eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
Logowanie
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

poniedziałek, 1. maja, 2017, 02:26

Najnowsze artykuły o Amidze

Zachęcamy do współpracy przy pisaniu artykułów - kontakt na redakcyjny adres »
Amiga 1000 - za i przeciw
amiga1000

Warto, czy nie warto kupować Amigę 1000 - przeczytajcie za i przeciw, a także przypomnijcie sobie specyfikację techniczną tego komputera.

przeczytaj »

Dodano: 2017-04-09, Autor: Mikołaj Małkiewicz, Kategoria: Sprzęt komentarzy: 7

2016_2: marzyciele i wolontariusze
artykul

Od ponad 100 lat ciągle na nowo odkrywa się tę książkę. Słowo Wonderland weszło na stałe do języka angielskiego jako cudowne wymyślone miejsce, albo miejsce rzeczywiste, które ktoś odbiera jako coś cudownego, niby ze snu. Z kolei Down the Rabbit-Hole ("w głąb króliczej nory") stał się popularnym zwrotem oznaczającym rzucenie się w wir przygody, lub znalezienie się w surrealistycznej sytuacji. Jak więc będzie z A(licją)migą w kolejnych latach?

przeczytaj »

Dodano: 2017-03-20, Autor: Szymon Żyła, Kategoria: Publicystyka komentarzy: 3

Pac-Man
gry

Czesłam Mnich postanowił opisać jedną z najbardziej znanych gier komputerowych wszech czasów, czyli Pac-Mana. Jeśli nie wiecie skąd wzięła się nazwa dla tego "zjadacza duszków" to koniecznie musicie przeczytać ten artykuł.

przeczytaj »

Dodano: 2017-03-01, Autor: Czesław Mnich, Kategoria: Gry komentarzy: 2

2016_1: nostalgicy i marzyciele *
artykul

Od ponad 100 lat ciągle na nowo odkrywa się tę książkę. Słowo Wonderland weszło na stałe do języka angielskiego jako cudowne wymyślone miejsce, albo miejsce rzeczywiste, które ktoś odbiera jako coś cudownego, niby ze snu. Z kolei Down the Rabbit-Hole ("w głąb króliczej nory") stał się popularnym zwrotem oznaczającym rzucenie się w wir przygody, lub znalezienie się w surrealistycznej sytuacji. Jak więc było z A(licją)migą w 2016 roku?

przeczytaj »

Dodano: 2017-02-13, Autor: Szymon Żyła, Kategoria: Publicystyka komentarzy: 16

The Settlers II
gry

Czesław Mnich opisał drugą cześć strategicznej gry The Settlers, znanej też pod nazwą The Settlers II: Veni, Vidi, Vici. Pozycja ta została wydana przez Blue Byte w 1996 roku i jest uznawana za najlepszą z całej serii.

przeczytaj »

Dodano: 2017-01-27, Autor: Czesław Mnich, Kategoria: Gry komentarzy: 7

The Settlers *
gry

Czesław Mnich w krótkiej recenzji opisał fenomen strategicznej gry The Settlers, która została wydana przez Blue Byte w 1993 roku.

przeczytaj »

Dodano: 2017-01-07, Autor: Czesław Mnich, Kategoria: Gry komentarzy: 5

Przegląd gier mortalopodobych na Amigę CD32
amigacd32

Mikołaj Małkiewicz opisał bijatyki dostępne na Amigę CD32.

przeczytaj »

Dodano: 2016-12-28, Autor: Mikołaj Małkiewicz, Kategoria: Gry komentarzy: 4

Przegląd gier piłkarskich na Amigę CD32
amigacd32

Mikołaj Małkiewicz opisał gry piłkarskie dostępne na Amigę CD32.

przeczytaj »

Dodano: 2016-12-20, Autor: Mikołaj Małkiewicz, Kategoria: Gry komentarzy: 3

Przegląd gier wyścigowych na Amigę CD32 *
amigacd32

Mikołaj Małkiewicz opisał gry wyścigowe dostępne na Amigę CD32.

przeczytaj »

Dodano: 2016-12-11, Autor: Mikołaj Małkiewicz, Kategoria: Gry komentarzy: 7

Lotus Esprit Turbo Challenge
gry

Graficznie gra jak na rok 1990 prezentuje się naprawdę bardzo dobrze, właściwie to nie ma wyścigowej produkcji z tamtego okresu, która by ją przebiła nie licząc... Lotusa 2. To już samo świadczy o klasie tej gry. Nasz Lotus wygląda tak jak w rzeczywistości. Tak samo auta przeciwnika...

przeczytaj »

Dodano: 2016-11-11, Autor: Mikołaj Małkiewicz, Kategoria: Gry komentarzy: 4

Arkanoid
gry

Arkanoid to gra, która szybko się nie nudzi - mnogość plansz do przejścia oraz ich różnorodność wciąga na wiele dni. Do dyspozycji mamy paletkę od której odbija się piłeczka, na każdej planszy ułożenie cegiełek jest inne, a zazwyczaj każda kolejna tura jest znacznie trudniejsza od poprzedniej.

przeczytaj »

Dodano: 2016-10-30, Autor: Czesław Mnich, Kategoria: Gry komentarzy: 4

Szachista
gry

Przedstawię Wam grę, która znana jest od pradawnych czasów, o której każdy słyszał, lecz nie każdy potrafi w nią zagrać. Pewnie już się domyślacie, że chodzi mi o grę w szachy.

przeczytaj »

Dodano: 2016-10-28, Autor: Mikołaj Małkiewicz, Kategoria: Gry komentarzy: 8

Alfabetyczna lista hitów z ostatnich lat - Amiga 68k *
gry

Ostatnio miałem ochotę pograć w jakąś nową, fajną gierkę na Amidze. Po dłuższym zastanowieniu przez myśli przeszło mi zaledwie parę tytułów godnych uwagi. Czy faktycznie powstaje tak mało gier na Amigę? Ile tak naprawdę z nich jest na tyle ciekawych aby zachęcić gracza na dłuższą chwilę? Postanowiłem sam sobie odpowiedzieć na te pytania tworząc poniższą listę najciekawszych moim zdaniem produkcji, które ukazały się na przełomie minionych lat.

przeczytaj »

Dodano: 2016-10-02, Autor: Czesław Mnich, Kategoria: Gry komentarzy: 9

Nietypowe zastosowania Amigi
amiga500

Dzisiaj Amiga jest komputerem służącym głównie do odpalania gier kwalifikujących się pod retro w zdecydowanej większości przypadków. Dla Mikołaja, autora tego tekstu, jest to oczywiste ale postanowił (z "przymrużeniem oka") poszukać nowych nietypowych zastosowań dla klasycznej Amigi.

przeczytaj »

Dodano: 2016-09-10, Autor: Mikołaj Małkiewicz, Kategoria: Publicystyka komentarzy: 2

Lemmings
gry

Lemmings to seria komputerowych gier logiczno-zręcznościowych. Pierwsza część gry została stworzona przez firmę DMA Design na platformę Amiga, a opublikowana przez Psygnosis w 1991 roku. Artykuł o zasadach panujących w tej grze napisał Czesław Mnich.

przeczytaj »

Dodano: 2016-09-07, Autor: Czesław Mnich, Kategoria: Gry komentarzy: 2

Boulder Dash
gry

Na Amigę wyszło wiele klonów gry Boulder Dash ale do najbardziej znanych za czasów panowania naszego komputera na rynku gier można zaliczyć Emerald Mine II (1988), Boulder Dash Construction Kit (1989) oraz Diamond Caves (1995). Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, którego autorem jest nasz redakcyjny kolega Czesław Mnich.

przeczytaj »

Dodano: 2016-08-06, Autor: Czesław Mnich, Kategoria: Gry komentarzy: 4

River Raid
gry

Czesław Mnich opisał jedną z kultowych gier na maszyny 8-bitowe - River Raid. Gra ta nigdy nie ukazała się w wersji na Amigę, testował ją więc pod emulatorem C64 - VICE dostępnym na AmigaOS 4.

przeczytaj »

Dodano: 2016-07-04, Autor: Czesław Mnich, Kategoria: Emulacja komentarzy: 12

Amiga Anime CD Project *
amigacd32

Amiga Anime CD Project to przedsięwzięcie mające na celu skonwertowanie różnych anime i amv a także filmików promujących na format CDXL. Tak by bez problemu odtwarzały się na CD32 bez modułu FMV a także na WinUAE, oczywiście z dźwiękiem.

przeczytaj »

Dodano: 2016-06-12, Autor: Mikołaj Małkiewicz, Kategoria: Publicystyka komentarzy: 5

Grajmy w Outrun, ale nie na Amidze
gry

Autor pisze dlaczego nie warto grać w amigową wersję wyścigów pochodzących z automatów - Outrun. Przeczytaj i zastanów się czy także podzielasz jego zadanie?

przeczytaj »

Dodano: 2016-06-05, Autor: Mikołaj Małkiewicz, Kategoria: Gry komentarzy: 11

Galaga
gry

Choć powszechnie panuje opinia, iż granie w gry jest zajęciem dla dzieci, to jednak warto sięgnąć w wolnej chwili po jakąś starą dobrą strzelankę. Idealnie do tego celu posłuży nam gra o tytule Galaga. Zapraszamy do artykułu, którego autorem jest Czesław Mnich.

przeczytaj »

Dodano: 2016-04-01, Autor: Czesław Mnich, Kategoria: Gry komentarzy: 2

amigans
eXec.pl

AmigaOS.pl

Czerwone gdakanie
Kategorie
Tagi