eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

środa, 19. grudnia, 2018, 09:11

Dodano: 2005-10-29 00:00, Autor: st, Kategoria: Gry, Liczba wyświetleń: 1590

A A A

Pachi El Marciano, Don Ceferino Hazana i inne gry

Spośród całej masy często dosyć słabych SDL-owych gier, które lądują ostatnimi czasy w OS4Depot i na Aminecie polecam dwie pozycje o hiszpańsko brzmiących nazwach:

  • Pachi El Marciano - platformówka, z ładną grafiką i niezłą muzyką, inspirowana takimi tytułami z lat 80-tych jak Manic Miner czy Jet set Willy (zbieramy przedniomy rozrzucone po poziomie)
  • Don Ceferino Hazana - świetny klon gry Pang (obrazek) z dołączonym edytorem poziomów (standardowo w grze dostępnych jest 30 poziomów)

Niezłe gry to także Nuclear Chess (szachy na trochę innych zasadach - obrazek), SYASokoban (bardzo przyjemnie wykonany klon Sokobana) oraz Virus Killer (zabawna strzelanina - gra na początku listuje nasze systemowe katalogi, do których próbują się dobrać wirusy, wyłażą z windowsowych aplikacji internetowych, m.in. z Internet Explorera - obrazek).


Dodaj komentarz

Ankieta: Jak wyświetlasz obraz z Amigi? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób wyświetlacie obraz ze swojej Amigi klasycznej lub NG. Można oddać głos na kilka opcji, a także w ostatnim polu dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-12-22
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze