eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

piątek, 14. grudnia, 2018, 03:44

Dodano: 2018-06-13 17:12, Autor: st, Kategoria: Scena, Liczba wyświetleń: 863

A A A

Zobacz film "Sztuka przekraczania"

Odtwarzaj wideo

Film Sztuka przekraczania dotyczy eksploracji zjawiska demosceny w Polsce, a także przybliżenia początków subkultury, która przetrwała pomimo ogromnych zmian, jakie zaszły w dziedzinie technologii cyfrowej, w oparciu o którą przecież scena się tworzyła. To próba zrozumienia fenomenu, który doprowadził do tego, że ludzie nie porzucili lub wrócili i wracają do maszyn z poprzedniej epoki.

Mało tego - tworzą na nich sztukę audiowizualną o charakterystycznej estetyce funkcjonującej poza obiegiem galeryjnym. To również chęć zrozumienia tego jakie cechy dawnych komputerów powodowały możliwości ich twórczego wykorzystania pomimo ograniczeń jakie w sobie zawierały, oraz jak one stopniowo znikały wraz z rozwojem technologii.

zobacz inne nasze wideo »

Dodaj komentarz

Ankieta: Jak wyświetlasz obraz z Amigi? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób wyświetlacie obraz ze swojej Amigi klasycznej lub NG. Można oddać głos na kilka opcji, a także w ostatnim polu dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-12-22
parallax
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2018-06-14 21:17

Zaliczyłem.
Gdyby nie Voyager, to by było bardzo słabe. Scorpik coś tam podukał pod nosem, inni troszkę lepiej wypadli. Zabrakło XTD, Lazura, Mr X Mr Y i wielu innych. Ogólnie Jest niedosyt, ale warto oglądnąć.

Odpowiedz

AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze