz #17 wysłany: 2015-09-23 19:39 w odpowiedzi na komentarz #16

Z nowych to BenQ BL702A, z używanych sprawdziłem dwa:


- NEC Accusync 71VM - siedemnastka z głośnikami,


- NEC Multisync LCD 1550M - piętnastka z głośnikami i aktywnym hubem USB


Moim faworytem jest 1550M. Ma bardzo dobrą jakość obrazu, a huba USB używam do zasilania plipboxa w A500 albo jako hub do Rapidroada w A4000 (Pendrive, czytnik kart, karta dźwiękowa USB). Obydwa NECi trafiają się na Allegro po kilkadziesiąt złotych.

Trzeba tylko uważać na jedną rzecz - duże Amigi podłączone przez zwykłą przelotkę RGB-VGA albo własnoręcznie polutowany kabel widzą monitor jako Genlock i wpadają w resetloop. Trzeba albo podłączać monitor po uruchomieniu Amigi albo używać oryginalnej, srebrnej przejściówki Commodore z buforem. Można też sobie polutować kabel z buforem cyfrowym (podwójnie zanegowane sygnały R,G,B). Ja, żeby sobie sprawę uprościć, tylko je zanegowałem raz i też działa.

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #18 wysłany: 2015-09-23 21:09 w odpowiedzi na komentarz #17

A podpinałeś pod tego NECa A500 może? Przez obsługę RGB rozumiesz fakt, że te monitory wyświetlają normanie tryby PAL?

Ja szukam monitora który ma obsłużyć A500 i A1200 w PAL po RGB właśnie + dodatkowo obraz VGA z Voodoo z Mediatora, także z tej A1200.

Do wszystkiego chę używać sprzętowego przełącznika VGA - tak kombinuję jak zmieścić w jednym kącie kilka Amig z jednym płaskim monitorem.

Drugą opcją jest zakup klasycznego monitora CRT Commodore i płaskiego VGA, ale dużo więcej miejsca mi to zajmie...

Odpowiedz

Jenot
Tomasz Stafiński
Czytelnik Chełm
A500

komentarz #19 wysłany: 2015-09-23 23:27 w odpowiedzi na komentarz #18

Podpinałem pod A500 - nie ma problemów. Te monitory wyświetlają poprawnie tryby PAL 15kHz bez scandoublera (do A500 wystarczy zwykła najtańsza przelotka RGB->VGA). Trochę problemów jest z niektórymi grami AGA - np. Slam tilt jest obcięty z centymetr na dole. Z grami ECS wszystko jest OK i obraz jest na całym ekranie.


Ja korzystam z tego monitora własnie i do trybów PAL i do VGA. Mam podłączone to tak, że wyjście RGB buforowanym kablem DB23->DSub jest podpięte do wejścia Cybervision 64, a wyjście z karty jest już normalnie podłączone do monitora. Tryby przełączają się automatycznie - jak uruchamiam grę przeza WHDLoad to nic oprócz złapania joya w łapę nie muszę robić. Tak samo działa Picasso II. Niestety z Medkiem i Voodoo musisz użyć przełącznika (są ponoć automaty).

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #20 wysłany: 2015-09-24 10:19 w odpowiedzi na komentarz #19

Po czym rozpoznajesz że taki monitor łyka PAL? Czy Multisync to w NECach po prostu multiscan i każdy tak oznaczony monitor tej firmy będzie wyświetlał tryby PAL?

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #21 wysłany: 2015-09-24 10:59 w odpowiedzi na komentarz #20

Tutaj znalazłem listę monitorów SVGA 15kHz. Pisze tam, że: "Some of the early NEC Multisync monitors are well known to sync at 15kHz". Czyli mam już odpowiedź.

Odpowiedz

swinkamor12
Marian Nowicki Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik Katowice

komentarz #22 wysłany: 2015-09-24 11:24 w odpowiedzi na komentarz #14

Chaos Engine nawet nie wiedziałem że w to można grać padem.
Ale z myszą z tego co słyszałem nikt nie miał kłopotów.
Oczywiście Sound Blaster Pro/16 ma większe możliwości niż Paula i muzyka w grach z tamtych jest lepsza na PC.
Może jakieś kłopoty z konfiguracją?
Slam tilt - jak dla mnie jeden pinball to wciąż za mało na marnowanie kasy na sprzęt z AGA.
A500 do gier jest lepsza, tańsza i bardziej klimatyczna.

Odpowiedz

parallax Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #23 wysłany: 2015-09-24 12:27 w odpowiedzi na komentarz #22

Co kto lubi, na AGA jest sporo bardzo dobrych gier, najlepiej mieć i A500 i A1200 do grania, koszta są znikome

Odpowiedz

Jenot
Tomasz Stafiński
Czytelnik Chełm
A500

komentarz #24 wysłany: 2015-09-24 16:40 w odpowiedzi na komentarz #22

@Marian Nowicki - ręsztę gier AGA, które wymieniłem oczywiście pominąłeś zajmując się tylko Slam Tiltem.


Nie miałem kłopotów z konfiguracją SB - problem był w tym, że muzyka w tych kartach była oparta na syntezie FM, która do samplowanej muzyki z Pauli nawet nie miała co startować. Dopiero GUS i SB AWE32 miały muzykę, która brzmiała lepiej niż na Amidze. Wiem, bo miałem i Amigę i peceta (najpierw z kartą zgodną z SB 2.0, którą zmieniłem na SB16 a potem na AWE32).


W Chaos Engine o ile pamiętam dało się grać albo klawiaturą albo Padem/Joyem (wersja ze Steama/GOG). Nic nie wiem o możliwości grania myszą... bo niby jak? Point&Click? W Chaos Engine? No bez jaj...

@SZAMAN - Lista przygotowana przez atarowców, a wiadomo, że jeśli coś jest w stanie wyświetlić dziwne tryby Atari ST to z Amigą tym bardziej da sobie radę. Na tej właśnie liście bazowałem szukając monitorów potrafiących wyświetlić 15kHz. Multisync to nie Multiscan, po prostu niektóre monitory mają napisane w specyfikacji 31-80kHz HSync, a potrafią wyświetlić znacznie więcej (lepiej lub gorzej). Lista, do której link podałeś jest stara i są na niej głównie monitory CRT.

@parallax - ale patrzyłeś ostatnio na Allegro? Widziałeś po ile (w aukcjach, nie "Kup Teraz") sprzedają się Amigi 1200? Niedawno narzekaliśmy, że Petro sprzedaje swoje NOS'y drogo, a teraz byle się uruchamiała i już dobija do 600zł.

Odpowiedz

parallax Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #25 wysłany: 2015-09-24 17:07 w odpowiedzi na komentarz #24

Dawno nie zaglądałem, to fakt Ale zawsze można sobie uzbierać

Odpowiedz

swinkamor12
Marian Nowicki Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik Katowice

komentarz #26 wysłany: 2015-09-24 19:17 w odpowiedzi na komentarz #24

O ile mi wiadomo to sound blaster pro miał takie możliwości jak amiga czyli przetworniki 8 bit, a sound blaster 16 lepsze niż amiga bo 16 bit.
Nie pomyliłeś z innymi kartami?

Odpowiedz

swinkamor12
Marian Nowicki Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik Katowice

komentarz #27 wysłany: 2015-09-24 19:21 w odpowiedzi na komentarz #24

600 PLN za a1200 w życiu nie dam.
Tyle to nie warte.

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #28 wysłany: 2015-09-24 19:41 w odpowiedzi na komentarz #24

Kupiłem właśnie NEC 1970NX, dam znać jak przetestuję.

Odpowiedz

Jenot
Tomasz Stafiński
Czytelnik Chełm
A500

komentarz #29 wysłany: 2015-09-24 20:17 w odpowiedzi na komentarz #26

@Marian Nowicki - zgadza się, na papierze miał. Dlatego efekty dźwiękowe w grach brzmiały dobrze, ale nie spotkałem gry, która korzystałaby z tego do generowania muzyki - wszystkie grały przez FM (OPL3 czy jak to siętam zwało), czyli w zasadzie jak Adlib albo Atari ST. Jakbym miał SB Pro czy SB16 w swoim retropececie to bym to nagrał. Może takie małe porównanie Lotusa III:
Amiga: Link
DOS: Link

@SZAMAN - powodzenia. Na tej atarowskiej stronie piszą, że czasem nawet model opisany jako działający zależnie od numeru seryjnego może wyświetlić obraz albo nie (np. Dell 2001FP).

Odpowiedz

swinkamor12
Marian Nowicki Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik Katowice

komentarz #30 wysłany: 2015-09-24 23:55 w odpowiedzi na komentarz #29

To raczej zły argument za kupnem sprzętu z AGA.
Lotus III działa na a500, która jest tańsza i fajniejsza.

Odpowiedz

parallax Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #31 wysłany: 2015-09-25 09:38 w odpowiedzi na komentarz #30

Dla ciebie fajniejsza, ale dla większości, dużej większości to Amiga 1200 jest lepsza, bo można uruchamiać też gry z Amigi 500, a na A500 nie uruchomisz kolorowszych gier AGA na A500

Odpowiedz

swinkamor12
Marian Nowicki Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik Katowice

komentarz #32 wysłany: 2015-09-25 10:08 w odpowiedzi na komentarz #31

Tylko po co? Gry z 1200 są zwykle również pod MSDOS.
Tu wolę dosboxa.

Odpowiedz

parallax Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #33 wysłany: 2015-09-25 12:17 w odpowiedzi na komentarz #32

To se wól dosboxa, albo nawet na ps 4 sobie uruchom emulator, a jak nie masz, to se kup ps 4 i se uruchamiaj dosboxy i winuae i se emuluj kompy i konsole Mówię ci, na konsoli się najlepiej emuluje, żaden komputer z windows nie dorówna konsoli

Odpowiedz

Jenot
Tomasz Stafiński
Czytelnik Chełm
A500

komentarz #34 wysłany: 2015-09-25 16:38 w odpowiedzi na komentarz #30

> To raczej zły argument za kupnem sprzętu z AGA.
> Lotus III działa na a500, która jest tańsza i fajniejsza.

Popatrz na jaki post odpowiadałem i czego dotyczyło porównanie - Lotus to tylko pierwszy z brzegu przykład. Hint - Paula jest taka sama w A500 i w A1200. Najpierw twierdzisz, że pod DOSem z SB Pro muzyka jest lepsza niż na Amidze, a jak przedstawiam film na którym słychać że to nieprawda to oczywiście nijak się do tego nie odnosisz, tylko piszesz coś o A500. Tak się dyskutować niestety nie da. EOT z mojej strony.

Odpowiedz

swinkamor12
Marian Nowicki Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik Katowice

komentarz #35 wysłany: 2015-09-25 17:33 w odpowiedzi na komentarz #34

Gra która działa tak samo na a500 i na a1200, to nie jest argument za wydaniem dodatkowych pieniędzy na a1200.
Chodzi o to że nie ma sensu wydawać więcej pieniędzy na a1200, bo gry które się pokazały tylko na a1200, bądź mają lepsze wersje na a1200 i tak są już zwykle na pc, gdzie wyglądają lepiej, i gdzie muzyka też jest lepsza.

Odpowiedz

parallax Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #36 wysłany: 2015-09-26 12:15 w odpowiedzi na komentarz #35

Polecam dosboxa na PS4, grafika i miodność jeszcze lepsza niż na komputerze z windows

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #37 wysłany: 2015-09-28 20:04 w odpowiedzi na komentarz #29

Zakupiony NEC właśnie wyświetlił przepiękny obraz "żebrzącej rączki" z A500 - zobaczyłem ją ponownie w domu po 17 latach Myślę, że będzie test tego monitora z A500 i A1200 na eXecu. Zawsze o takim do klasyka marzyłem...

Odpowiedz

Grzegorz
Czytelnik

komentarz #38 wysłany: 2015-09-29 07:27 w odpowiedzi na komentarz #37

A ktory model dokladnie kupiles?
On ma tylko wejscie VGA czy tez HDMI?

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #39 wysłany: 2015-09-29 08:28 w odpowiedzi na komentarz #38

Kupiłem NEC 1970NX - ma vga do którego podpinam Amigi 500 i 1200 przez zwykłą przelotkę RGB->VGA i ma DVI-D, do którego podpinam sobie laptopa kabelkiem HDMI-DVI jak potrzebuje popracować na dwóch ekranach.

Odpowiedz

Grzegorz
Czytelnik

komentarz #40 wysłany: 2015-09-29 10:04 w odpowiedzi na komentarz #39

A skąd wiedziałeś, że ten akurat będzie działać?
EDIT: Już widzę, że jest na liście na forum o atari.
Tylko ja bardziej szukam czegoś nowego a nie używanego.
Obecnie mam NEC Mulitsync 72VM i ten trybów PAL nie łapie - 71VM podobno tak a 72VM już nie.

Odpowiedz

Jenot
Tomasz Stafiński
Czytelnik Chełm
A500

komentarz #41 wysłany: 2015-09-29 22:43 w odpowiedzi na komentarz #40

Mam 71VM i 72VM i jest tak jak piszesz - 71VM wyświetla tryby 15kHz a 72VM nie. Z nowych to chyba jedynie wspomniany wyżej Benq.

Odpowiedz

Discord
Online: 12
 • Adam_MAdam_M
 • CizarCizar
 • DobrowitDobrowit
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • Janusz82Janusz82
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • PatuPatu
 • spazmaspazma
 • SZAMANSZAMAN
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę