eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

piątek, 14. grudnia, 2018, 11:36

Dodano: 2000-10-18 00:00, Kategoria: Wydarzenia, Liczba wyświetleń: 1193

A A A

Hollywood walczy o pieniądze

Warner Home Video wystąpił z kolejną inicjatywą w walce z producentami odtwarzaczy DVD. Większość producentów jak może stara się ułatwić użytkownikom usunięcie blokady regionalnej (uniemożliwiającej np. odtwarzanie w Europie płyt kupionych w USA).

Oficjalnie oczywiście odtwarzacze blokadę mają, ale dzięki tak zwanym "przeciekom" wiadomo, że w odtwarzaczu firmy X wystarczy przestawić zworkę, a w odtwarzaczu Y wprowadzić sekwencję kodów pilotem itp. Małe niezależne firmy wprost reklamują swoje odtwarzacze jako pozbawione blokady. Nowe płyty wydawane przez Warnera mają "wzbogacony" kod regionalny, co ma uodpornić płyty na odtwarzanie w zmodyfikowanych przez użytkowników urządzeniach. Kod regionalny umożliwia dystrybutorom filmów prowadzenie niezależnej polityki cenowo-dystrybucyjnej w różnych regionach świata, co wykorzystują do zwiększenia swoich zysków.


Dodaj komentarz

Ankieta: Jak wyświetlasz obraz z Amigi? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób wyświetlacie obraz ze swojej Amigi klasycznej lub NG. Można oddać głos na kilka opcji, a także w ostatnim polu dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-12-22
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze