Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2016-09-07, Autor: Czesław Mnich, Kategoria: Gry, Liczba wyświetleń: 7512

A A A

Lemmings

Lemmings

Interesujesz się łamigłówkami? Lubisz gry logiczno-zręcznościowe? Jeśli tak to koniecznie zagraj w grę Lemmings. Jest to seria gier komputerowych, która zafascynowała już niejednego gracza szukającego w graniu czegoś więcej niż tylko przyjemności, ale przede wszystkim wyzwania.

Lemmings

Celem gry jest uratowanie jak największej liczby małych lemingów. Same lemingi to stworki o słodkim wyglądzie posiadające duże żółte dzióbki oraz zielone włosy. W grze mamy do dyspozycji całą ich drużynę mogącą wykonywać przeróżne zadania. Lemingom możemy wydawać różne polecenia od kopania dołów, korytarzy po budowanie schodów, wspinania się po ścianach czy skakania z parasolem z dużych wysokości. Niestety, aby nie było za pięknie mamy ograniczoną liczbę przedmiotów, które możemy wydać naszym kolorowym stworkom. Często źle wydany przedmiot może zadecydować o tym czy ukończymy dany poziom. Na każdym etapie gry mamy podaną minimalną liczbę żyć jakie musimy uratować. Jeżeli zginie ich za dużo to wtedy nie ukończymy poziomu i musimy go powtórzyć.

Lemmings

Lemingi poruszają się według określonych zasad. Na początku rozgrywki zawsze poruszają się w prawo, ale jeśli napotkają na swojej drodze przeszkodę, której nie będą mogły pokonać to wtedy same zawracają. Dlatego ważne jest, aby omijać terenowe przeszkody przy użyciu odpowiednich poleceń na posłusznych stworkach, tak aby umożliwić przejście tym, które nie są w stanie poradzić sobie z tym zadaniem samodzielnie. Lemingi nie oddziałują na siebie wzajemnie za wyjątkiem tak zwanych słupów. Jeśli wydasz polecenie i karzesz stanąć jednemu z nich w miejscu i zawrócić pozostałe to reszta jego kompanów posłusznie wykona to polecenie. Uratowanie leminga polega na bezpiecznym doprowadzeniu go do wyjścia.

Podczas rozgrywki należy uważać, aby nasze stworki nie spadały z dużych wysokości, gdyż tylko niektórym z nich możemy wydać parasolki. Niestety mamy ich ograniczoną ilość i reszta lemingów po prostu zginie.

Grając możemy korzystać z takich poleceń jak:

Lemmings

  1. wspinanie się po ścianie,
  2. skakanie z parasolem,
  3. destrukcja jednostki,
  4. blokowanie przejścia innym,
  5. budowanie schodów,
  6. kopanie tuneli poziomo w ścianach,
  7. przekopywanie pod skosem,
  8. drążenie tuneli pod sobą

Lemmings

Inspiracją Lemmings były zachowania lemingów w przyrodzie. Te malutkie zwierzątka podczas migracji masowo popełniały samobójstwa, gdyż nie potrafiły pokonywać przeszkód jakie napotykały na swojej drodze. Z tego względu gracz powinien starać się uchronić wirtualne lemingi przed śmiercią w wyniku takich sytuacji jak spadek w przepaść czy utonięcie. Gra Lemmings jest z całą pewnością dobrym pomysłem na prezent dla każdego kto lubi łamigłówki. Można ją polecić również dzieciom ale tylko tym, które dobrze radzą sobie w grach logicznych oraz nie boją się wyzwań.

Czesław Mnich
zobacz inne nasze artykuły » komentarzy: 2
Menu
Baza wiedzy
AmigaOS.pl
Naczelny poleca
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą: