eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
Logowanie
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

piątek, 21. lipca, 2017, 22:43

Dodano: 2007-10-12 11:49, Autor: rch, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 1135

A A A

AmiDisk 2.0

Najbardziej rozbudowany menedżer plików dla systemu AmigaOS 4, program AmiDisk, doczekał się wersji 2.0. Tradycyjnie już program w nowej odsłonie "wyładniał" (obrazek), tym razem Roland Florac wstawił piękne ikony do środkowego panelu z komendami, w miejsce zwykłych napisów znajdujących się tam we wcześniejszych edycjach.

Bardziej estetycznie wygląda także górny panel, który od tej wersji możemy sobie automatycznie zmieniać. Ponadto nastąpiły duże zmiany w preferencjach programu, które w stosunku do wersji 1.x, zostały znacznie rozbudowane. Program pobierzemy stąd.


Dodaj komentarz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #1 wysłany: 2007-10-12 12:00

Gorne ikony ladne, nowe - srodkowe niestety kiczowate. Autor powinien pojsc po rozum do glowy i wszystkie wywalic zastepujac je najlepiej obsluga AISS Masona lub poprosic Kena Lester o pomoc. Zawodowy grafik zawsze lepiej to przygotuje.

Oprocz tego bardzo denerwuje mnie, ze katalogi sa oznaczone gadzetami sluzacymi normalnie do zaznaczania opcji ("fajeczkami"), a powinno to byc tak jak w ClassAction - male ladne ikony dla katalogow i takze ikonki dla plikow (zgodnie z rodzajem pliku). Jak autor wprowadzi powyzsze zmiany to zaczynam zastanawiac sie nad przesiadka z DOpusa4 na AmiDiska.

Odpowiedz

Lokaty
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: 2007-10-12 12:42 w odpowiedzi na komentarz #1

Faktycznie ikony w srodkowych panelach sa zbyt "cukierkowate" jak dla mnie... mysle, ze troche na wzor "a'la KDE"... po za tym - fajnie rozwiazane zarzadzanie poszczegolnymi listerami i zakladkami - to musi byc cholernie wygodne . Zgodze sie z Szamanem, ze AISS bardziej by sie tu sprawdzil (z reguly ten pakiet jest dla mnie bardziej czytelny i estetyczniejszy). Co jeszcze? Moze, ktorys z Redaktorow wspomni o konfiguracji tego narzedzia? Jak wypada w porownaniu z DOpusem4?? Pozdrawiam.

Odpowiedz

Daniel Sternik
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: 2007-10-12 13:39

A ja poprosze o recenzje programu na lamach eXeca.

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #4 wysłany: 2007-10-12 14:15 w odpowiedzi na komentarz #2

Co do wyglądu, to jak zwykle kwestia gustu, ja osobiście cenię estetykę Masona i używam trochę jego ikon, jak i programów pod AISS, jednak jak dla mnie jego grafiki są trochę "mgliste", wolę ostrzejsze i wyraźniejsze, jak choćby te Kenetha Lestera. Dlatego powiem szczerze że nie żałuję że Amidisk nie korzysta z AISS. Z reszta środkowy panel jest rzecz jasna konfigurowalny i w preferencjach możemy sobie zmienić domyślne obrazki na inne, pewnie na te z AISS też by się dało. Jeszcze apropos wyglądu dodam że w wersji 1.05, były efektowny pasek na dole (całość, sam bar. W tej wersji on nie zginął, tyle tylko że trzeba go aktywować / chować odpowiednim przyciskiem na środkowym panelu. Jest to słuszne rozwiązanie bo w sumie programy na dolnym toolbarze i tak często są już podpięte pod dwuklik, czy specjalne menu, więc rzadko się z tego paska korzystało. Co do porównań do Opusa czy ClassAction, to osobiście dla mnie AmiDisk jest najlepszy. Ja używam go standardowo od dość długiego czasu. Jeszcze w czasach "eXec party" używałem trzech filemanagerów zamiennie, natywnych AmiDiska i Diskmastera oraz emulowanego ClassAction (Opusa nigdy nie lubiłem), jednak ostatecznie zwyciężył Amidisk i od jakiegoś 1.5 roku używam wyłącznie jego. Zalet ma mnjóstwo, choć wiadomo że jak się ma przyzwyczajenia z innego filemanagera to do niektóřych rzeczy trzeba przywyknąć. Ogólnie dla mnie osobiście to jeden z flagowych programów dla OS4, którego cenię na równi z DvPlayerem czy TuneNetem, dlatego ucieszyłem się dzisiaj bardzo (bo wszystkie flagowce w wersjach publicznych stoją w mioejscu od grudnia, stycznia). Recka może kiedyś będzie, ale na razie całkowicie skupiam się na ukończeniu programu edukacyjnego mojego skromnego autorstwa.

Odpowiedz

eXec.pl

AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą: