Chris Young (NetSurf Web Browser) i Jörg Strohmayer (Origyn Web Browser) podziękowali społeczności za darowizny jakie otrzymali od osób, które wpłaciły pieniądze na unieważnione Sputnik bounty i zamiast ich zwrotu zadecydowały o wsparciu obu autorów najnowszych przeglądarek WWW dla Amigi.
Dodano: 2008-12-31 16:27, Autor: kb, Kategoria: Wydarzenia, Liczba wyświetleń: 4559
Pieniądze za Sputnika trafiły do autorów OWB i NetSurf
- Discord (online: ) «»
-
Online: 15
- Adam_M
- AmiKit
- Archi-TECH
- Cizar
- Dobrowit
- Drako/Crowley
- Heng
- IMPBot
- Janusz82
- juen
- Laubzega
- m...
- spazma
- SZAMAN
- ZeeWolf
-
komentarz #1 wysłany: 2008-12-31 18:01
Dostali po równo?
-
komentarz #2 wysłany: 2008-12-31 18:09
Fajnie. Slusznie postapili ci ktorzy kasy nie wybrali. Jednak pozostal pewien niesmak. O ile dobrze pamietam, to Sputnik wystartowal wczesniej niz OWB. Brak kontaktu z Marcikiem byl oczywiscie tylko pretekstem. Skoro pojawil sie OWB i niedawno NetSurf, to Jorg tylko czekal na taka okazje. Hucznie i sylwestrowo kasa poszla dla tworcow wyzej wymienionych przegladarek. Zasluzenie. Wszystko zalatwione pozytwnie. Ale gdzies tam, po refleksjach pozostaje jednak jakis tam niesmak...prawda?
-
komentarz #3 wysłany: 2008-12-31 18:18 w odpowiedzi na komentarz #1
Dostali po równo?Chyba nie, bo każdy kto wpłacił (różne sumy) decydował, gdzie mają iść jego pieniądze.
-
komentarz #4 wysłany: 2008-12-31 18:30 w odpowiedzi na komentarz #2
O ile dobrze pamietam, to Sputnik wystartowal wczesniej niz OWB.Niezupełnie. OWB działał na systemach innych niż AmigaOS wcześniej niż Sputnik zaczął działać na systemie innym niż AmigaOS. Jeśli uwzględnimy wersję dla AmigaOS to Sputnik w takiej w ogóle się publicznie nie ukazał.
Moglibyśmy zacząć liczyć od kiedy ruszyły pracę nad wersją OWB dla AmigaOS i Sputnika dla AmigaOS. Wiemy, że do listopada 2007 autor Sputnika nie ruszył w tym kierunku palcem, bo nie dostał obiecanego komputera. Nie wiemy kiedy Andrea zaczął portować OWB dla AmigaOS, ale w grudniu 2007 była już pierwsza publiczna wersja do ściągnięcia, więc można założyć, że prace nad OWB zaczęły się dużo wcześniej niż prace nad Sputnikiem.
to Jorg tylko czekal na taka okazje.
Na jaką okazję czekał Jorg? Jorg nie prosił autora Sputnik bounty, żeby jemu przesłać pieniądze, a w sumie to mógłby, bo przecież to on jako pierwszy dostarczył dla AmigaOS przeglądarkę opartą o Webkit. Niemniej Jorg to zrobił dla amigowców za darmo i nawet nie wspomniał, że jemu się coś należy.
Ale gdzies tam, po refleksjach pozostaje jednak jakis tam niesmak...prawda?
Dumni z rodaka rzeczywiście tym razem być nie możemy.
-
komentarz #5 wysłany: 2008-12-31 18:46 w odpowiedzi na komentarz #4
Dumni z rodaka rzeczywiście tym razem być nie możemy.
Nie mozemy. Ale refleksje obejmuja takze to, ze zamiast bronic (lub starac sie bronic) Polaka, to psioczymy. W koncu jestemy Europejczykami, a ze w Eropie lepiej...no coz.
Lepiej psioczyc na brata, niz z parti byc "wykludzonym".
Polityka...
-
komentarz #6 wysłany: 2009-01-01 13:28 w odpowiedzi na komentarz #2
Proponuję odwalić się od Jorga, oprócz przeglądarki, którą przecież chwalisz, jest autorem filesystemów, których wszyscy używamy, dodatkowo odpowiada za jedyne darmowe narzędzie pod AmigaOS, do wypalania płyt DVD i kilka drobniejszych rzeczy. Ja nie czuję żadnego niesmaku, sam wcześniej oczywiście korzystałem z buttona donation na jego stronie, jak i zapewne wielu innych amigowców, jednak właśnie wtedy czułem niesmak że tak zasłużony amigowiec dostaje kaszaki, a gość który publicznie zlewa Amigę i nigdy nic konkretnego dla naszego komputera nie zrobił, mrozi trzy tysiące euro.
-
komentarz #7 wysłany: 2009-01-01 13:49 w odpowiedzi na komentarz #6
niesmak że tak zasłużony amigowiec dostaje kaszakiNie wiemy ile on dostaje od ludzi dobrej woli. Być może nie jest to tak mało i w tym czasie dostał porównywalną kwotę do tej uzbieranej na bounty. Ogólnie masz rację co do jego wkładu w rozwój Amigi. Oprócz OWB jest autorem SFS, JXFS - dwóch najlepszych filesystemów dla Amigi. Takich ludzi należy cenić i w tym miejscu zachęcam wszystkich do dokonywania wpłat na jego konto. Szczegóły na stronie: http://strohmayer.org/
-
komentarz #8 wysłany: 2009-01-04 22:07
A na marginesie nowa wersja OWB 3.2, doczekała się starych dobrych bookmarków znanych z wersji 1.x. Jako fan Hollywooda, cieszyłem się swego czasu z bookmarków PEBa napisanych w tym programie, ale chociaż ładne to było, to jednak działało tylko dla pierwszego okna, w dodatku niezbyt szybko.
- Discord
-
Online: 15
- Adam_M
- AmiKit
- Archi-TECH
- Cizar
- Dobrowit
- Drako/Crowley
- Heng
- IMPBot
- Janusz82
- juen
- Laubzega
- m...
- spazma
- SZAMAN
- ZeeWolf
- Menu
- Baza wiedzy
- Simon's Podcast
-
- #11: jak kot w smole
25-07 czas: 22 min - #10: kodowanie upadku
10-07 czas: 33 min - #9: infantylny Mefisto
26-06 czas: 26 min
- #11: jak kot w smole
- Najpopularniejsze