eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

piątek, 16. kwietnia, 2021, 09:03

Dodano: 2013-04-05 17:38, Autor: st, Kategoria: Wydarzenia, Liczba wyświetleń: 2576

A A A

Intel Outside Party I - oficjalna kaseta VHS w serwisie YouTube

Na profilu FB Magazynu Amiga został upubliczniony link do materiału wideo ze scenowej imprezy Intel Outside Party I. Zapis ten pochodzi z oficjalnej kasety VHS, która była dostępna po tym wydarzeniu.

Jak czytamy w serwisie YouTube:

Intel Outside I, pierwsze polskie scenowe mega-party, zapoczątkowało całą serię imprez pod tą nazwą, z czego trzy pierwsze edycje odbyły się w klubie studenckim Stodoła w Warszawie.

Poprzednie parties w Polsce zbierały najwyżej kilkuset uczestników, Intel Outside otworzyło nową erę w historii polskiej demosceny, przyciągając do ok. 1000 osób w kolejnych edycjach.

Wyróżniający był również profesjonalizm organizacji, która stała na dużo wyższym poziomie niż poprzednie undergroundowe imprezy, organizowane skromnymi środkami głównie w szkołach. Pojawiły się koncerty, strip-tease, wywiady dla telewizji, poważne nagrody i sponsorzy. Demoscena zaczynała wychodzić z cienia.

Jeśli kiedyś powstanie film dokumentalny o polskiej demoscenie, nie będzie mogło zabraknąć ujęć pochodzących z tej kasety. Można tu podziwiać wiele typowych momentów związanych z organizacją scenowej imprezy - rejestrację uczestników, zakulisową selekcję prac, przebieg compos, zmęczonych scenowiczów w sleeping roomie, rozdawanie nagród.

Materiał przygotowali i udostępnili PSV, Ygd, Artpoz oraz jubi. Ze względu na regulamin YT niektóre sceny zostały ocenzurowane.

zobacz inne nasze wideo »

Dodaj komentarz

AmigaOS.pl
Polecamy
Najpopularniejsze