eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

niedziela, 9. grudnia, 2018, 21:09

Dodano: 2000-07-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt, Liczba wyświetleń: 1445

A A A

Najszybszy z najszybszych

Firma IBM skonstruowała najszybszy komputer na świecie. Według danych, ASCI White jest trzykrotnie szybszy od najszybszej maszyny obecnie działającej.

Maszyna waży 106 ton i zajmuje obszar równy dwóm boiskom do koszykówki. Jej moc obliczeniowa to 12 bilionów operacji na sekundę i jest tysiąckrotnie szybsza od słynnego superkomputera Deep Blue, który wygrał w turnieju szachowym z Kasparovem - uznanym za najlepszego gracza na świecie. White zawiera 8192 procesory, 6 TB (1 TB = 1024 GB) pamięci operacyjnej i ponad 160 TB pamięci dyskowej. Ma on być używany przez Departament Energii do opracowania narzędzi do symulacji 3D, które umożliwią zastąpienie rzeczywistych testów nuklearnych. ASCI White zainstalowany zostanie w Narodowym Laboratorium Lawrence Livemore w Kalifornii. Do jego transportu użyte zostanie około 28 ogromnych, osiemnastokołowych samochodów ciężarowych.


Dodaj komentarz

Ankieta: Jak wyświetlasz obraz z Amigi? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób wyświetlacie obraz ze swojej Amigi klasycznej lub NG. Można oddać głos na kilka opcji, a także w ostatnim polu dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-12-22
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze