eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

środa, 20. września, 2017, 07:45

Dodano: 2009-09-28 14:14, Autor: kr, Kategoria: Sprzęt, Liczba wyświetleń: 753

A A A

AMCC podjęło współpracę z TSMC

Wyniki finansowe AMCC, producenta procesorów wykorzystywanych w komputerach SAM440ep, nie wyglądały ostatnimi czasy optymistycznie. Przyszłość firmy wydaje się być jednak stabilna, za czym przemawia nawiązanie współpracy z Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC).

Porozumienie pozwoli AMCC porzucić kosztowną oraz złożoną technologię Silicon On Insulator (SOI). Układy firmy przejdą też ewolucję podczas zmiany wymiaru technologicznego: 90nm->65nm->40nm. Pierwszym owocem współpracy będzie procesor sieciowy APM 83290, pracujący z zegarem 1.5 GHz.


Dodaj komentarz

Ankieta: Jaka jest najlepsza strategia wojenna na Amigę? «»
Tym razem pytamy Was o ulubioną strategię wojenną na Amigę, wytypowaliśmy 20-cia tego typu pozycji. W polu "Inne" istnieje możliwość wpisania także swojej propozycji.
Ankieta aktywna do: 2017-09-23
Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #1 wysłany: 2009-09-28 17:00

Zmieniło się również logo firmy i strona WWW. W poprzednim logo mieliśmy niebieskie litery AMCC oznaczające całą nazwę: Applied Micro Circuits Corporation. Obecnie w logo mają stylizowane literki apm wpisane w układ scalony i obok zielono-czarny napis "applied micro". Na razie używają obu domen: appliedmicro.com i amcc.com, ale ta druga jest już tylko przekierowaniem do pierwszej. Śmiało można powiedzieć, że AMCC zmienia się w APM lub w Applied Micro.

Odpowiedz

AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze