classic

eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

wtorek, 7. kwietnia, 2020, 18:14

Best of eXec - wszystkie duże wydarzenia »
Skrzynka eXec.pl
zostaw wiadomość »schowaj »
Ostatnie komentarze pod aktualnościami
0
1
2
3
4
5
Forum dyskusyjne
więcej nowych wątków »
Najczęściej komentowane więcej »
Artykuły
Alien Breed 3D Remake - GZDoom Amiga TV »
Odtwarzaj wideo
Nowe wersje oprogramowania i gier (13) «» + dodaj nowego newsa
Strona 166
amiga-software.com znika
internet

Ponieważ firma A.C.T. wycofuje się ze sponsorowania działalności amigowej, w październiku ma zniknąć serwis amiga-software.com. Z tego powodu, Thomas Wenzel, autor programu AmigaAMP zadbał już o nowe miejsce dla swojej strony. Po nowe wersje odtwarzacza MP3 teraz będziemy surfować na adres w domenie amigaamp.de.

Dodano: 2000-10-15 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Senny koszmar staje się rzeczywistością
internet

Microsoft sumą 135 milionów dolarów uratował Corela przed totalnym bankructwem. Oczywiście za te pieniążki uzyska znaczną kontrolę nad Corelem. Wydaje się, że jest to jeden z pierwszych kroków na drodze do urzeczywistnienia nowej koncepcji Microsoftu zwanej .NET.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Update do PageStream
pagestream

Firma Grasshopper LLC, nowy dystrybutor pakietu PageStream, udostępnił uaktualnienie tego programu dla Amigi oraz Windows, do wersji 4.0.8c. Archiwum można pobrać ze specjalnie do tego celu stworzonej strony.

Dodano: 2000-10-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Rewolucja - Digital Environment
amigainc

Na stronie firmy Amiga Inc. pojawił się ciekawy tekst, traktujący o roli jaką Amiga odegrała i odegra w przyszłości rynku komputerowego. Wszystko zaczęło się 15 lat temu, w 1985 roku kiedy to firma Commodore oficjalnie przedstawiła model Amiga 1000 światu. W tamtych czasach był to komputer, który nie miał sobie równych, rewolucyjne rozwiązania zostawiały całą ówczesną konkurencję z tyłu.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Uwaga! Nadpływa REKIN!
elbox

Firma Elbox zapowiada nowy rewolucyjny produkt - kartę SharkPPC z procesorem G3/G4 przeznaczoną do współpracy z Mediatorem. Karta zawiera procesor MPC750 lub MPC7400 taktowany zegarem od 400 do 550 MHz (również szybsze po wyprodukowaniu takich przez Motorolę).

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-13 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Earth 2140 PL
gry

Moi Drodzy! Mam niewątpliwy zaszczyt i przyjemność oznajmić Wam, że negocjacje firmy Matay z Epic Marketing dobiegły końca i zakończyły się pełnym sukcesem. Dzięki temu, na przełomie października i listopada na nasze Amigi pojawi się całkowicie spolszczona wersja gry Earth 2140!

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-12 00:00, Autor: Filip Dąb-Mirowski, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Rysy na kostce
apple

Placówki serwisowe Apple odnotowują masowe skargi klientów na nowy niekonwencjonalny komputer G4 Cube. Jak twierdzą klienci na srebrzystej obudowie komputera pojawiają się... rysy. Apple twierdzi że nie są to pęknięcia, a efekt uboczny odlewania plastikowej obudowy na wtryskarce. Nie jest to jednak rzecz pożądana w komputerze który miał być wręcz dziełem sztuki.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Kolejny sprzęt dla komputerowo sprawnych inaczej...
sprzet

Dla wszystkich tych którzy na widok PC dostają drgawek, a nie wiedzą co to Amiga, Sony ma coś nowego - Airboard. Jest to dwuczęściowy zestaw - jednostka centralna podłączona na stałe do sieci (nie tylko energetycznej) i przenośny ekranik LCD połączony z bazą drogą radiową.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

I jeszcze jedno G4 - tym razem G4 Plus
sprzet

Wspomniany przez nas w zeszłym tygodniu procesor PowerPC 7410 już wchodzi do produkcji, tymczasem Motorola testuje pierwsze struktury nowego procesora G4 Plus. Jak donosi Macowy serwis MacCentral, Apple prawdopodobnie dostał już prototypy do testów. Pytanie tylko jak Motorola poradzi sobie z wielkoseryjną produkcją, wszak już z G4 były poważne kłopoty. Dlatego producent nie przesadza z obietnicami, G4 Plus pojawi się latem 2001 i będzie taktowany zegarem 700 - 750 MHz. Pamięć podręczna L2 będzie umieszczona wewnątrz procesora.

Dodano: 2000-10-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Szybki COM dla Przyjaciółki
sprzet

Zostały ukończone prace nad Kartą SpeedCOM - szybkim portem RS dla A1200. Karta podłączana jest do portu zegara i może przesyłać dane z prędkością 460kbs. Dodatkowo posiada 16 bajtowy bufor FIFO co pozwala odciążyć system i DMA Amigi. Karta jest przeznaczona dla A1200 w obudowach Tower. Na stronie WWW autora znajduje się więcej informacji oraz zdjęcie karty.

Dodano: 2000-10-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Itanic zatonął
sprzet

Tak zwane "zbliżone źródła" a konkretnie zbliżone do Intela donoszą, że przeprowadzono już pierwsze pomiary prototypowych struktur 64-bitowego procesora o kryptonimie McKinley, procesor ten należy do drugiej generacji procesorów 64-bitowych z Intela.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Za mało płacili?
internet

Były konsultant FBI do spraw przestępczości komputerowej przyznał się przed sądem do jednego celowego włamania do systemu komputerowego i do jednego nieumyślnego uszkodzenia danych. Prokurator oskarża go o włamania do co najmniej 15 systemów komputerowych w takich sympatycznych miejscach jak laboratoria narodowe w Argonne i w Brookhaven, centrum lotów kosmicznych NASA, czy biuro sekretarza transportu i sekretarza obrony.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Pewność siebie nie opuszcza pana Ditzela
sprzet

Dave Ditzel, szef i jednocześnie rzecznik prasowy Transmety stwierdził, że jego firma w tej chwili znajduje się o 5 lat przed Intelem i AMD. Jak błyskotliwie zauważył "Intel i AMD chcąc naśladować Transmetę będą musiały zaprojektować nowe procesory od zera, a to zajmie im przynajmniej 5 lat". Pytanie tylko czy "wielka dwójka" będzie miała chęć pójść w ślady Transmety.

Dodano: 2000-10-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Zatankuj swój komputer
sprzet

Motorola zademonstrowała najnowsze wyniki swoich badań w dziedzinie ogniw paliwowych. Ogniwa takie są zasilane wodorem i tlenem i wytwarzają z nich bezpośrednio energię elektryczną. Ponieważ wodór i tlen są trudne do przechowywania, miniaturowe wersje ogniw pracują z tlenem z powietrza i alkoholem metylowym.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Czekając na iFUSION
apple

Jim Drew z Microcode Solutions powiedział, że emulator PowerMaca iFUSION jest już prawie skończony. Niedługo powinny zostać zaprezentowane pierwsze zrzuty ekranów, pokazujące program w działaniu. Jednocześnie Jim pragnie podziękować wszystkim którzy odpowiedzieli na wcześniejszy apel o pomocy przy pracy nad obsługą filesystemu.

Dodano: 2000-10-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Serwis newsów znowu działa
exec

Po modyfikacji jednej z klasy javowej obsługującej serwis newsowy, przestała działać konsola do wprowadzania newsów. Teraz już wszystkie błędy są poprawione i serwis znowu rusza pełną parą. Plotki o śmierci eXeca były zaś "mocno przesadzone".

Dodano: 2000-10-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Dodatki do Directory Opus 4
directoryopus

Na internetowej stronie poświęconej nowym wersjom programu Directory Opus 4 pojawiło się archiwum zawierające zestaw skryptów ARexxa i dwie dodatkowe komendy CLI. Pakiet "Directory Opus 4 Plus v1.00" umożliwia pełniejsze wykorzystanie możliwości drzemiących w Opusie jak i lepiej integruje go z AmigaOS 3.5 i innymi programami.

Dodano: 2000-10-02 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

QNX do wzięcia
oprogramowanie

Wreszcie doczekali się ci, którzy chcieli z bliska przyjrzeć się możliwościom systemu QNX. Wersja demo, która od dłuższego czasu leżała na serwerze firmowym nie pokazała zbyt wiele, ale czego tu wymagać od systemu dla procesora x86, który mieści się na jednej dyskietce. Tym razem otrzymujemy pełną wersję systemu "QNX Realtime Platform" do wykorzystania niekomercyjnego.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-02 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Czy leci z nami pilot?
internet

W amerykańskim raporcie rządowym ujawniono, że system kontroli ruchu powietrznego w USA może być narażony na ataki hackerów. Co ciekawe problem nie polega na podatności samych systemów komputerowych. Autorzy raportu stwierdzili, że Federalny Zarząd Lotniczy (FAA - Federal Aviation Administration) nie "prześwietlił" odpowiednio pracowników z zagranicy sprawdzających bezpieczeństwo systemu i jego odporność na rok 2000.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Nowa wersja WarpUP niebawem
oprogramowanie

Na liście mailowej poświęconej kernelowi WarpOS, Sam Jordan - autor systemu podał przypuszczalną datę udostępnienia kolejnej wersji pakietu WarpUP. Wersja, która pojawi się za około dwa tygodnie nie będzie odznaczać się niczym szczególnym. Będzie zawierać poprawione błędy odkryte w czasie używania WarpOSa z różnymi aplikacjami oraz kilka nowych rzeczy zasugerowanych przez różnych programistów, w szczególności przez firmę Microcode Solutions - producenta programu iFusion, czyli emulatora komputera iMac dla Amigi z procesorem PowerPC.

Dodano: 2000-10-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Zobaczyć Mediatora
elbox

Na targach Pianeta Amiga 2000 w Empili we Włoszech odbędzie się oficjalna prezentacja płyty Mediator PCI, produkowanej przez firmę Elbox, z kartą graficzną opartą o układ Voodoo3. Będzie można zobaczyć jak prezentuje się ten sprzęt, działający w oparciu o sterowniki z pakietu CyberGraphX. Pokaz odbędzie się na stanowisku firmy Power Computing. Tam również będzie można nabyć Mediator PCI 1200.

Dodano: 2000-10-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Komputer dla blondynki
sprzet

Taki wyrób proponuje znana ze swoich PalmPilotów firma 3Com. Wynalazek ma się nazywać "Audrey" i zaprojektowany jest jako podręczny szperacz internetowy, zwłaszcza dla pań. Komputerek ten to płaskie prostokątne pudełko z kolorowym ekranem LCD 16 x 12 cm, czułym na dotyk. Ma wbudowany modem v.90, głośniczki i mikrofon, port szeregowy i USB oraz bezprzewodową klawiaturę.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-30 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

G4 i pół
sprzet

Tak można nazwać nowy procesor Motoroli PowerPC 7410. Nie jest to co prawda przełom na który czekamy (w zasadzie to czekają fani Macintosha, my póki co nie mamy nawet G3...), ale sama Motorola również twierdzi, że to jeszcze nie jest ten przełom. Procesor 7410 produkowany jest w technologii 0.18 mikrona z miedzianymi ścieżkami i zużywa dzięki temu znacznie mniej energii niż 7400, jest też od niego mniejszy.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-30 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Cuda, nVidy...
sprzet

Interesujących rzeczy dowiadujemy się na temat nowego wynalazku Microsoftu - konsoli X-Box. Jak wiadomo układy graficzne do tego monstrum ma zaprojektować nVidia. Ale okazuje się, że nie tylko graficzne. Pracuje też nad układem zwanym MCP (skądś znamy ten skrót i to niekoniecznie jako nazwę amigowego commodity).

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-30 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

ARexx umiera
oprogramowanie

Wydawać by się mogło, że nikogo już nie interesują skrypty ARexxa, języka który zawsze stanowił o mocy Amigi. Dzięki niemu niejednokrotnie obsługa programów była bardzo przyjemna, język ten pozwalał na stosowanie sztuczek, o których użytkownicy wielu innych systemów mogli sobie pomarzyć. Tymczasem ARexx odchodzi w zapomnienie.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-30 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Otwieram konserwę - pecet?
sprzet

Tajwańska firma Via znana głównie z płyt głównych do klonów zapowiedziała zarzucenie świata tanimi "pecetami informacyjnymi" po 200 dolarów sztuka. Taki wynalazek ma mieć 32 MB RAM, wbudowaną kartę graficzną, muzyczną i modem, oraz ma pracować pod Linuxem (skoro ma mieć 32 MB to nie ma innego wyjścia...). Milionowe serie tych internetowych komputerków mają być produkowane w chińskich fabrykach.

Dodano: 2000-09-29 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Windoze SDK
oprogramowanie

Na liście mailowej AmiOpen, Gary Peake podał przypuszczalny termin premiery AmigaSDK dla Windows. Już w październiku pakiet powinien trafić do dystrybutorów. Aktualnie trwają intensywne testy jakościowe w dziale QA (Quality Assurance).

Dodano: 2000-09-29 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Nowe sterowniki
oprogramowanie

Pod adresem ftp.amiga.pl/Mroocheck15f21.lha znajduje się najnowsza wersja oprogramowania do obsługi pecetowych myszek podpiętych do Amigi przez interfejs Mroocheck/Punchinello Mk II. Archiwum pochodzi od firmy Elbox, producenta wymienionego urządzenia. Pełny opis nowych możliwości oprogramowania zawarty jest w pliku Readme (plik Przeczytaj zawiera opis w języku polskim).

Dodano: 2000-09-29 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Zazdrośni Brytyjczycy?
internet

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii pozazdrościli nam widocznie sklepu Matay i postanowili otworzyć kolejny sklep internetowy poświęcony produktom dla Amigi. Mimo iż sklepów tego typu w Anglii nie brakuje, AmigaGames zajmie się sprzedażą gier dla naszej Przyjaciółki. Oferta jest dość spora, ceny oczywiście brytyjskie. Nie ma to jak Matay.

Dodano: 2000-09-28 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Zegar z kurantem
sprzet

Aktualnie na ukończeniu jest projekt karty muzycznej do Amigi 1200 podłączanej przez port zegara. Karta nie jest przelotowa (czyli blokuje port zegara), ale sama karta ma złącze, dzięki któremu będzie można rozszerzyć ją na przykład o sprzętowy dekoder MPEG lub szybkie porty szeregowe i równoległe.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

PCI po raz trzeci
sprzet

Jeszcze nie przebrzmiały echa sporów technicznych między firmami Eyetech i Elbox a tu na rynek slotów PCI chce wejść kolejny konkurent. Tym razem jest to firma DCE, która najprawdopodobniej odziedziczyła projekt slotów po upadłej phase5.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Żegnamy kolejną firmę
oprogramowanie

Firma Asimware, znana m. in. z MasterISO - programu do nagrywania płyt CD i AsimCDFS - pakietu do obsługi napędów CD-ROM rozstaje się z platformą Amigi. Już od dłuższego czasu nie zobaczyliśmy żadnego nowego produktu dla Amigi pochodzącego z tej firmy - rozstanie nie będzie więc zbyt bolesne.

Dodano: 2000-09-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Zniżka na GoldEDa
oprogramowanie

Wszyscy, którzy ściągnęli z oficjalnej strony programu GoldED darmową wersję 5 tego edytora i dodatkowo zechciało im się podać swój adres e-mail, powinni otrzymać kupon rabatowy. Teraz wystarczy skontaktować się z autorem aby dzięki temu kuponowi nabyć po niższej cenie najnowszą wersję. Promocja wygasa z dniem 30 września tego roku, zostało więc niewiele czasu.

Dodano: 2000-09-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Opowiadania Fredericka Forsytha w sieci
internet

Ten światowej sławy autor powieści sensacyjnych ("Dzień Szakala", "Negocjator", "Akta Odessy", "Diabelska alternatywa"...) zdecydował się na opublikowanie w sieci kilku swoich nowych opowiadań.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Komórka na Javie
java

Firma Sun promując wszędzie gdzie się da język Java nie mogła pominąć telefonów komórkowych. Te panoszące się wszędzie urządzonka z wolna zaczynają przypominać miniaturowe komputery podłączone w dodatku do Intenetu. Dlaczegoby więc nie zaimplementować w nich Javy? Język ten jest niezależny od sprzętu więc mógłby stanowić standard dla telefonów różnych producentów.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Blittersoft z CIS
gry

Firma Blittersoft podpisała umowę z firmą Crystal Interactive Software, na mocy której będzie miała wyłączność na dystrybucję wszelkich gier dla Amigi, jakie wyjdą spod klawiatur programistów z CIS. Porozumienie pozwoli również na współpracę przy następnych projektach. Obie firmy rozglądają się za tytułami godnymi przeniesienia na najnowszą platformę Amiverse.

Dodano: 2000-09-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

AWeb II na językach
oprogramowanie

Na oficjalnej liście mailowej poświęconej przeglądarce internetowej AWeb II pojawiły się pogłoski o nowej wersji tego browsera, oznaczonej numerem 3.4. Jak się dowiedzieliśmy, aktualnie rozpoczęły się pierwsze testy beta nowej wersji, więc nie należy się jej spodziewać na dniach. Jednak po długim okresie milczenia ze strony firmy AmiTrix, wiadomość ta cieszy wielu zwolenników tego programu.

Dodano: 2000-09-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Koniec Image Engineera?
oprogramowanie

Marko Seppanen, programista zajmujący się rozwojem dość ciekawego i o sporych możliwościach pakietu graficznego Image Engineer postanowił zakończyć karierę jako autor oprogramowania dla Amigi. "Amiga jako społeczność nie ma mi nic do zaoferowania. Amiga jako firma może mi coś zaoferować, jednak nie mam już ochoty śledzić ich kroków. Być może skorzystam z ich technologii w przyszłości jeśli będzie wystarczająco dobra." Tymi słowami żegna się z nami kolejny, być może niedoceniony, człowiek, który chciał zrobić coś dla Amigi.

Dodano: 2000-09-24 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Procesory z National Semiconductors
sprzet

W cieniu gigantów ta zasłużona firma półprzewodnikowa wytwarza klony procesorów Intela o firmowej nazwie Geode. Warto wspomnieć, że procesory te mają być zastosowane w urządzeniu SimpleBox o którym niedawno pisaliśmy. SimpleBox ma pracować pod kontrolą nowego AmigaOS. Zapewne nieprzypadkowo fakt ogłoszenia danych SimpleBoxa zbiegł się w czasie z wypuszczeniem nowej serii procesorów Geode.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-24 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Nightlong pakowany
gry

Firma clickBOOM otrzymała pozytywną opinię o amigowym porcie gry Nightlong od firmy Trecision. Dzięki temu, produkcja i testy płyt ruszyły pełną parą. Zaraz po skończeniu tej czynności pudełka z grą lecą na pocztę a stamtąd do stęsknionych użytkowników. Wersja dla procesorów PowerPC również została zaakceptowana, więc wszyscy, którzy taką zamówili, otrzymają ją również.

Dodano: 2000-09-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Nie ufaj rodzicom - zrób się z CD
oprogramowanie

Doktor Tim Hubbard, szef projektu odczytania ludzkiego genomu z Wellcome Trust's Sanger w Cambridge wpadł na wielce dowcipny pomysł nagrania wykazu wszystkich ludzkich genów na płytę CD. Okazuje się, że dane jakie potrzebne są naturze do stworzenia kompletnego człowieka mieszczą się bez problemu na nośniku za parę złotych.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Publicystyka dodaj komentarz

Wojna rozgorzała na dobre
elbox

Firma Elbox Computer, producent płyty Mediator PCI oraz wielu innych uznanych produktów dla Amigi, opublikowała kolejną oficjalną odpowiedź na nieprawdziwe, według nich, dane na temat Mediatora rozsiewane przez firmę Eyetech. Ta ostatnia, jak wiadomo, jest odpowiedzialna za produkt konkurencyjny - płytę Predator, urządzenie, które nadal pozostaje w fazach planów, w przeciwieństwie do oficjalnie dostępnego w sprzedaży Mediatora. Pełna treść (w języku angielskim) znajduje się tutaj.

Dodano: 2000-09-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Jak zarobić na hackerstwie
internet

Jeżeli czujesz się dobrze w dziedzinie łamania zabezpieczeń komputerowych i przetwarzania sygnałów, a brakuje ci 10 000 dolarów, wybierz się na stronę hacksdmi.org.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Pierwsze jaskółki z Epic Interactive
gry

Firma Epic Interactive zapowiada wydanie portu strategii czasu rzeczywistego zatytułowanej Earth 2140. Gra ta została wydana pod system Windows przez firmę TopWare, znaną z produktów o stosunkowo niskich cenach. Na szczęście wraz z niskimi cenami nie szedł niski poziom gier.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

PlayStation 2.1?
sprzet

Nowe konsole Sony przeznaczone na rynek amerykański i europejski będą się różniły od japońskich wersji. Zrezygnowano z programowego dekodera filmów DVD na rzecz dekodera sprzętowego. Wygląda więc na to, że PS2 będzie promowana również jako odtwarzacz DVD a nie tylko konsola do gier. W Japonii skrytykowano już kiepską jakość filmów DVD dekodowanych przez PlayStation programowo.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Nowości z Blittersoft
sprzet

Informacja o niedalekim rozpoczęciu dostaw ParaGlide, dodatkowej karty z procesorem Voodoo dla posiadaczy Picasso IV została potwierdzona. Blittersoft, dystrybutor tych kart, przyjmuje zamówienia. Firma ta zwiększyła swoją ofertę o PSXPort, przystawkę umożliwiającą wykorzystanie ogólnodostępnych i tanich kontrolerów od konsoli PlayStation.

Dodano: 2000-09-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Cinemaware daje znać o sobie
gry

Firma Cinemaware, znana z wielu produkcji dla Amigi, znów dała znać o sobie. Od października mają zaoferować jeden ze swoich tytułów The Three Stooges dla posiadaczy przenośnej konsoli GameBoy Color (nie, to nie jest pecet z kolorowym monitorem) a także do grania przez internet dzięki przeglądarkom z obsługą Javy i Shockwave. Pierwszym ich nowym produktem dla Amigi będzie gra Robin Hood: Defender of the Crown.

Dodano: 2000-09-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Amiga - Proste Pudełko
sprzet

Nieznana do tej pory na rynku europejskim firma MeterNet, zajmująca się szeroko pojętymi rozwiązaniami dla internetu pragnie dostarczyć użytkownikom całkowicie nowy sprzęt, z niespotykanymi dotąd możliwościami.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

MultiUser dla AmigaOS 3.5
oprogramowanie

W archiwum muFS453p.lha znajduje się patch, który tworzy kompatybilny z NSD (New Style Device) MultiUserFileSystem z FastFileSystemu dostarczanego z AmigaOS 3.5. Do poprawnej pracy wymagane jest posiadanie wspomnianego OS 3.5 oraz pakietu MultiUser 1.8.

Dodano: 2000-09-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Epic Marketing wymięka
internet

Niemiecki oddział firmy Epic Marketing zamyka swoje podwoje 30 września po 4 latach wspierania Amigi. Nie ma powodów do zmartwień, bo na to miejsce powstaną dwie nowe firmy. Epic Interacticve Entertainment Software zajmować się będzie oprogramowaniem dla komputerów Apple Macintosh. Platformy AmigaOne i Atari Milan zostaną włączone do oferty jak tylko pojawią się na rynku.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-19 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

« poprzednia 1 164 165 166 167 168 169 następna »

amigans
Czerwone gdakanie pokaż »
Galeria
limebook_1
LimeBook Z9 i AmigaOS 4
nasze galerie »
AmigaOne
Amiga Podcast
Kategorie
Tagi
AmigaOS.pl