eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

niedziela, 14. sierpnia, 2022, 10:54

Dodano: 2006-06-20 00:00, Autor: st, Kategoria: Emulacja, Liczba wyświetleń: 3880

A A A

VICE 1.19 (2006-06-16)

16-tego czerwca AmiDog przygotował nową kompilację VICE (dodana została lokalizacja) - emulatora ośmiobitowych maszyn Commodore. Wersje dla AmigaOS 4 i 3.x można pobrać stąd.


Dodaj komentarz

Zobacz podobne newsy:
c64
Janusz Tomczak
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2006-06-20 16:01

Ściągać i grać!!! Dzisiaj w robocie przeszedłem na tym emulatorku gierkę "Peter Pack Rat" by Silverbird.. to znaczy pod Pcujcią.. ale VIce ogólnie rządzi

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #2 wysłany: 2006-06-20 20:17 w odpowiedzi na komentarz #1

Fajna masz robote - grasz w gierki, projektujesz design eXeca, co jeszcze ciekawego tam robisz?

Odpowiedz

Janusz Tomczak
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: 2006-06-21 08:55 w odpowiedzi na komentarz #2

hehehe... jak sobiwe pościelesz tak się wyśpisz powiada stare przysłowie.
Ogólnie rzecz biorąc jestem odpowiedzialny za całą działkę informatyczną - niestety tak różowo nie jest.
Musze się zajmować pierdołami w stylu - a czemu szefa nie widać w sieci ? (nie miał włączonego kompa) itd...
Do moich zadań należy utrzymanie całości biura w ruchu (i pomiędzy oddziałami), przygotowanie druków,raportów, baz(access), www (tesz moja robota-niestety podwójna-pierwszy projekt im się nie widział więc dorwali łepka który zrobił projekt i przysłał mi go w .. jpg bo nie miał pojęcia o niczym - czyli od podstaw musiałem zrobić next projekt), sieci a teraz.... to jest najfajniejsze.
Dostałem zadanie stworzenia programu dla firmy... parsknąłem szefowej w nos. Program miałby działać w sieci, operowałby na bazie danych (dużej, o wiele większej niż jest w stanie przechować Access) w miarę elastycznej dla wielu zleceń, dostęp na login, prawadostępu itp. Cały problem polega na tym że to najłatwiejsza część. Gorzej z przygotowaniem procedurek które by były w stanie same np. na podstawie bazy-wzorca przyporządkować odp.dane do odp. kolumn;rozdzielenie itp. itd.

Jak widzisz, moi bossowie mają takie pojęcie o tym co ja robię w firmie co 95 % innych prywatnych bossów w "polsze". Rozwiązuję coraz banalniejsze problemy (pracownicy szybko się przyzwyczajają do wygody posiadania informatyka) łączenie z projektowaniem wizytówke w Corelu(dobrze że siedziałem trochę w DTP), tworzenie prezentacji w PowerPoincie (dobrze że siedziałem na Scali tyle latek ) itp. itd. I tak widzisz wszystko po trochu.
Ale za to jak wszystko chodzi - mam czas żeby zająć się np. execiem

Odpowiedz

Piotr Zadora
Redaktor

komentarz #4 wysłany: 2006-06-21 22:59 w odpowiedzi na komentarz #3

Tzw. informatyk w firmie zawsze był człowiekiem "od wszystkiego". Niewiele pod tym względem się zmieniło. Co najwyżej potrzeby są lepiej określone niż kiedyś, a i to nie wszędzie.

Odpowiedz

Janusz Tomczak
Czytelnik

komentarz #5 wysłany: 2006-06-21 23:29 w odpowiedzi na komentarz #4

Nie da się ukryć.. Mam już po dziurki w nosie traktowania informatyka jako uniwersalnego pracownika. Bo praktycznie z każdym zadaniem sobie poradzi.. no chyba że bedzie musiał coś zaksięgować.. hehehehe (chociaż musiałem napisać procedurkę dla Accessa obliczającą wypłaty dla 1800 pracowników...).

Odpowiedz

AmigaOS.pl
Polecamy
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą: