eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

wtorek, 17. lipca, 2018, 21:37

Dodano: 2001-01-07 00:00, Kategoria: Sprzęt, Liczba wyświetleń: 906

A A A

Zagrajmy w Domino

Kompresja i dekompresja strumieni audio i wideo jest zajęciem obciążającym mocno nawet najszybsze procesory. Dlatego firmy takie jak C-Cube pracują nad układami sprzętowymi. Układ Domino ma szansę stać się przełomem w tej dziedzinie.

Wewnątrz układu znajdują się dwa 32-bitowe procesory RISC oparte na technologii SPARC, wspierane przez dwa układy DSP audio i dwa DSP dla sygnału wideo całkowicie sprzętowo wykonujących podstawowe operacje kodowania i dekodowania MPEG. Pozwala to na jednoczesną obróbkę czterech strumieni MPEG-1, 2 lub 4 w czasie rzeczywistym, możliwe jest również transkodowanie "w locie" między systemami, resampling dźwięku i inne tego typu operacje. Głównym zastosowaniem układów Domino ma być sprzęt rozrywkowy nowej generacji, a pierwsze rynkowe konstrukcje przewidywane są na początek przyszłego roku.


Dodaj komentarz

Ankieta: I co dalej? «»
Po polemicznych tekstach Piany i Krashana zapraszamy Was do udzielenia odpowiedzi w naszej ankiecie, która ma pokazać jakie obecnie panują nastroje co do przyszłości platformy w naszym środowisku. Można oddać głos na jedną z opcji lub dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-07-31
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze