eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

wtorek, 17. lipca, 2018, 21:32

Dodano: 2000-10-26 00:00, Kategoria: Wydarzenia, Liczba wyświetleń: 938

A A A

Widzieć przez ściany

Taką możliwość dają nam specjalne okularki skonstruowane przez naukowców z uniwersytetu w Nottingham. No, jest w tym może lekka przesada, a dokładniej małe oszustwo. Okluary przeznaczone są dla pracowników odszukujących w terenie instalacje gazowe, wodociągowe i tym podobne rzeczy. Okulary nakładają obraz rur czy kabli zakopanych w ziemi na to, co normalnie widzi człowiek.

Hełm z okularami posiada precyzyjny odbiornik GPS wykrywający nie tylko pozycję posiadacza, ale także jego ruchy głową. Dane te przesyłane są do noszonego na pasie komputera, który na ich podstawie, oraz numerycznej mapy terenu generuje w okularach wirtualny obraz poszukiwanych instalacji. Tak więc "widzenie przez ściany" jest tylko tak dobre, jak dobra jest mapa terenu i system GPS. Niemniej próby wypadły pozytywnie, założenie takich okularów może np. ułatwić kopanie rowów operatorowi koparki. Co prawda w naszym kraju podobno połowa podziemnych instalacji jest położona niezgodnie z planami, więc różnie to może w praktyce wyglądać.


Dodaj komentarz

Ankieta: I co dalej? «»
Po polemicznych tekstach Piany i Krashana zapraszamy Was do udzielenia odpowiedzi w naszej ankiecie, która ma pokazać jakie obecnie panują nastroje co do przyszłości platformy w naszym środowisku. Można oddać głos na jedną z opcji lub dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-07-31
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze