Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2010-11-05 06:29, Autor: rch, Kategoria: Gry, Liczba wyświetleń: 4301

A A A

Alien Breed dla AmigaOS 4

Alien Breed - największa i najbardziej kultowa seria strzelanin przeznaczonych dla "przyjaciółki" ostatecznie zakończyła swój żywot na Amidze w roku 1996r, wraz z trójwymiarowym The Killing Grounds. Za sprawą Kaso "kas1e" Kreakovicha, seria, a właściwie jej pierwsza część ponownie wraca na nasz komputer.

Odkurzony Alien Breed opiera się o port dla konsoli Wii, który jest wierną, aczkolwiek nieco rozszerzoną implementacją oryginału. Archiwum z wersją amigową, pobierzemy z OS4Depot.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 5
  • CizarCizar
  • IMPBotIMPBot
  • juenjuen
  • LaubzegaLaubzega
  • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Marcin Wróbel
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2010-11-05 08:43

No pięknie, zapowiada się łikend z por. Ripley

Odpowiedz

Daniel Sternik
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: 2010-11-05 13:14

Moglby pozniej przeportowac TKG - zrodla ponoc zostaly udostepnione.

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #3 wysłany: 2010-11-05 13:49 w odpowiedzi na komentarz #1

No pięknie, zapowiada się łikend z por. Ripley

Też się ucieszyłem, choć najlepszy był dla mnie Alien Breed II. Niestety trzeba powiedzieć że gra nie działa tak płynnie jak oryginał. Na mojej A1 da się grać i powiem że wraz z mniejszym jak mi się wydaje zagęszczeniem wrogów, stanowi mniejsze wyzwanie. To osobiście zaliczyłbym na plus, gdyż nawet w czasach pięćsetkowych, kiedy nie rozstawałem się z joyem, nie znalazłem cierpliwości aby ukończyć pierwszą część, teraz dzięki temu że jest łatwiej może znajdę. Natomiast w komentarzach na OS4Depot posiadacze SAM skarżą się że u nich to już jest bardzo wolno, nie wiem więc czy w tym wypadku nie zosatła już zachwiana granica grywalności, sprawdźcie to sami.
Niestety nie działają też savegame, konkretnie próba zapisu powoduje u mnie automatyczne wyjście z gry. Zgłosiłem już to autorowi, mam nadzieję że wkrótce to poprawi.

Odpowiedz

Marcin Wróbel
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: 2010-11-05 13:58 w odpowiedzi na komentarz #3

Dzięki za info. Potestuję ją na SAM oraz na Pegu - dam znać jak wygląda sprawa grywalności na obu maszynach.

Odpowiedz

Łukasz Jeglorz
Czytelnik

komentarz #5 wysłany: 2010-11-06 18:43

fajnie by bylo gdyby team 17 dala zgode na przeportowanie najnowszego alien breeda impact lub evoluttion np.jako dodatek do amigi one x1000 piekne by to bylo kultowa gra z klasycznej amigi w najnowszej wersji na super nowiutka ami i to wszystko na 25 lecie yhhh

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #6 wysłany: 2010-11-07 09:36 w odpowiedzi na komentarz #5

Jesli chodzi o najnowszego Alien Breeda, to wiązałem z nim duże nadzieje, zassałem demko z PS Store i ... po pięciu minutach wyłączyłem. Ekipa tworząca Super Stardust HD, pokazała że można zrobić dobrą grę opartą na starym pomyśle. Przy czym ludzie stojący za Super Stardustem HD, to dokładnie ci sami panowie którzy zrobili niegdyś Super Stardusta na Amigę. Przypuszczam że ludzie tworzący nowego Alein Breeda nie mieli wcześniej nic wspólnego z wersją na Amigę, no i wyszło tak jak wyszło. Czyli moim zdaniem kiepsko.

Odpowiedz

Ender
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #7 wysłany: 2010-11-13 20:01 w odpowiedzi na komentarz #6

Moim zdaniem gdyby ktoś przepisał stare gry (nie wszystkie, takie które nie mają kontunuacji serii na PC) na nowy sprzęt, tak żeby nie wymagał emulatora to byłoby coś. Wystarczy spojrzeć na Metal Sluga z Xboxa. Kiedy go odpalam to czuję się jakbym siedział przed automatem. Coś takiego przydałoby się na nowy sprzęt. To mógłby być duży plus amiplatformy i może argument dla niezdecydowanych. To czasochłonne, ale może byloby warto.

Odpowiedz

Discord
Online: 5
  • CizarCizar
  • IMPBotIMPBot
  • juenjuen
  • LaubzegaLaubzega
  • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę