Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2020-08-25, Autor: Mikołaj Małkiewicz , Kategoria: Gry, Liczba wyświetleń: 1711

A A A

Gry na Amigę, o których nie pamiętamy

Z Amigą z automatu kojarzy się wiele gier np. "Lotus" czy "Alien Breed". Chciałbym tutaj przedstawić listę gier, o których nikt nie pamięta, a były całkiem dobre, z czym nie trzeba się oczywiście zgadzać. Zaczynamy:

1. The Speris Legacy (AGA/CD32)

Bardzo przyjemna gra RPG, która wygląda jak Zelda. Idealna gra na początek przygody z tym gatunkiem rozgrywki, gdyż poziom trudności jest dość dyskusyjny, ale przyjemnie się gra.

2. Harpoon (OCS/ECS)

Gra strategiczna, gdzie prowadziliśmy bitwy morskie i nie będzie to gra dla każdego z dwóch powodów. Po pierwsze jest trudna, po drugie jest strategią, która nie wybacza błędów. Gra jest jednak bardzo dobra i realistyczna jeśli chodzi o warunki bojowe - oczywiście jak na swój rok wydania.

3. Armour-Geddon I i II (OCS/ECS)

Akcja i strategia w jednym, w dodatku w 3D i nie dławi się to na A500! Czego chcieć więcej...

4 .Chaos in Andromeda: Eyes of the Eagle (OCS/ECS/CDTV)

Gra może nie zyskała niesamowitych recenzji, jednak zadaje pytanie: kiedy ktoś ostatni raz coś wspominał o tej grze? No właśnie, w dodatku wersja na CDTV jest dość rzadka wiec pewnie i będzie sporo warta...

5. Air Warrior (OCS/ECS/AGA/CDTV)

Wyjątkowa gra - nie da się już w nią zagrać. Gra była bardzo ambitnym projektem ponieważ była grą sieciową dla Amigi, Macintosha, Atari ST i PC. I to w roku 1988, niestety serwery już nie działają...

6. Prey: An Alien Encounter (OCS/ECS/AGA/CDTV/CD32)

Gra, która powalała grafiką, a dzisiaj atakuje "po twarzy" poziomem trudności. W "swoim czasie" przeszła jednak bez większego echa.

7. Castles II: Siege and Conqest (CD32)

Pamiętamy The Settlers, czy Foundation, a o tym jednak zapomnieliśmy. Gra przypomina trochę serię "Twierdza" - zwłaszcza, gdy budujemy twierdzę tylko tak z dekadę wcześniej...

8. Global Effect (OCS/ECS/CD32)

Kolejna strategia, w której to możemy wybrać, czy chcemy świat podbić, zdominować, czy go uratować. Gierka na dłuuugie godziny.

9. Wet The Sexy Empire (AGA/AmigaCD/RTG)

Obecność tej gry na Amidze lekko mnie zdziwiła. Skoro jest to czemu by nie pograć w bardzo dobrego menadżera Jeśli nie odrzuca was biznes... porno.

10. F29 Retaliator Special Mission

Nie jest to osobna gra, ale misja do F29 Retaliator wydana jako cover dysk dla magazynu Zero nr 12 (październik 1990). Walczymy z kosmitami. Ten dysk jest "łącznikiem" między Retaliatorem, a grą EPIC.

To by było na razie tyle, trzymajcie się w czasach tej paskudnej pandemii , nie wychodźcie z domu i postawcie serwery dla Air Warrior to pogramy!

Mikołaj Małkiewicz
zobacz inne nasze artykuły » komentarzy: 4
Menu
Baza wiedzy
AmigaOS.pl
Naczelny poleca
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą: