Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2006-11-05 14:54, Autor: kb, Kategoria: Sprzęt, Liczba wyświetleń: 4295

A A A

Pegasos 2 - koniec komputera

Wiele osób wiązało nadzieje z komputerami Pegasos 2 i możliwością uruchamiania na nich systemu operacyjnego Amigi - AmigaOS. Byłoby to nawet dobre rozwiązanie, gdyby nie fakt, że już ponad rok temu było wiadomo (o czym wspomniałem tutaj i tutaj), że komputery Pegasos 2 nie spełniają unijnej normy RoHS i ich produkcja zakończy się przed 1 lipca bieżącego roku. Właściciele Genesi ogłosili dzisiaj, że ostatnie szutki Pegasosa 2 będą wyprzedawane za 399$, a dalszej produkcji nie planuje się.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 10
 • Adam_MAdam_M
 • AmiKitAmiKit
 • CizarCizar
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • MirqMirq
 • NorBertNorBert
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Albert Malina
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2006-11-05 15:08

A ponoć na eXecu miały być newsy tylko o Amidze...

Odpowiedz

Zbyszek Doniecki
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: 2006-11-05 15:15

Sami prowokujecie takimi nieamigowymi newsami, a potem ochoczo rozdajecie żółte i czerwone kartoniki... Najpierw zarzekacie się że to portal tylko o amidze, następnie dajecie newsy z amigą w ogole nie związane... Zarzekacie się że nie promujecie systemow innych niż AmigaOS, a następnie publikujecie zdjęcia na których widać autorski soft na MorphOSie kładący wszystko co w tym temacie wyszło na AmigaOS... W regulaminie stawiacie szlaban na flamewary, publikując newsy ktore same w sobie są jego fabryką... O zyciu "konkurencji" nie informujecie, ale o śmierci - jak najbardziej...

Przykra hipokryzja pomieszana z zawiścią. Ale na pewno lepiej się teraz czujecie, bo przecież w chwili obecnej i Amigowcy i Morphosowcy nie mają szans na nowy sprzęt. "Wszyscy jedziemy na tym samym wózku".

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #3 wysłany: 2006-11-05 15:15 w odpowiedzi na komentarz #1

"Pegasos 2 jest potencjalną platformą sprzętową dla systemu AmigaOS 4.0" - cytat z wypowiedzi głównego developera systemu Amigi.

Odpowiedz

Zbyszek Doniecki
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: 2006-11-05 15:19 w odpowiedzi na komentarz #3

Każdy z was wiedział doskonale o tym, że z tego i tak nic nie wyjdzie, więc po co ta czcza gadanina i pusty w swej treści news? Ja wiem po co... By się odegrać Mosowcom za "wszystkie krzywdy", i pokazać im jacy to mądrzy i przewidujący jesteście. Proste.

Odpowiedz

Zbyszek Doniecki
Czytelnik

komentarz #5 wysłany: 2006-11-05 15:21 w odpowiedzi na komentarz #2

I jeszcze jako suplement do newsa: Pegasos jako komputer wcale się nie kończy, temat i treść newsa jest niezgodny z prawdą, wprowadza w błąd, ponieważ zapowiadany jest Pegasos 3, który jest kontynuacją tej linii komputerów.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #6 wysłany: 2006-11-05 15:26 w odpowiedzi na komentarz #2

Najpierw zarzekacie się że to portal tylko o amidze, następnie dajecie newsy z amigą w ogole nie związane...

Ten news jest związany z Amigą. Wiele osób chciało, żeby Pegasos działał z AmigaOS, podobnie jak projektowane Amy czy Sam. Niestety tak się nie stanie i o tym jest ten news.

Ale na pewno lepiej się teraz czujecie

Ja się kiepsko czuje, przeziębiony jestem.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #7 wysłany: 2006-11-05 15:36 w odpowiedzi na komentarz #4

Każdy z was wiedział doskonale o tym, że z tego i tak nic nie wyjdzie, więc po co ta czcza gadanina i pusty w swej treści news?

eXec wiedział od roku i nie ukrywał swojej wiedzy na ten temat. Dzisiejszy news to tylko potwierdzenie kto miał rację.

By się odegrać Mosowcom za "wszystkie krzywdy", i pokazać im jacy to mądrzy i przewidujący jesteście. Proste.

Mądrzy i przewidujący jak najbardziej, ale z odgrywaniem się za krzywdy to się mylisz.

BTW. Wypij coś chłodnego, bo masz już żółtą kartkę na koncie, a nie chcielibyśmy obaj, żebyś napisał coś takiego, za co dostaniesz kolejną kartkę, prawda?

Odpowiedz

Zbyszek Doniecki
Czytelnik

komentarz #8 wysłany: 2006-11-05 15:45 w odpowiedzi na komentarz #6

Wiele osób chciało,

O, a od kiedy to szanowne towarzystwo przejmuje się tym, czego chcą ludzie? Wielu ludzi nie chciało by być wykluczanym przez was i wasz serwis ze społeczności amigowej, i co? I nic, bo nie liczy się przecież to, czego oni chcą, bo używają komputera marki pegasos, który nie jest amigą, a o którym traktuje ten news, na magazynie który promuje i informuje tylko o amidze...

przeziębiony jestem.

O, to szczerze współczuję, w maksymalnym spektrum i wielowątkowo, i życzę szybkiego powrotu do zdrowia, jeśli to możliwe... A co do karteczki - ja naprawdę nie trzęsę portkami z tego powodu, i używanie tego jako straszaka (bądź strażnika waszego regulaminu, co do którego sami się nie stosujecie) jest nużące. Czerwonymi karteczkami nie da się przykryć tego co tu tworzycie.

Pod kołderkę i wygrzewać się.

Odpowiedz

Camelek
Czytelnik

komentarz #9 wysłany: 2006-11-05 16:54 w odpowiedzi na komentarz #8

Hehe, chociaż AmigaOS4 na Peg2 nie będzie raczej, to plotki jakie były związane z tą platformą, wg mnie dają jakiejś podstawy do tego, aby ten news umieścić

Chociaż to przykra informacja, i może wyglądać na zamach, i okazję do świętowania dla niektórych, to sam news, jakoś mnie nie buntuje przeciwko tej platformie :]
W ogóle całe exec.pl jest profesjonalnie zrobione :] zawsze ściągałem sobie stronki i oglądałem w domu artykuły z ppa.pl także :]

I nie czuję jakiejś szczególnej nienawiści do żadnej z platform, jedyne co mam do zarzucenia firmie Genesis, to to, że podstępnie napisali, że będzie AOS4 na P2. Muszę powiedzieć, że prawie dałem się skusić

O i ten fajne te kartki, mogę jedną ?

Co ja tam miałem jeszcze... A! już sobie przypomniałem na PPA newsa nie ma

Odpowiedz

Janusz Tomczak
Czytelnik

komentarz #10 wysłany: 2006-11-05 17:57 w odpowiedzi na komentarz #8

Mnie to aspirynka stawia na nogi
Oczywiście - można zawsze czytać pomiędzy wierszami i stwierdzić że mamy niemałą satysfakcję z takiego stanu rzeczy. Z drugiej jednak strony jest to kropla w morzu w porównaniu z gnojeniem AMI i OS4 na PPA. Przynajmniej JA tak to odbieram.
Oczywiście, news tyczy się Amisi co już jeden z redaktorów powiedział.
Prywatnie - mam mieszane uczucia. Kiedy jeszcze w miarę mocno nie siedziałem w temacie nowych "AMIG" było mi wszystko jedno - byleby było cokolwiek żeby ratować rynek Amisi.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #11 wysłany: 2006-11-05 17:59 w odpowiedzi na komentarz #4

Hipokryzją to można nazwać Wasze działanie. Od dawna było woadomo że tak będzie a Wy na PPA z uporem maniaka promowaliście ten komputer, wciskając ludziom jakieś kity że wymienią podzespoły itp. Jak ktoś ośmielił się powiedzieć jaka jest prawda to natychmiast został przyrównywany do idioty. Oto dwa cytaty będące odpowiedzią na mój ostatni koment na PPA:

ktoś tu kłamie mufko kochana.... - Pegaz jest nieprodukowany, a producent i dystrybutorzy kłamią że go mają bo tak mufa rzekł.

mala rada jak juz piszesz to staraj sie nie wypisywac bzdur a jak juz ci ktos zwroci uwage to sie nie obrazaj bo takie zachowanie mozna zrozumiec u dziecka a nie u dojrzalego faceta.


W jednym jednak przyznam Ci rację, róznież uważam że newswów o Pegasosie (nawet takich) na eXecu nie powino być. Tylko czemu Wy zwlekacie z podaniem newsa, co głupio Wam trochę ?

Odpowiedz

Janusz Tomczak
Czytelnik

komentarz #12 wysłany: 2006-11-05 17:59 w odpowiedzi na komentarz #9

na PPA newsa nie ma Nie bój, nie bój - pojawi się. Tym bardziej ze nie sądzę żeby chcieli ukrywać jakiekolwiek fakty. Te wygodne i te nie. Jeśli by tego nie zrobili byłbym wielce zdziwiony. Poważnie.

Odpowiedz

Janusz Tomczak
Czytelnik

komentarz #13 wysłany: 2006-11-05 18:00 w odpowiedzi na komentarz #12

Sorki że śmiecę - ale być może miałeś rację - zamiast newsa wstawili wątek w FORUM o MOSie http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=4&i=7543&t=7543

Odpowiedz

ems
Czytelnik

komentarz #14 wysłany: 2006-11-05 18:14

A to się porobiło... Mimo wszystko spodziewałem się jakiegoś Pegasosa 2 po liftingu... Ale to oznacza również koniec ODW i Genesi Home Media. Odpadła nam kolejna potencjalna platforma pod AOS. To jest wiadomość ciekawa dla nas ze względu na to, że właściciel AOS zapowiadał system z jakimś sprzętem przed końcem roku. Nie widzę jakoś kandydata...

Odpowiedz

MandiATO
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #15 wysłany: 2006-11-05 18:14 w odpowiedzi na komentarz #11

[ciach] Czy tylko mnie się wydaje, czy ten post naruszył pkt. 1, 2 oraz 4 (powstań)regulaminu(/powstań). Ale co ja tam wiem, idę dalej lepić literki...

Odpowiedz

Zbyszek Doniecki
Czytelnik

komentarz #16 wysłany: 2006-11-05 18:22 w odpowiedzi na komentarz #11

Jakim "wam"? Już mnie Pan ochoczo wrzucił do worka z morphosowcami, bo piszę na ten temat? Przypadkiem nie galopuje Pan zbyt szybko z tej radości?

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #17 wysłany: 2006-11-05 18:56 w odpowiedzi na komentarz #16

Już mnie Pan ochoczo wrzucił do worka z morphosowcami

Tego nie napisałem, ale skoro wyciągnęłeś takie wnioski to widzę że również utożsamiasz środowisko związane z PPA, z mosowcami, miło słyszeć szczere słowa

Przypadkiem nie galopuje Pan zbyt szybko z tej radości?

Gdzie ja napisałem że się cieszę, czy mi się wydaje czy śląscy "amigowcy" myślą i piszą to samo, bo już raz dzisiaj podobne zarzuty czytałem

Dla mnie osobiscie śmierć Pegasosa nie jest wiadomością ani dobrą ani złą. Gdyby Pegasos w ogóle się nie ukazał to może miałoby to jakieś znaczenie dla środowiska OS4, może więcej osób kupiłoby AONE, lecz teraz nie ma to już żadnego znaczenia. Kto chciał pega to już kupił, a kto nie kupił to pewnie kupi z drugiej ręki. Posiadacze pega w przeciwieństwie do posiadaczy nowych Amig, dosyć chętnie pozbywają swych maszyn i na wtórnym rynku zdobycie tego sprzętu nie jest problemem.
Tak naprawdę ważne jest tylko to czy ukaże się nowy sprzęt dla OS4, sprawy sprzętu dla MOSa mogą wywoływać radość lub smutek u redaktorów PPA, na pewno nie eXeca.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #18 wysłany: 2006-11-05 19:29 w odpowiedzi na komentarz #5

I jeszcze jako suplement do newsa: Pegasos jako komputer wcale się nie kończy, temat i treść newsa jest niezgodny z prawdą, wprowadza w błąd, ponieważ zapowiadany jest Pegasos 3, który jest kontynuacją tej linii komputerów.

Jesteś pewny Zbyszku, że będzie Pegasos 3 i treść newsa jest niezgodna z prawdą? Genesi właśnie na swojej stronie podała, że nowa płyta będzie się nazywać TetraPower i ma kosztować w wersji developerskiej 1500$, przy czym produkt w dalszym ciągu nie spełnia norm RoHS.

Odpowiedz

Piotr Janta
Czytelnik

komentarz #19 wysłany: 2006-11-05 19:48 w odpowiedzi na komentarz #5

News byl zgodny z prawda, koniec Pega 2 - nikt nie napisal ze "ogólny koniec Pega" Sam news przydatny jako ze wiele osób widzialo w nim platforme pod os4. Nie wszyscy sa przeczuleni na tym punkcie jak ty.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #20 wysłany: 2006-11-05 19:54 w odpowiedzi na komentarz #19

Dwójkę dodałem później. Wszystko jednak wskazuje na to, że Genesi chce mieć nową markę. Zamiast Pegasos 3 użyli nazwy TetraPower.

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #21 wysłany: 2006-11-05 20:21 w odpowiedzi na komentarz #20

Genesi chce mieć nową markę. Zamiast Pegasos 3 użyli nazwy TetraPower.

Nazwa dobra dla producenta pieluch. Do marki to oni nigdy nie mieli szczęścia, ale z dwojga złego wolałem już tą kojarzącą się z klonem 8-bitowego Nintendo.

Odpowiedz

Szymon Pukowiec
Czytelnik

komentarz #22 wysłany: 2006-11-05 20:25 w odpowiedzi na komentarz #17

Od jakiegoś czasu czytam te wszystkie posty w których można znaleźć ciągłe kłótnie,bluzgi itp. I wyrobiłem sobie takie zdanie_ Jeśli chodzi o Pegasosa to jest dobry sprzęt ale nie wiadomo czy producent sprzętu nie zmieni zdania i nie oleje użytkowników i to samo dotyczy systemu. Jeśli chodzi o Amigę to z kolei sprzęt jest ale nie może go kupić przeciętny użytkownik i to samo dotyczy systemu. Ale jeśli Amiga to Amiga i ci którzy zainwestowali w pega popełnili straszny błąd. Dlaczego? Już odpowiadam kiedy sprzedaż nowej Amigi i systemu nie opłaci się z powodu zbyt małego popytu(bo większość Amigowców kupiła Pega)z powodu strat finansowych Amiga umrze. Więc ja kupię Amigę nieważne jak była by technicznie gorsza od Pega to zawsze Amiga. Gdybym miał kupić coś innego to wystarczy za grosze poskładać pieca i odpalić na nim Amithlona. Ale czy oto nam chodziło???? Czy toto będzie miało ducha Amigi. Jay Miner by się w grobie przewrócił!!!

Odpowiedz

Sławomir Waszkielewicz
Czytelnik

komentarz #23 wysłany: 2006-11-05 20:35 w odpowiedzi na komentarz #20

wg opisu TetraPower to płyta dla developerów, pozatym jest niezgodna z RoHS, więc odpada jako płyta dla użytkowników końcowych. Genesi nie podcieło sobie skrzydeł kasująć pega2 niemając żadnych planów na przyszłość... Pegasos 8641D Developer Program - to program który już jest i w następnym roku chyba wyjdzie kolejna wersja pega na tym (8641D) procku, który jak na nasz światek będzie high end a nie jakaś paraamiga z 1 pciem czy jakąś tam wersją procka z przed 5 lat ;/ Cieszy mnie niezmiernie, że exec.pl zrobił chociaż 1 topic o pegazie, bo to wyglądało na jakąś dyskryminacje: mam nadzieje, że tak jak teraz pojawił się ten topic o końcu sprzedaży pegów 2 tak pojawi się topic o nowej wersji pegaza jak wyjdzie(bo chyba nikt niema wątpliwości, że ten komputer wyjdzie w przeciwienstwie do innych kilku pokazywanych płyt z czymśtam z tamtego wieku pokazywanym). Wtedy to już chyba nikt nie będzie miał wątpliwości gdzie ma aos4 wyjść.. bo wyborem będzie para-komputer 800mhz albo 8641D dwurdzeniowy(e600) z PCI-E. pozdrawiam

Odpowiedz

Szymon Pukowiec
Czytelnik

komentarz #24 wysłany: 2006-11-05 20:37 w odpowiedzi na komentarz #22

Acha i jeszcze jedno TETRA POWER nie 1500$ a 15000$ ot drobna róznica i drugi projekt to oarty na MPC8641D Dual-Core sprzęt za 4000$

Odpowiedz

Sławomir Waszkielewicz
Czytelnik

komentarz #25 wysłany: 2006-11-05 20:40 w odpowiedzi na komentarz #24

przecież to płyty dla developerów a nie dla użytkowników

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #26 wysłany: 2006-11-05 20:43 w odpowiedzi na komentarz #23

Jak wyjdzie sprzęt na 8641D z licencją na OS4 i U-BOOTem, pierwszy zamieszczę o nim newsa.

Odpowiedz

Szymon Pukowiec
Czytelnik

komentarz #27 wysłany: 2006-11-05 20:51 w odpowiedzi na komentarz #26

Tak to płyty dla developerów więc Mosowcy jadą na tym samym wózku co pozostali. Bo efika jest raczej mało wypasiona.

Odpowiedz

Sławomir Waszkielewicz
Czytelnik

komentarz #28 wysłany: 2006-11-05 21:33 w odpowiedzi na komentarz #26

Jak wyjdzie sprzęt na 8641D z licencją na OS4 i U-BOOTem, pierwszy zamieszczę o nim newsa. ale peg2 niema os4 i u-boota, a info zamiesciliscie, wiec rozumiem, że jak peg2 bez os4 i u-boota znalazl tu swojtopic, tak nastepny peg znajdzie

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #29 wysłany: 2006-11-05 21:39 w odpowiedzi na komentarz #28

Pegasos 2 był brany pod uwagę przez developerów AmigaOS, jak tylko następny Pegasos, TetraPower, Efika będą miały jakiś związek z Amigą to na pewno o tym będziemy pisali, tak samo jak teraz piszemy o Sam czy Amy.

Odpowiedz

Marcin Sztogryn
Czytelnik

komentarz #30 wysłany: 2006-11-05 21:52 w odpowiedzi na komentarz #17

Posiadacze pega w przeciwieństwie do posiadaczy nowych Amig, dosyć chętnie pozbywają swych maszyn i na wtórnym rynku zdobycie tego sprzętu nie jest problemem.

Pegazów jest znacznie więcej więc ich obieg na wtórnym rynku jest o wiele większy, także pisanie że posiadacze pegazów pozbywają się sprzętu częściej od posiadaczy aone jest popychaniem pierdół w stylu jakoby wystąpiło masowe obrzydzenie mosem.

Odpowiedz

Przemysław Apollo
Czytelnik

komentarz #31 wysłany: 2006-11-05 21:59 w odpowiedzi na komentarz #29

O, i tutaj muszę nadmienić, że o ile pamiętam BBRV coś wspomniał o wysłaniu do AInc zapytania o licencję (na OS4) na Efikę, więc może jednak newsik

Co do Pega2 to szkoda, bo w ten sposób po łapkach dostali nie tylko krzykacze, którzy nie posiadali się z radości gdy były/są złe newsy o OS4 ale także zwykli userzy, którzy udzielali się pozytywnie po obu stronach. Wygląda na to, że oba systemy mogą ewentualnie liczyć jedynie na słabiutkie płyty Efika/SAM.
Na asy z rękawa nie liczę :|

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #32 wysłany: 2006-11-05 22:14 w odpowiedzi na komentarz #31

O, i tutaj muszę nadmienić, że o ile pamiętam BBRV coś wspomniał o wysłaniu do AInc zapytania o licencję (na OS4) na Efikę, więc może jednak newsik

Pisałem o tym na forum, ale poszło w diabły, może pod wpływem tamtej wiadomości?

Odpowiedz

Michał Wierzbicki
Czytelnik

komentarz #33 wysłany: 2006-11-05 22:50 w odpowiedzi na komentarz #31

AInc to zło, licencji nie da :/

Odpowiedz

Przemysław Apollo
Czytelnik

komentarz #34 wysłany: 2006-11-05 22:58 w odpowiedzi na komentarz #33

No i ja tak myślę (że AInc nie da licencji, a nie, że zło). Ale też myślę, że dobrze o tym wie BBRV tylko to jego tradycyjny "chłyt marketingowy". Prawda jest taka, że AInc to prywatna firma i robi ze swoją własnością co chce, czy nam się to podoba, czy nie. A, że chyba nikt nie ma bladego pojęcia o co im chodzi to inna kwestia.

Odpowiedz

GumBoy
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #35 wysłany: 2006-11-06 10:25 w odpowiedzi na komentarz #17

Posiadacze pega w przeciwieństwie do posiadaczy nowych Amig, dosyć chętnie pozbywają swych maszyn i na wtórnym rynku zdobycie tego sprzętu nie jest problemem.

A może jest to spowodowane większym zainteresowaniem potencjalnych kupców tym sprzętem, a z kolei jego (zainteresowania) brakiem jeśli chodzi wspaniały AOne?

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #36 wysłany: 2006-11-06 10:39 w odpowiedzi na komentarz #35

Nie trolluj.

Odpowiedz

GumBoy
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #37 wysłany: 2006-11-06 10:48 w odpowiedzi na komentarz #36

Odpowiadam na posta, który niczym innym nie był.

Odpowiedz

Kornel Lesinski
Czytelnik

komentarz #38 wysłany: 2006-11-06 11:21

Hehe, widzę, że na execu po staremu. Pamiętam jeszcze nius o ukazaniu się Pegasosa II -- napisany w tonie nekrologu dla Pegasos I.

Szkoda, że przy (baczność!)Amidze(spocznij!) zostali nie tyle zatwardziali amigowcy, co twardogłowi.

Ja poproszę o jakiś kolorowy kartonik i już sobie idę

Odpowiedz

Szymon Pukowiec
Czytelnik

komentarz #39 wysłany: 2006-11-06 12:25 w odpowiedzi na komentarz #38

i znowu kłytnie i przepychanki - Dajcie spokój bo Amiga żyje i to sie liczy!!! I co najważniejsze ma się coraz lepiej.

Odpowiedz

ems
Czytelnik

komentarz #40 wysłany: 2006-11-06 12:38

Jaka nauka na przyszłość panowie ? Ano taka, że to właściciel systemu powinien zadbać by jego OS był przenośny. Żeby nie był uzależniony od jednego dostawcy sprzętu który jest coraz częściej unowocześniany by sprostać wymaganiom rynku. Warto się zastanowić nad zmianą modelu tworzenia AOS4 na bardziej otwarty. I niebiescy i czerwoni doświadczyli tego samego... Właściciel systemu nie nadąża za zmianami na rynku...

Odpowiedz

GumBoy
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #41 wysłany: 2006-11-06 12:51 w odpowiedzi na komentarz #39

Tak, ale czy chory na raka który poczuje się lepiej na kilka dni ma skakać pod niebiosa, choć wyrok już dwano zapadł?

Odpowiedz

Sławomir Waszkielewicz
Czytelnik

komentarz #42 wysłany: 2006-11-06 19:47 w odpowiedzi na komentarz #41

oj tam - niema się co wielce kłucić... pegasos jakos sobie da rade i z drugiej reki też jest dostępny... jakoś sobie będzie żył, bo dosyć dużo ich sprzedano wiadomo, że będzie peg3, który będzie jak na amigowy światek konstrukcją high-end a nie tam jakaś lepianka kontrowersyjny jest tylko tytuł topicu.. jakby ten komputer umarł... a co mają powiedzieć userzy amigaone?? ile ich jest w polsce? kilkanascie? w każdym razie peg będzie się miał dobrze...

Odpowiedz

Przemysław Apollo
Czytelnik

komentarz #43 wysłany: 2006-11-06 20:58 w odpowiedzi na komentarz #42

A co ma Peg3 do amigowego światka? Ma być na nim jakiś chociażby amigowy system?

Odpowiedz

Sławomir Waszkielewicz
Czytelnik

komentarz #44 wysłany: 2006-11-06 21:45 w odpowiedzi na komentarz #43

tak samo jak peg2 do amigowego światka .. i znalazł Tu swój topic

Odpowiedz

Przemysław Apollo
Czytelnik

komentarz #45 wysłany: 2006-11-06 22:51 w odpowiedzi na komentarz #44

Jeszcze raz zapytam, bo na pewno przypadkiem zapomniałeś o moim drugim pytaniu, czy na Peg3 będzie jakiś system chociażby wywodzący się od systemu amigowego?

Odpowiedz

Przemysław Apollo
Czytelnik

komentarz #46 wysłany: 2006-11-06 22:52 w odpowiedzi na komentarz #44

Jeszcze raz zapytam, bo na pewno przypadkiem zapomniałeś o moim drugim pytaniu, czy na Peg3 będzie jakiś system chociażby wywodzący się od systemu amigowego?

Odpowiedz

Sławomir Waszkielewicz
Czytelnik

komentarz #47 wysłany: 2006-11-06 23:14 w odpowiedzi na komentarz #46

a czy na pegu byl system wywodzacy sie z systemu amigowego? skoro zamiesciliscie taki news, to byl czy nie? mos to chyba system operacyjny wywodzacy sie z amigowego... są jakieś wieści, że nie będzie czegos na peg3? pewnie nie macie zadnych takich informacji, wiec ja moge Was spytać:
czy na Samanth'cie będzie jakiś system amigowy że ją opisujecie? macie tą pewność, że wyjdzie, czy tylko są to dobre chęci ludzi od tej płyty, którzy podobno się o to starają.
tak samo jak niema twierdzen, ze na peg3 nie bedzie systemu amigowo/podobnego nie mozna twierdzic, ze na samamnth'cie (czy innych projektach) bedzie system amigowy

Odpowiedz

Przemysław Apollo
Czytelnik

komentarz #48 wysłany: 2006-11-06 23:37 w odpowiedzi na komentarz #47

a czy na pegu byl system wywodzacy sie z systemu amigowego

No był, MOS. Ale dowcip polega na tym, że wiele osób apelowało o zrobienie (firmowego systemu amigowego) OS4 na Peg2. Stąd news.

skoro zamiesciliscie taki news, to byl czy nie

Chyba nie zwracasz się do mnie przez Wy Ja w redakcji eXeca nie jestem.

są jakieś wieści, że nie będzie czegos na peg3?

No nie ma takich. Wnioskuję więc, że swój optymizm pokazujesz na wszelkich portalach dotyczących OS Xa, Visty, itd. No bo skoro nie ma info, że tych systemów nie będzie na Peg3 to pewnie będą

czy na Samanth'cie będzie jakiś system amigowy że ją opisujecie?...
nie mozna twierdzic, ze na samamnth'cie (czy innych projektach) bedzie system amigowy


Czy będzie tego nikt nie wie, i nikt tak nie twierdzi, wiemy jedynie (znowu my ), że wystąpiono o taką licencję. Potwierdził to nawet Bill McEven.

Odpowiedz

GumBoy
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #49 wysłany: 2006-11-07 09:55 w odpowiedzi na komentarz #43

Jakby był na Pegu3, to chyba taki nie do końca Amigowy by już był, prawda?

Odpowiedz

Fei
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #50 wysłany: 2006-11-07 10:41 w odpowiedzi na komentarz #49

Ze zgrozą stwierdziłem, że wciąż posiadam konto na tym blogu, mimo że prosiłem kiedyś o usunięcie go. Ponieważ nie chcę, żeby kojarzono mnie z urzędującymi tu osobnikami, proszę od razu o czerwony kartonik. Aby ułatwić sprawę, podam kilka słów kluczowych: Pegasos, MorphOS, Bill Buck, Sputnik. Mam nadzieję, że wystarczy. Do niezobaczenia.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #51 wysłany: 2006-11-07 10:58 w odpowiedzi na komentarz #50

To Grzesiu za mało. Stać Cię na więcej. Myślę, że koledzy z #PPA też liczyli na coś lepszego w Twoim wykonaniu. Tak czy siak na kartkę jeszcze nie zasłużyłeś, ale jakieś punkty za wyśmiewanie się z eXeca na pewno dostałeś i Twoja pozycja w rankingu towarzyskim trochę wzrosła, choć niestety niewiele.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #52 wysłany: 2006-11-07 11:01 w odpowiedzi na komentarz #50

Ze zgrozą stwierdziłem, że wciąż posiadam konto

Poza tym nie kłam Grzesiu, że nie wiedziałeś, bo logujesz się na eXeca dość regularnie, co doskonale widać po naszych logach. Ups, wydało się...

Odpowiedz

GumBoy
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #53 wysłany: 2006-11-07 11:06 w odpowiedzi na komentarz #51

To za co w takim razie ja dostałem. Z czystej ciekawości pytam, bo wchodzi człowiek zakomencić pierwszy raz w życiu, niczym nie zrażony jeszcze, pełen nadziei że jak się nie jest uprzedzonym od razu, to może nie będzie tak źle. Niestety wyszedłem na głupca, bo wiemy czyją matką jest nadzieja. Zwłaszcza ta płonna. Widać Walentin Iwanow dorabia na eXecu i nieźle mu idzie.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #54 wysłany: 2006-11-07 11:12 w odpowiedzi na komentarz #53

Napisałeś jeden komentarz nie na temat. Ostrzegłem Cię słownie, żebyś tak nie robił. Napisałeś drugi, również nie na temat. Dostałeś kartkę. Wnioski sam wyciągnij i nie bierz przykładu z Grzesia, bo wcale nie chodzi o używanie nazw typu MOS, Bill Buck i odmieniania słowa Pegasos przez różne przypadki.

Staraj się komentować na temat, a Twoja kartka samoczynnie zniknie po czasie określonym w regulaminie serwisu.

Odpowiedz

Fei
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #55 wysłany: 2006-11-07 11:15 w odpowiedzi na komentarz #51

Mam zbierać punkty jak karteczki z gum Turbo? Proszę o poradnik jak zbierać punkty w rankingu towarzyskim, bo temat mnie zainteresował. No i gratuluję kreta na kanale #ppa. "Popatrz synku, tak wygląda kapuś".

Odpowiedz

GumBoy
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #56 wysłany: 2006-11-07 11:23 w odpowiedzi na komentarz #54

Czy próba logicznego wyjaśnienia faktu większego zinteresowania rynkiem wtórnym Pega, niż AOne, zwłaszcza po tym, gdy ktoś ten temat podjął (nie dostając zresztą za to kartki) i wyjaśnił to w moim mniemaniu średnio logicznie, jest pisaniem nie na temat?

A może pisanie o OS4 i jego ewentualnym związku z Pegiem, jest pisaniem nie na temat? Przypominam że sam cytowałeś wypowiedzi w tym temacie utrzymane.

Odpowiedz

Fei
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #57 wysłany: 2006-11-07 11:24 w odpowiedzi na komentarz #56

Zgłaszam wniosek o kartkę ostrzegawczą dla Konrada Bielskiego, kto mnie poprze? Potrzeba jeszcze czterech osób. Viva la Revolution!

Odpowiedz

GumBoy
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #58 wysłany: 2006-11-07 11:32

Sprawdziłem ponownie. Autor żadnego z postów na które odpowiadałem, ściśle do nich nawiązując kartki za pisanie nie na temat nie otrzymał. Nikogo nie obraziłem (choż zaczyna mnie korcić).

Posty są na temat, a moje odpowiedzi już nie. Zaiste różne logiki rządzą tym światem i niestety o niektórych nie sposób dobrego słowa napisać.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #59 wysłany: 2006-11-07 11:34 w odpowiedzi na komentarz #55

Mam zbierać punkty jak karteczki z gum Turbo?

Jeśli Ci się to jeszcze nie znudziło to zbieraj, możesz się również nie logować tutaj i nie czytać eXeca, ale to mimo wszystko wymaga charakteru, więc możesz sobie nie dać rady.

Zbieranie karteczek wydaje się być o wiele łatwiejsze, przy okazji można zostać uznanym za męczennika, a jak wiadomo męczennicy zawsze w cenie.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #60 wysłany: 2006-11-07 11:44 w odpowiedzi na komentarz #58

Nie marudź, bo nie zyskujesz na tym nic. Po prostu staraj się od teraz pisać na temat.

Odpowiedz

GumBoy
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #61 wysłany: 2006-11-07 11:47 w odpowiedzi na komentarz #60

Skąd wniosek że chcę coś zyskac? Czasem robię coś bezinteresownie.
A jak 5 maili dostaniecie, to kartka zniknie?

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #62 wysłany: 2006-11-07 11:50 w odpowiedzi na komentarz #61

A jak 5 maili dostaniecie, to kartka zniknie?

Oczywiście.

Odpowiedz

Fei
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #63 wysłany: 2006-11-07 12:06 w odpowiedzi na komentarz #59

Nie czytać? Gdzie znajdę drugą taką grupę pod wezwaniem? Dostarczacie lepszej rozrywki niż komentatorzy na Onecie. No, może "totalizci" są lepsi, ale ileż można czytać o ufonautach. Męczennik ginie za poglądy, a ja nie wierzę w OS4, MOSa, AINC, garbate aniołki i tym podobne podobne bzdury.

Odpowiedz

Camelek
Czytelnik

komentarz #64 wysłany: 2006-11-07 12:55 w odpowiedzi na komentarz #40

Szczególnie, że [: baczność ] Amiga [spocznij, hehe, spodobało mi się ;] Inc posiada taki twór jak Amiga Anywhere :], który wg mnie przewyższa Javę

Wiem, że warunki są trudne [no tak czytałem przynajmniej], ale jeśli wziąć AOS4, i spróbować go przerobić na AA [ha ha], to mamy towar na nieskończenie wiele platform [teoretycznie], a co za tym idzie klientów, a co za tym idzie kupców, a co znów za tym idzie, zyski

Gdy usłyszałem o projekcie AA, to od razu pomyślałem, że Amiga Inc wyda coś w stylu iPod, i każdy będzie mógł sobie kupić kieszonkową Amigę , no ale gdzie tam

O i mam takie pytanie, czy Admin tej strony mógłby sprawić, abym nie musiał co chwila zaznaczać *Łam linie...*, z góry dzięki

O, i jeszcze jedno pytanie mam
Ostatnio oglądałem taki film, cośtam z wujkiem Leninem w tytule, i tam gościówa powiedziała coś takiego, gdy dowiedziała się, że będą mieć Trabanta *już po 3 latach, tak szybko?*, i zastanawiam się, co można kupić, za te kartki tutaj, na exec.pl
A tak serio, przynajmniej bardziej, niż do tej pory :] nie za bardzo podoba mi się ten system kartek, nie wiem, za co dostały te osoby, ale sami niszczymy w ten sposób naszą skromną społeczność... to jest troche straszne wg mnie... rozumiem, gdyby ktoś robił SPAM, albo używał wulgarnych słów, ale zawsze, [albo prawie, albo też czasami] gdy czytałem posty, to oprócz standardowej kłótni, nic takiego nie miało miejsca

No to sobie kłopotów narobiłem

Odpowiedz

Janusz Tomczak
Czytelnik

komentarz #65 wysłany: 2006-11-07 13:55 w odpowiedzi na komentarz #64

Przepraszam że nie na temat ale chciałem zwrócić uwagę że system napiętnowania osób piszących nie na temat/trollujących był brany jakiś czas temu również na PPA.

Nihil Novi.
Co do faktu zaprzestania produkcji - mówi się trudno żyje się dalej. Na horyzoncie projekty - możemy sobie tylko życzyć żeby doszło do realizacji.

Odpowiedz

GumBoy
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #66 wysłany: 2006-11-07 14:14 w odpowiedzi na komentarz #65

O ile dobrze pamiętam, to na PPA nikt nie dostał jakiegoś warninga śmiesznego, za bezpośrednie odpowiedzi na posta, ściśle trzymając się tematu tego posta na który odpowiada.

Zwłaszcza, jeśli autor posta na który się odpowiada ostrzeżenia o offtopicu nie widział. Człowiek odpowiada, uznając że jak ktoś do tematu nawiązuje i nie kartkują go, to znaczy że jest temat OK i może powiedzieć co sam o tym myśli.

Niestety.

Odpowiedz

Marcin Wolanski
Czytelnik

komentarz #67 wysłany: 2006-11-15 21:58 w odpowiedzi na komentarz #66

Może i nie produkuje się już pega, ale A1200 też już nie produkuje się od paru lat. Za to jest SPUTNIK

Odpowiedz

Discord
Online: 10
 • Adam_MAdam_M
 • AmiKitAmiKit
 • CizarCizar
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • MirqMirq
 • NorBertNorBert
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę