eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

środa, 28. września, 2022, 08:20

Dodano: 2007-06-18 00:37, Autor: st, Kategoria: AmigaOS, Liczba wyświetleń: 4368

A A A

Hyperion kontratakuje

Dwa dni po oddaleniu przez sąd złożonego przez Amiga Inc. wniosku o natychmiastowe zakazanie firmie Hyperion działań naruszających jej prawa, firma Hyperion złożyła w sądzie swoje szczegółowe stanowisko wobec kwestii podniesionych przez Amiga Inc. oraz złożyła pozew wzajemny.

Ma on (PDF, 107 KB), na celu potwierdzenie, że:

  • w wyniku wykonania umowy prawa do używania nazwy, jak i do dalszego rozwijania systemu należą do firmy Hyperion,
  • przekazanie praw do znaku towarowego Amiga przez AIW na KMOS/AID ze względu na oczywistą niedopuszczalność tych działań jest nieważne, a prawa te należą się firmie Hyperion będącej wierzycielem AIW,
  • stosownie do tego zakazuje się AID korzystania ze znaków towarowych - np. w nazwie firmy czy przy sponsorowaniu instytucji publicznych,
  • na podstawie tego samego uzasadnienia, przekazanie praw do AmigaOS przez firmę Itec firmie KMOS uznane jest za nieważne i prawa te należne są firmie Hyperion.

Szczegółowe rozwinięcie tego tematu znajdziecie w polskiej wersji serwisu amiga-news.de (16.06.2007). Hyperion: Odpowiedź i pozew wzajemny, przy czym tłumacz (Piotr Pawłowski) zastrzega iż ze względu na znaczne skróty zastosowane przez autora streszczenia w wersji niemieckiej, do pełnego zrozumienia sprawy konieczne jest zapoznanie się z dokumentem oryginalnym (który z kolei zawiera odwołania wprost do punktów z pozwu Amiga Inc.)


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 1
  • mschulzmschulz
dołącz do kanału »
Discord
Online: 1
  • mschulzmschulz
dołącz do kanału »
AmigaOS.pl
Polecamy
Najpopularniejsze