eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

poniedziałek, 11. grudnia, 2017, 23:37

Dodano: 2000-07-26 00:00, Kategoria: Publicystyka, Liczba wyświetleń: 1110

A A A

Podtrzymanie życia modemów

Przed nieuchronną śmiercią, spowodowaną rozpowszechnieniem się technologii DSL, analogowe modemy dostaną jeszcze jeden zastrzyk, który będzie miał na celu polepszenie dostarczanych usług.

Międzynarodowa Unia Telekomunikacyjna (ITU), organizacja zajmująca się ustalaniem standardów, powołała do życia kolejny standard przesyłu danych o symbolu V.92. Gwarantuje on zwiększenie transferu wychodzącego z modemu do 40 kbps (kilobitów na sekundę). Obecny standard V.90 umożliwia pobieranie danych z prędkością 56 kbps, wysyłanie odbywa się maksymalnie z szybkością 36 kbps. Zwiększenie transferu możliwe jednak będzie tylko na liniach o wysokiej jakości. Dodatkowo, V.92 wprowadza nowy standard kompresji przesyłanych danych V.44. Dzięki niemu przepustowość z dotychczasowych 150 - 200 kbps (przy transmisji nieskompresowanego tekstu) wzrośnie nawet do 300 Kbps. Modemy pracujące w oparciu o V.92 będą mogły pozostawać wciąż połączone z siecią (przełączane w stan oczekiwania) w chwili odebrania rozmowy telefonicznej. Nie jest to może DSL, jednak nie potrzeba będzie żadnego dodatkowego sprzętu i drogich opłat abonamentowych. Pierwsze modemy pracujące w V.92 spodziewane są na ostatni kwartał bieżącego roku.


Dodaj komentarz

Konkurs: Jaki sprzęt jest na obrazku [pytanie 4]? «»

Prosimy o podanie odpowiedzi jak nazywa się sprzęt który jest na tym obrazku (może to być fragment tego urządzenia):

Zaloguj się, aby uczestniczyć w konkursie. Na trzy pierwsze odpowiedzi czekamy do: 2017-12-12 10:40 Informacje na temat nagród oraz regulamin konkursu znajdziecie tutaj.
Pytanie 3 (SAM440ep):
  1. waldiamiga - 3 pkt
  2. MadMan - 2 pkt
  3. SKOLMAN_MWS - 1 pkt
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze