eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

poniedziałek, 10. grudnia, 2018, 23:40

Dodano: 2000-07-28 00:00, Kategoria: Wydarzenia, Liczba wyświetleń: 1338

A A A

Nowe wieści z Amiga Inc.

Bill McEwen w nowym "Executive Update" podał kilka informacji, wokół których do tej pory krążyły różne plotki. Jedną z ważnych informacji, która zainteresuje programistów, jest sprawa dotycząca opłat licencyjnych. W internecie pojawiły się plotki, że od każdej aplikacji dla AmigiNG, Amiga Inc. będzie pobierać opłatę w wysokości kilku dolarów. Prezydent firmy zdementował te pogłoski.

Opłata będzie pobierana tylko i wyłącznie od firm czy programistów, które będą chciały uzyskać oficjalny certyfikat Amigi i będą przez nią promowane. Dowiedzieliśmy się także kolejnych szczegółów o AmigaOne - nowym komputerze, projektowanym przez inżynierów z Amiga Inc. Obecnie na stołach projektowych powstają modele wyposażone w procesory od 600 MHz do 1 GHz. Projektanci już teraz myślą jednak o mocniejszych maszynach. Oprócz komputerów, Amiga Inc. planuje także wejść na inne rynki, tak jak to było w informacjach podanych na początku roku. Przykładem niech tu będzie rynek telefonii komórkowej, wspomniany przez Billa McEwena. Nie chodzi tu jednak o zwykły telefon, tylko o urządzenie technicznie bardziej zaawansowane.


Dodaj komentarz

Ankieta: Jak wyświetlasz obraz z Amigi? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób wyświetlacie obraz ze swojej Amigi klasycznej lub NG. Można oddać głos na kilka opcji, a także w ostatnim polu dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-12-22
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze