Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2006-03-21 00:00, Autor: st, Kategoria: Wydarzenia, Liczba wyświetleń: 2689

A A A

Hyperion Entertainment i Smiths Aerospace

Hyperion Entertainment udzielił firmie Smiths Aerospace (światowy lider w produkcji lotniczej) licencji na sterowniki 3D (oryginalnie stworzone dla AmigaOS 4) do kart ATI Radeon 9000. Pełna informacja na stronie Hyperionu.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 7
 • CizarCizar
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • PatuPatu
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2006-03-21 16:13

Znakomite posunięcie, z samego rynku Amigi wyżyć się nie da, więc wciśnięcie się z systemem, czy choćby z jego komponentami do wojska, przemysłu tudzież innych dziwacznych gałęzi rynku powinno być dla Hyperionu priorytetem. Jesli by udało się załatwić jeszcze kilka takich kontraktów to myślę że o dalszy rozwój systemu można by być spokojnym bez względu na nieudolne działania takich firm jak Eyetech czy Troika.

Odpowiedz

rzookol
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: 2006-03-21 17:55 w odpowiedzi na komentarz #1

Znakomite posunięcie, z samego rynku Amigi wyżyć się nie da
... bo go nie ma

więc wciśnięcie się z systemem, czy choćby z jego komponentami
jakie komponenty, tu chodzi o algorytmy tylko

do wojska, przemysłu tudzież innych dziwacznych gałęzi rynku powinno być dla Hyperionu priorytetem.

np. odkurzacze czy kuchenki


Jesli by udało się załatwić jeszcze kilka takich kontraktów to myślę że o dalszy rozwój systemu można by być spokojnym bez względu na nieudolne działania takich firm jak Eyetech czy Troika.


Ty masz już maszynę więc się martwisz tylko o system, a reszta ?

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #3 wysłany: 2006-03-21 19:06 w odpowiedzi na komentarz #2

o algorytmy tylko - raczej az o algorytmy, Hyperion to malutka firma, a Smiths Aerospace to gigant (proponuje sie rozejrzec troche po Google), ktory: 1. musial sie jakos dowiedziec o ich istnieniu 2. musial zostac przekonany (cena i jakosc). Hermans pracuje wiec tak samo dobrze jak reszta teamu. Ta wiadomosc praktycznie mi juz wszystko wyjasnila. Strategia Hyperionu na przetrwanie i rozwoj jest juz znana. Pozostaje pytanie, czy AmigaOS po ukonczeniu wersji 4-tej przejdzie calkowicie na ich wlasnosc. Oby, a bedzie dobrze.

np. odkurzacze czy kuchenki - raczej np. nowy Boeing 777

martwisz - kto by pomyslal, ze jestes tak zatroskany o przyszlosc Amigi i AmigaOS? A powaznie juz piszac - na okladce kazdego numeru Total Amiga jest taki napis "For Amigas, By Amigas, On Amigas" i to jest odpowiedz na temat sprzetu dla AmigaOS 4. Amigowcy robia go dla amigowcow, tak jak kiedys np. w Polsce nagle powstala firma Matay i pojawil sie mostek PCI. To jest rynek czysto hobbystyczny, Hyperion jak widac doskonale zdaje sobie z tego sprawe.

Odpowiedz

rzookol
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: 2006-03-21 20:21 w odpowiedzi na komentarz #3

kto by pomyslal, ze jestes tak zatroskany o przyszlosc Amigi i AmigaOS?

bo mam amigę i nawet ostatnio pokazywałem na niej program zaliczeniowy na uczelni (modląc się żeby się nie zawiesiła z powodu braku odpowiednego napięcie etc.) i nawet moi koledzy, którzy zawsze się nalewali z amig przyznali, że gui ma ładne (mos+mui4). Jedyna dobijająca rzeczą obecnie na ami jaką zauważam jest wolny odczyt z dysku reszta jest do przełknięcia (jeśli się ma ppc i karte graficzną oczywiście).

co do hobby to się nie będe wypowiadać z uwagi na stosunek amigi/hyperionu do pewnych rozwiązan sprzętowych wskazujący na łączenie hobby w wyciąganiem kasy.
a dla prawdziwych hobbystów polecam link:
http://www.symbos.de/shots.htm
szczena opada i toczy się daleko

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #5 wysłany: 2006-03-21 20:46 w odpowiedzi na komentarz #4

symbos - fajne, ale mogli pokusic sie o cos swojego, a nie kopiowac winde

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #6 wysłany: 2006-03-21 21:03 w odpowiedzi na komentarz #2

np. odkurzacze czy kuchenki

Mogą być odkurzacze kuchenki i cokolwiek innego, choć osobiście wolę samoloty czy choćby PDA. Tak czy owak naprawdę życzę Hyperionowi aby 90% rynku stanowiło dla nich coś innego niż Amiga desktop. Perspektywy wyjscia poza rynek amigowy to dodatkowe finanse i motywacja do pracy, dodatkowo takie wyjście poza rynek Amigi wymusza pewne nowinki w samym systemie (myślę że nowy KeyShow to pokłosie przeportowania OS4 na PDA). Uważam więć że Amigowcom takie kontrakty mogą wyjśc tylko na dobre. Oczywiście zawsze istnieje cień szansy że ktoś tam w Hyperionie stwierdzi że skoro prawdziwą kasę trzepie się na oprogramowaniu do "mikrofalówek", to rzućmy tę Amigę w diabły, myślę jednak że w przypadku Hyperionu jest to niemożliwe, gdyby nie byli prawdziwymi entuzjastami i pasjonatami Amigi już dawno przeszli by na inny rynek.

Ty masz już maszynę więc się martwisz tylko o system, a reszta ?

No cóż mogę im tylko współczuć. Nie ma jednak co ukrywać że sami są sobie winni. Gdyby w swoim czasie wsparli Hyperion, zamiast podkładać im nogę wspierając konkurencję być może sytuacja ze sprzetem wyglądałaby inaczej. Być może producent AONE przy większej sprzedarzy i co za tym idzie lepszych wynikach finansowych nie miałby takich problemów z wypuszczeniem kolejnych partii sprzętu jakie ma obecnie. To oczywiście tylko wróżenie ale wykluczyć tego nie można. Wróżeniem jest dziś również odpowiedź na pytanie czy będzie jakiś nowy sprzęt dla Amigowców chcących używać OS4, osobiście jednak wciąż wierzę że coś się w końcu pojawi.

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #7 wysłany: 2006-03-21 21:12 w odpowiedzi na komentarz #3

1. musial sie jakos dowiedziec o ich istnieniu

No tak, a podobno dla niektórych marka nie gra roli. Tymczasem kto wie czy właśnie nie znana kiedyś w świecie nazwa Amiga nie zwróciła uwagi tego giganta akurat na Hyperion spośród dziesiątek podobnych małych firm.

2. musial zostac przekonany (cena i jakosc)

No zapewne cenowo byli dużo bardziej atrakcyjni niż np. ATI
Swoją drogą ciekawe ile wart był ten kontrakt.

Odpowiedz

Bogdan Bogucki
Czytelnik

komentarz #8 wysłany: 2006-03-21 21:31 w odpowiedzi na komentarz #6

OS4 dla PS3 by rozwiazal ten problem gdyby nie AI napewno Hyperion by sie o to pokusil. To wymazona platforma i niech ktos by powiedzal ze przestarzala

Odpowiedz

Michał Strzałkowski
Czytelnik

komentarz #9 wysłany: 2006-03-21 22:02 w odpowiedzi na komentarz #6

Ty masz już maszynę więc się martwisz tylko o system, a reszta ?
No cóż mogę im tylko współczuć. Nie ma jednak co ukrywać że sami są sobie winni.

A ja? Czy ja też jestem sobie winnien? Ciekawe jak miałem kupić A1, jeśli gdy rozważałem kupno amigowej platformy, to A1 była już nie dostępna? No ale może nowy user platformy amigowej jest nie interesujący, bo liczy się tylko elita, która podjeła odpowiednią decyzję i to w odpowiednim czasie... A odpowiednią to znaczy, po mysli tej elity. No, to chyba że tak...
I teraz pomyśl, jak ja się czuję, jako zupełnie nowy użytkownik tej platformy, użytkownik który nigdy nie miał klasyka, a kupnem Amigi zainteresowałem się pod koniec zeszłego roku... No ale dla Ciebie, to jestem oczywiście, sam sobie winnien.
To nie jest moja wina, że AInc niepomyslała i licencjonowało A1 gdy nie było jeszcze systemu dla tego komputera. Nie jest też moją winną że AInc dało przyzwolenie(po przez licencję) na nowy model, małej nieudolnej firmie garażowej.
I wiesz co jeszcze? To nie mój problem, że srodowisko powiązane z A1 i AOS4.0, nie potrafi pomyśleć co mówi... Ale za to wziąłem to pod uwagę, gdy wybierałem platformę... Pewnie dlatego teraz czekam na zamówionego Pegasosa II, pomimo, że przez długi czas rozważałem kupno mA1.

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #10 wysłany: 2006-03-21 22:03 w odpowiedzi na komentarz #8

Nie wiem tylko co na to SONY, bo raczej Amiga nie jest tutaj przeszkodą. Przecież AI nie byłaby na tyle głupia aby czynić tutaj jakieś przszkody. To nie jest malutki światek Amigowy, to rynek obliczony na ponad 100 milionów klientów. Gdyby OS4 zainteresowało się choć ze 3% przyszłych userów tej konsoli a AI brała tylko po dolarze haraczu od każdej sprzedanej kopii to i tak zarobiłaby więcej niż kiedykolwiek uda jej się to uczynić na tych gierkach pod komórki. Powiedz mi tylko jaki interes miałoby SONY w powstaniu OS4 na PS3 moim zdaniem żaden. Co więcej powstała by furtka pozwalająca omijać haracz jaki SONY zbiera od każdej wydanej gry na konsole, przecież od gier wydanych pod OS4 takich opłat pobierać by nie mogli.
Zresztą nie ma co na ten temat dywagować bo OS4 w wersji na PS3 to czyste science-fiction.

Odpowiedz

Grzegorz
Czytelnik

komentarz #11 wysłany: 2006-03-21 22:07 w odpowiedzi na komentarz #8

OS4 dla PS3 by rozwiazal ten problem gdyby nie AI napewno Hyperion by sie o to pokusil. To wymazona platforma i niech ktos by powiedzal ze przestarzala

Już widzę, jak taki potentat jak Sony jest zainteresowany "systemikiem", który dłubie sobie jakaś mała i mało znana firma.
I zaraz ochoczo dołączy AOS4 do każdego egzemparza PS3 odpalając Hyerionowi dolę od każdej sprzedaniej sztuki.

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #12 wysłany: 2006-03-21 22:16 w odpowiedzi na komentarz #9

To nie mój problem, że srodowisko powiązane z A1 i AOS4.0, nie potrafi pomyśleć co mówi... Ale za to wziąłem to pod uwagę, gdy wybierałem platformę... Pewnie dlatego teraz czekam na zamówionego Pegasosa II,

No ja tutaj nie będę się rewanżował podobnymi stwierdzeniami. Mam nadzieję że Twoja decyzja jest słuszna i przemyślana i nie tylko podyktowana tym że ktoś tam ze strony OS4 nie potrafi "pomyśleć co mówi". Jeśli zdecydowałeś się na zakup tej platwormy świadomy jej braków oraz świadomy jej przyszłości (to może za dużo powiedziane) to OK. Jeśli jednak jest inaczej to obawiam się że za parę miesięcy będziesz marudził tak samo jak teraz czyni to większość innych co to kiedyś wygłaszali tutaj podobne deklaracje w momencie zakupu pegaza. I jeszcze jedno ta elita o której piszesz to dawno temu pokupowała pegazy, my to nie byliśmy elita tylko "oszołomy którzy przepłacili za sprzęt pod system który nigdy nie wyjdzie."

Odpowiedz

rzookol
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #13 wysłany: 2006-03-21 22:29 w odpowiedzi na komentarz #12

no bo przepłaciliście

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #14 wysłany: 2006-03-21 22:39 w odpowiedzi na komentarz #9

"elita, która podjeła odpowiednią decyzję i to w odpowiednim czasie" - nawet nie wiesz jak nie cierpie tej sytuacji, ktora jest obecnie i mam gdzies taka elite - marze o tym, aby ta systuacja sie zmienila, aby moje newsy i artykuly czytali w koncu posiadacze systemu AmigaOS w wersji 4-tej, a nie ludzie ciagle czekajacy na ten system, aby w komentarzach na eXecu wypowiadali sie uzytkownicy AmigaOS 4, a nie uzytkownicy i zwolennicy innych rozwiazan, abym na GGUA, czy tez na AmiMajowce, mogl w koncu powiedziec - tu i tu, za taka cene mozna kupic sprzet z systemem AmigaOS 4, abym to samo mogl powiedziec na GG osoba, ktore stale mnie o to pytaja. Jesli myslisz, ze my chcemy budowac jakas elite to sie mylisz - marzymy o tym, aby w koncu w Polsce zaczelo byc z AmigaOS 4 choc troche normalnie. Ja czesto marze nawet tylko o 10 nowych osobach, ba, o kilku nowych posiadaczach OS4, tak, to by bylo juz cos, naprawde! Tak wyglada prawdziwa sytuacja i jezeli w tym roku nie pojawi sie nowy sprzet to bedzie ciezko. Ja mam jeszcze sporo motywacji, mamy sporo planow, aby to i to pokazac, to i to opisac, ale ludzie w koncu musza miec mozliwosc zakupu. Istnieje jednak takze druga strona medalu - system ciagle nie jest jeszcze skonczony, a my wszyscy (posiadacze A1 i mA1) jestesmy takimi ostatecznymi betatesterami i tworcami nowego oprogramowania (os4depot powoli, ale jednak zapelnia sie). Tak tez mozna na to spojrzec - tak to wyglada zapewne z perspektywy Hyperionu. Hermans ma pewnie swoje plany (niekoniecznie bezposrednio zwiazane z Amiga - patrz dzisiejszy news), a mA1 i A1 to jest sprzet rozruchowy pewnie. Bez tego sprzetu powstanie i rozwoj AmigaOS 4 nie byl by mozliwy.

Odpowiedz

Marcin Kornaś
Czytelnik

komentarz #15 wysłany: 2006-03-21 22:52 w odpowiedzi na komentarz #14

jak nie cierpie tej sytuacji, ktora jest obecnie

Cóż, my zawsze musimy się nacierpieć, aż cud że żyjemy jeszcze. Powiem tylko jeszcze: Nie martw się będzie lepiej

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #16 wysłany: 2006-03-21 22:53 w odpowiedzi na komentarz #13

Blad logiczny - nie moglismy przeplacic, gdyz nie bylo konkurencyjnego rozwiazania, nie bylo drugiego sprzetu z AmigaOS 4.

Odpowiedz

r-tea
Czytelnik

komentarz #17 wysłany: 2006-03-21 22:58 w odpowiedzi na komentarz #3

@ Szymon Tomzik
For Amigas, By Amigas, On Amigas

For Amigans, By Amigans, On Amigas

Odpowiedz

r-tea
Czytelnik

komentarz #18 wysłany: 2006-03-21 23:08 w odpowiedzi na komentarz #4

@ Michał Żukowski
a dla prawdziwych hobbystów polecam link:
http://www.symbos.de/shots.htm
szczena opada i toczy się daleko

tak, chyba że z obrzydzenia.
a kiedys ktoś mnie przekonywał, że OS3.0 wygląda jak winda3.11. Jesli OS3.0 wygląda jak winda 3.11 to ten Symbos to JEST winda 3.11. Zero własnego "pomyslunku" jesli chodzi o GUI.

Odpowiedz

r-tea
Czytelnik

komentarz #19 wysłany: 2006-03-21 23:15 w odpowiedzi na komentarz #10

@ Rafał Chyła
Zresztą nie ma co na ten temat dywagować bo OS4 w wersji na PS3 to czyste science-fiction.

Natomiast taki Pegasos czy nawet Efika to rzeczywistosc, tylko z ktorej strony są opory i czy są uzasadnione nieideologicznie?

Odpowiedz

Bogdan Bogucki
Czytelnik

komentarz #20 wysłany: 2006-03-21 23:27 w odpowiedzi na komentarz #10

To nie SONY powino zalezec ale Hyperionowi. Sony zacheca do przenoszenia alternatywnych systemow dna PS3. http://www.osnews.com/story.php?news_id=14043

Odpowiedz

Bogdan Bogucki
Czytelnik

komentarz #21 wysłany: 2006-03-21 23:28 w odpowiedzi na komentarz #10

Jaki haracz jak Linux bedzie na tym biegal jesli juz nie biegal. Na PS2 jakos linux byl i nie spowodowalo to furtki.

Odpowiedz

Bogdan Bogucki
Czytelnik

komentarz #22 wysłany: 2006-03-22 00:33 w odpowiedzi na komentarz #20

On John Carmack: As for the PS3, he liked sound of the noises Sony has been making about the PlayStation 3 as something of an open platform, and suggested that perhaps an open PS3 could become a computing platform something like the Amiga of old, with an excellent, fixed graphics subsystem. HDTV displays offer the fidelity to make this happen where it couldn't on past consoles.

Odpowiedz

Michał Strzałkowski
Czytelnik

komentarz #23 wysłany: 2006-03-22 02:13 w odpowiedzi na komentarz #12

No ja tutaj nie będę się rewanżował podobnymi stwierdzeniami.
No cóż, przyznaję że mnie trochę poniosło, ale przecież nie bez powodu. Gdy się trochę nad tym zastanowiłem to doszedłem do wniosku, że twoja wypowiedż jest podyktowana całkowitą nie wiarą w możliwość pojawienia się nowych userów "amiplatform", ergo Ci którzy narzekają na brak platformy pod AOS 4.0 to ludzie związani z Amigą jeszcze od czasów Classica, a że wiadomo kto kupił w Polsce A1, to są to zapewne "Piewcy Pegaza". Tyle, że ja właśnie zadaje kłam takiemu twierdzeniu i dlatego mnie to tak zdenerwowało, gdyż mi nie dane było cokolwiek wybrać i nie byłem też nigdy "Piewcą Pegaza"... A zauważ, że takie podejście jest niepoważne. Czy jak zgłośi się do ciebie PCtowiec który planuję zmianę platformy, to też wyślesz go "na księżyc", bo "on już wybrał"? Ludzie mają prawo do zmiany poglądów, platform, partnerów, sposobów ubierania itd. itp. Skoro traktujesz Pegasosa jako inną - zaledwie związaną z Amigą - platformę, to powinieneś być raczej szczęśliwy że niektórzy rozważają zmianę na Amigę, a nie traktować ich jako tych co "zarźneli" Amigę, tylko dlatego że kiedyś mieli n.p. Classic. To poważna niekonsekwencja w twoim podejściu do Pega..
Co do Elity, to chodziło mi tylko i wyłącznie, o twoje wypowiedzi, w tym wątku(przejaskrawiając: A co mnie obchodzi że ktoś nie ma sprzętu? Ja mam i czekam na System, a Ci co nie mają to sami niechcieli). Co do wcześniejszych wypowiedzi, to zauważ, że po pierwsze w większości ich nie znam(owszem, przeglądałem archiwa tu i na PPA, ale nie dogłębnie), a po drugie to nie jestem odpowiedzialny za słowa innych.
A jakbym chciał się czepiać, to zwróciłbym uwagę, że co prawda role się - miej lub bardziej - odwróciły, ale "wy" zachowujecie się(na przykładzie tej wypowiedzi), dokładnie tak samo jak "Piewcy Pegaza" parę lat temu... Nie pamięta wół jak cielęciem był?
Co do mojego wyboru Pegasosa, to po pierwsze co to za wybór skoro - jak sam zauważyłeś - nie ma dostępnej konkurencji i po drugie jest on jak najbardziej przemyślany na dziś. Jeśli za parę miesięcy pojawi się jakiś sprzęt pod AOS 4.0, to kto wie, może sprzedam Pegaza i kupię? Przyszłość jest nie odgadniona.
P.S. Jak widać po mnie, czasem nim się odpowie na portalu, warto wyskoczyć na miasto i wypić piwko ze znajomymi...

Odpowiedz

Michał Strzałkowski
Czytelnik

komentarz #24 wysłany: 2006-03-22 02:37 w odpowiedzi na komentarz #14

Jesli myslisz, ze my chcemy budowac jakas elite to sie mylisz - marzymy o tym, aby w koncu w Polsce zaczelo byc z AmigaOS 4 choc troche normalnie.
No i życzę wam i sobie tego. Ja co prawda czuję się silnie związany również z firmą Genesi(odpowiadają mi ich pomysły na komputeryzację), więc życzę sobie przedewszystkim AOS na Pega, ale jako że lubię platformy oparte na PowerPC generalnie(a nie tylko związane z Genesi), to nawet jeśli nowy sprzęt pod AOS 4.0 to będzie Amy'05, to będe bardziej niż zadowolony...

Odpowiedz

Krzysztof Wojteczek
Czytelnik

komentarz #25 wysłany: 2006-03-22 08:33 w odpowiedzi na komentarz #18

Popatrz na czym to chodzi. To jest szok i wypas. schneider z windozą

Odpowiedz

rzookol
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #26 wysłany: 2006-03-22 10:03 w odpowiedzi na komentarz #18


Jesli OS3.0 wygląda jak winda 3.11 to ten Symbos to JEST winda 3.11. Zero własnego "pomyslunku" jesli chodzi o GUI.


a co Ty cudów oczekujesz po systemie na 8 bitowy komputer z 128kB ramu, koleś napisał to samemu i jak dla mnie bije na głowę Doorsa i Geosa (co do Wingsa to można sie spierać)

Odpowiedz

Grzegorz
Czytelnik

komentarz #27 wysłany: 2006-03-22 13:23 w odpowiedzi na komentarz #9

A ja? Czy ja też jestem sobie winnien? Ciekawe jak miałem kupić A1, jeśli gdy rozważałem kupno amigowej platformy, to A1 była już nie dostępna?

Jakiś ty biedny. "musiałeś" kupić Peg bo prawdziwej Amigi już nie było. lol
Z tego co pamiętam to jak się pytałeś na PPA co wybrać to już z góry miałeś wyrobioną opinię i jak zaproponowano A1/mA1 to wyśmiałeś to razem z innymi "wyznawcami Peg". (to chyba w tym wątku była jedna z większych pyskówek na PPA z obelgami, wyzwiskami itd).

Odpowiedz

Grzegorz
Czytelnik

komentarz #28 wysłany: 2006-03-22 13:26 w odpowiedzi na komentarz #26

a co Ty cudów oczekujesz po systemie na 8 bitowy komputer z 128kB ramu

Cudów nie, ale chociaż zmiany pozycji gadgetu zamykania okna, wymyślenia czegoś innego niż "start" w lewym dolnym rogu i zegarek w prawym.

Odpowiedz

Michał Strzałkowski
Czytelnik

komentarz #29 wysłany: 2006-03-22 18:58 w odpowiedzi na komentarz #27

Jakiś ty biedny. "musiałeś" kupić Peg bo prawdziwej Amigi już nie było. lol
Z tego co pamiętam to jak się pytałeś na PPA co wybrać to już z góry miałeś wyrobioną opinię i jak zaproponowano A1/mA1 to wyśmiałeś to razem z innymi "wyznawcami Peg". (to chyba w tym wątku była jedna z większych pyskówek na PPA z obelgami, wyzwiskami itd).

Wiesz, to już było po podjęciu decyzji, chciałem się tylko upewnić czy podjąłem dobrą. Wcześniej przez długi okres rozważałem to bez publiki i wtedy(wtedy wydawało mi się że będe miał więcej kasy, niż ostatecznie miałem...) gdyby była dostępna to podjąłbym decyzję o kupieniu mA1(tym bardziej że możliwość zbudowania barebona to dla mnie coś, a obudowy do miniITX są - jednak - w tym kraju dostępne... Przynajmniej teraz.). Nie była dostępna - trudno sie mówi. Jeśli wyjdzie Amy'05 i będzie w prorokowanej cenie, to ją kupię. W zależności od posiadanej wtedy kasy, albo sprzedam Pega, albo kupię to jako 3(niezależnie od tego czy wyjdzie na to MOS i ile sztuk trzeba kupić - najpierw w moim domu stanie Efika) platformę PPC w moim domu.
Nie wysmiewałem Amigi, tylko stwierdziłem, że ma błędy, ale jeśli nie widzisz różnicy...
A z resztą, jako że wtedy(tuż przed Amizaduszkami) były dwa podobne wątki(jeden zainicjowany przeze mnie, a w drugim się zaledwie wypowiadałem), a PPA ma wyszukiwarkę, to może podaj link, żeby wszyscy mogli ocenić MOJE wypowiedzi, OK? <Dla tych którzy jeszcze na to nie wpadli: Podpisuję się ksywą Torn>
A już napewno poproszę o link do miejsca w którym posunąłem się do obelg i wyzwisk(bo imputujesz mi to, pisząc w taki sposób, w jaki napisałeś w komentarzu na który odpowiadam), bo do póki go nie podasz, to a) nie będe kontunował z tobą dyskusji i b) uznam cię za Chama.

Odpowiedz

Grzegorz
Czytelnik

komentarz #30 wysłany: 2006-03-22 21:31 w odpowiedzi na komentarz #29

1) Napisałem "to chyba w tym wątku była jedna z większych pyskówek na PPA z obelgami" a nie, że ty osobiście to zrobiłeś.
2) Zaczynając dyskusję od "chamów" wystawiasz tylko świadectwo o sobie.
Chodziło mi o wątek:
http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=1&i=23099&t=23050&startliczba=0&v=f#reply_23050
gdzie (swoją drogą-tak poza konkursem) znalazłem cieawą wypowiedź o Execu
http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=1&i=23099&t=23050&startliczba=25&v=f#reply_23084
"vortal jest dobry tylko wtedy, gdy jest MEGA-SZOWINISTYCZNY(porównaj: exec.pl), wobec tylko jednej platformy" - teraz "wszyscy mogą ocenić twoje wypowiedzi".

Odpowiedz

Michał Strzałkowski
Czytelnik

komentarz #31 wysłany: 2006-03-22 22:15 w odpowiedzi na komentarz #30

1) Napisałem "to chyba w tym wątku była jedna z większych pyskówek na PPA z obelgami" a nie, że ty osobiście to zrobiłeś.
2) Zaczynając dyskusję od "chamów" wystawiasz tylko świadectwo o sobie.
Chodziło mi o wątek:
http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=1&i=23099&t=23050&startliczba=0&v=f#reply_23050
gdzie (swoją drogą-tak poza konkursem) znalazłem cieawą wypowiedź o Execu
http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=1&i=23099&t=23050&startliczba=25&v=f#reply_23084
"vortal jest dobry tylko wtedy, gdy jest MEGA-SZOWINISTYCZNY(porównaj: exec.pl), wobec tylko jednej platformy" - teraz "wszyscy mogą ocenić twoje wypowiedzi".

Cham był warunkowy, a musiałem cię poinformować, jako że wcześniej stwierdziłem, że jeśli nie podasz linka to nie będę kontynuował dyskusji. Gdybym cię poinformował o tym że uznałem cie za chama póżniej(tzn. po nie podaniu przez ciebie linka), to zaprzeczyłbym swoim słowom...
Co do zaś mojej oceny Execa, to w sumie chyba każdy się z tym zgadza. Są dwa rozwiązania amigopodobne, a Exec opisuje tylko jedno. Owszem, redaktorzy tego serwisu mają ku temu powody i to powody które szanuje(nawet jeśli się z nimi nie do końca zgadzam), ale szowinizm pozostaje szowinizmem...
Jeśli ci to poprawi humor, to mogę to nazywać wybiórczością, choć dla mnie jest to eufemizm.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #32 wysłany: 2006-03-22 22:28 w odpowiedzi na komentarz #31

Są dwa rozwiązania amigopodobne, a Exec opisuje tylko jedno.

eXec w ogóle nie opisuje rozwiązań amigopodobnych - to po pierwsze, a po drugie uprzejmie proszę żebyście przenieśli swoją dyskusję na priv.

Odpowiedz

Daniel Sternik
Czytelnik

komentarz #33 wysłany: 2006-03-22 23:14 w odpowiedzi na komentarz #31

Co do zaś mojej oceny Execa, to w sumie chyba każdy się z tym zgadza. Są dwa rozwiązania amigopodobne, a Exec opisuje tylko jedno. Owszem, redaktorzy tego serwisu mają ku temu powody i to powody które szanuje(nawet jeśli się z nimi nie do końca zgadzam), ale szowinizm pozostaje szowinizmem...

Tak szowiznim... Tu masz przyklad szownizmy motoryzacyjnego Pewnie nie sa nawet tego swiadomi ))

Odpowiedz

Michał Kowalewski
Czytelnik

komentarz #34 wysłany: 2006-03-23 10:56 w odpowiedzi na komentarz #30

To w sumie bardzo interesująca kwestia, że wszędzie gdzie pojawi się Pan Grzegorz, vel "amigafan", tam poziom dyskusji musi gwałtownie polecieć na łeb, na szyję.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #35 wysłany: 2006-03-23 11:07 w odpowiedzi na komentarz #34

To w sumie bardzo interesująca kwestia, że wszędzie gdzie pojawi się Pan Grzegorz, vel "amigafan", tam poziom dyskusji musi gwałtownie polecieć na łeb, na szyję.

Prosiłem grzecznie o zakończenie tego typu dyskusji i przeniesienie ich na priv. Jeszcze raz o to proszę. Trzeci raz prosił nie będę.

Odpowiedz

Grzegorz
Czytelnik

komentarz #36 wysłany: 2006-03-23 16:02 w odpowiedzi na komentarz #35

To w sumie bardzo interesująca kwestia, że wszędzie gdzie pojawi się Pan Grzegorz, vel "amigafan", tam poziom dyskusji musi gwałtownie polecieć na łeb, na szyję.

No wypraszam sobie!
Przecież ja już po pierwszym upomnieniu przestałem ciągnąć ten wątek.
A jak Ci się nie podoba moja osoba to zawsze możesz zastosować bana i sprawa załatwiona.

Odpowiedz

Grzegorz
Czytelnik

komentarz #37 wysłany: 2006-03-23 16:05 w odpowiedzi na komentarz #36

Sorki.
To miało iść jako komentarz do #34.
I miało być "zaproponować bana na moją osobę".

Odpowiedz

Discord
Online: 7
 • CizarCizar
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • PatuPatu
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę