Gracz wciela się w chłopca o imieniu Andy, któremu w trakcie zaćmienia słońca siły ciemności zabrały psa do Świata Cieni. Dzielny chłopiec rusza na ratunek przyjacielowi własnej roboty wehikułem z bronią na plazmę pod pachą. W trakcie wędrówki przyjdzie mu się zmierzyć z wieloma różnymi przeciwnikami, od pająków, robaków i Cieni aż po władcę ciemności.
Jednak dzielny chłopiec nie jest sam, w walce pomagają mu dziwne latające stworzenia. Są to istoty, które oparły się władcy ciemności i nie zmieniły się w cienie. Ponadto Andy po drodze wejdzie w posiadanie niezwykłej, życiodajnej mocy.
Heart of Darkness to gra z roku 1998, którą przygotowało Amazing Studio, a zaprojektował Eric Chahi (twórca Another World). Dzięki silnikowi HODE (przeportował go dla nas w styczniu/2020 kas1e) możecie w nią zagrać teraz także pod AmigaOS - potrzebne są oczywiście oryginalne dane z wersji dla systemu Windows (może być także wersja demo).