eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
Logowanie
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

niedziela, 23. lipca, 2017, 02:39

Dodano: 2004-10-29 00:00, Zamieścił: redakcja, Kategoria: Publicystyka, Liczba wyświetleń: 721

A A A

Sprostowanie

Redakcja PPA pragnie przeprosić zarówno Konrada Bielskiego i Rafała Chyłę, jak i wszystkich odwiedzających portal eXec, za nieporozumienie, które zrodziło potok komentarzy, a które powstało w wyniku otwarcia strony poświęconej OS4.

W trakcie rozmów mających na celu wspieranie uruchomienia podobnego projektu nie mieliśmy pojęcia, że w planach są dwie strony. Poczyniliśmy pewne kroki w tym kierunku i widząc uruchomienie projektu na stronie eXeca poczuliśmy się trochę oszukani. Niepotrzebnie zostały to wywleczone, za co przepraszamy.

Jednocześnie oczekujemy zaznaczenia w tekście autorstwa Rafała Chyły z dnia 16.06.2004 r., który został skopiowany z portalu PPA bez naszej wiedzy, a który obecnie dostępny jest także na portalu eXec, informacji, iż tekst pierwotnie został zredagowany przez redakcję PPA i zamieszczony na portalu PPA, podając stosowny odnośnik.

Dziękujemy za zrozumienie

Redakcja PPA
Autor: ppa.pl

Dodaj komentarz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #1 wysłany: 2004-10-29 20:39

Tekst nie został skopiowany z PPA, dostałem go bezpośrednio od autora (Rafała Chyły) i zamieściłem na stronie za jego zgodą.

Ponieważ jednak, z tego co zrozumiałem, przypisujecie sobie część praw do tego tekstu, ze względu na wykonaną korektę, to autor podesłał mi oryginalny tekst, a ponowną korektę wykonałem sam. Ta wersja tekstu znajduje się już na stronie o AmigaOS 4 i różni się kilkoma zdaniami, które w wyniku przeredagowania usunęliście.

A co do przeprosin, to nie wiem jak Rafał, ale ja się na Was chłopcy nie gniewam. Naprawdę cieszę się, że istnieje portal PPA i jeszcze bardziej się cieszę, że Amiga zajmuje na nim procentowo coraz więcej miejsca.

Odpowiedz

Jolanta Pius
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: 2004-10-29 22:19 w odpowiedzi na komentarz #1

Tekst nie został skopiowany z PPA, dostałem go bezpośrednio od autora (Rafała Chyły) i zamieściłem na stronie za jego zgodą.

Dziwne bo taki tekst czytałam, chyba nie tylko ja, na ppa już dość dawno. Pan Chyła widocznie zapomniał o tym gdzie ten tekst pierwotnie umieścił. Ponieważ jednak, z tego co zrozumiałem, przypisujecie sobie część praw do tego tekstu, ze względu na wykonaną korektę, to autor podesłał mi oryginalny tekst, a ponowną korektę wykonałem sam. Ta wersja tekstu znajduje się już na stronie o AmigaOS 4 i różni się kilkoma zdaniami, które w wyniku przeredagowania usunęliście.

Chyba jednak wiesz o co chodzi dokładnie. Jak mniemam nie o prawa autorskie chodzi, bo tekst jest Pana Chyły, a o to, że na ppa wisiał pierwotnie. Treść różniąca się kilkoma zdaniami jak dla mnie jest tym samym tekstem, choć punkt widzenia zależy .... <cytat>A co do przeprosin, to nie wiem jak Rafał, ale ja się na Was chłopcy nie gniewam. Naprawdę cieszę się, że istnieje portal PPA i jeszcze bardziej się cieszę, że Amiga zajmuje na nim procentowo coraz więcej miejsca.

Trochę to takie dziwne, ktoś przeprasza wyciąga rękę do współpracy i zgody a otrzymuje potraktowanie, jak dla mnie lekko mocno z góry. To nie profesjonalizm, a jedynie śmiesznostka. Tym bardziej, że nikt nie prosił Pana Chyłę o zdejmowania tego tekstu skądkolwiek, a jedynie o malutką adnotację, nawet tak drobnym drukiem, jak ta istniejąca pod spodem. Taki drobiazg a to już byłby jakiś miły acz profesjonalny gest.

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #3 wysłany: 2004-10-30 18:32 w odpowiedzi na komentarz #2

Moje prace nad stroną o którą było tyle zamieszania, dobiegają końca. Więc jeśli niezdarzy się jakaś katastrofa, to jutro najpóźniej pojutrze pojawi się pod adresem amigaone.kom.pl

Odpowiedz

eXec.pl

AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą: