eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

niedziela, 17. grudnia, 2017, 06:55

Dodano: 2001-01-02 00:00, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 699

A A A

Uwaga na karty 3D

Tomasz Frieden, jeden z twórców pakietu Warp3D, poinformował, że w obecnym momencie nie jest przewidziana obsługa akceleratorów graficznych innych niż Voodoo 3. Na pewno nie będzie sterowników dla kart, dla których nie można dostać pełnej dokumentacji dla programistów.

A tak właśnie jest z kartami Voodoo 4 i Voodoo 5 (sterowniki 2D do których, wydaje się, że zupełnie niepotrzebnie zostały przygotowane przez Franciszka Mariaka na potrzeby - ciągle niedostępnych w sprzedaży - kart G-Rex). Po wykupieniu firmy 3dfx przez firmę nVidia o dokumentacje będzie jeszcze trudniej, ponieważ nVidia z reguły nie udostępnia dokumentacji do swoich produktów nawet za pieniądze. Bracia Frieden nie będą także tworzyć driverów na podstawie kodu źródłowego z Linuxa. Nie będą również bazować na dokumentacji pochodzącej z nielegalnych źródeł. Brak sterowników dla kart Voodoo 4 i Voodoo 5 to jednak nie jest wielke zmartwienie dla posiadaczy obecnych Amig. Procesory 603e (z kart Blizzard PPC) charakteryzują się na tyle słabymi osiągami, że nie są w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości danych nawet dla procesora Voodoo 3 - zastosowanie silniejszego akceleratora grafiki 3D - według autorów pakietu Warp3D - nie spowoduje zatem oczekiwanego przyspieszenia.


Dodaj komentarz

Konkurs: Jaki sprzęt jest na obrazku [pytanie 9]? «»

Prosimy o podanie odpowiedzi jak nazywa się sprzęt który jest na tym obrazku (może to być fragment tego urządzenia):

Zaloguj się, aby uczestniczyć w konkursie. Na trzy pierwsze odpowiedzi czekamy do: 2017-12-17 20:50 Informacje na temat nagród oraz regulamin konkursu znajdziecie tutaj.
Pytanie 8 (AmigaOne SE):
  1. SKOLMAN_MWS - 3 pkt
  2. philipo - 2 pkt
  3. waldiamiga - 1 pkt
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze