Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2001-02-22 00:00, Kategoria: brak, Liczba wyświetleń: 2001

A A A

Miediator i SoundBlaster - coś drgnęło?

Na polskiej liście dyskusyjnej użytkowników Mediatora PCI pojawiła się informacja o wersji beta programiku aktywującego mikser na karcie SoundBlaster Live! W tej chwili program nie ma jeszcze GUI, uruchamia się tylko z okna Shella i nie pozwala na regulację żadnych parametrów miksera. Jak widać nie jest to coś, co może zwalić z nóg, ale z pewnością jest to krok w dobrym kierunku.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 6
 • CizarCizar
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Piotr Domagała
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: brak daty

Dobry kierunek i SoundBlaster ??? - to sië nie trzyma kupy

Odpowiedz

Piotr Domagała
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: brak daty

Dobry kierunek i SoundBlaster ??? - to sië nie trzyma kupy

Odpowiedz

Grzegorz Kraszewski
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #2

Po pierwsze nie rozumiem po co wysłałeś ten sam komentarz. Po drugie zaś dlaczego niby nie trzyma się kupy? Przecież Amidze brakuje dobrego i taniego sprzętu. SoundBlaster Live! jest dobra kartą muzyczną i - zwłaszcza jak na warunki amigowe - jest kartą tanią. I ja z przyjemnością będę jej używał z Amigą jeżeli wyjdzie komplet sterowników.

Odpowiedz

Andrzej Dębicki
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #2

Typowa amigOwca. To może obszczekaj Elbox za to, że takie paskudnie pecetowe sloty PCI do Amigi dorobił. A Voodoo3? Fuj..., jakieś karty ethernet? Tego się nie da używać, bo skażone iNTELEM. Wróćmy może go podpinania wszystkiego na "pająka". Wtedy nasze Amigi będą dalej rulezować. W swoim piecu mam SB32 (AWE bez DSP) i uważam, że jest to najlepsza karta dźwiękowa do zastosowań domowych i półprofesjonalnych. Chciałbym mieć coś takiego w swojej Amidze, ale nie za 1000 zł (Melody, Delphina itp.) ale za "stówkę" - a takie coś mogą mi zaoferować karty SB128.

Odpowiedz

Tomasz Staniak
Czytelnik

komentarz #5 wysłany: brak daty

Hmm. w sumie to rewelacyjna nowinka. Ja się bawiłem SB Live! pod pc i wrażenia są świetne... Miło widzieć to pod amiśką... Jeśli będą dobre sterowniki (które w końcu się pewnie kiedyś pojawią) to... będzie powód aby znów wydać kasę)) Ja uważam, że to bardzo miła nowinka...

Odpowiedz

Tomasz Kęcki
Czytelnik

komentarz #6 wysłany: brak daty

Może warto byłoby przytoczyć obszerne fragmenty tego maila. "Panowie jest programik uruchamiający mikser w SBLive!. Na razie nie ma on żadnego GUI ani konfiguracji, czyli wszystkie parametry są zapisane w nim na stałe i nie ma się na nie jeszcze wpływu. Działa on tylko ze wspomnianą kartą (Vendor ID = 1102, Device ID = 2) i jedyne co robi to inicjuje ją i uruchamia mikser. Uruchomić go możesz w dowolnym momencie poprzez "Run >NIL: emu10k004" i tylko z CLI. Koleś który go spłodził prosił żebym sprawdził czy programik ten w ogóle u mnie działa, niestety nie mam skąd wyrwać tej karty. Tak więc mała prośba, wszystkie osoby które są zainteresowane proszone są o kontakt na priv." O ile dobrze zrozumiałem, programik ten jest dziełem osoby nie związanej z Elboxem. Czyżby niezależne sterowniki miały się pojawić wcześniej niż Elboxowe???

Odpowiedz

Sebastian Jędruszkiewicz
Czytelnik

komentarz #7 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #6

Ciekawe skąd pan wziął SDK do mediatora, jeśli z Elboxem nie ma nic wspólnego?

Odpowiedz

Grzegorz Kraszewski
Czytelnik

komentarz #8 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #7

Po pierwsze mógł kupić. Po drugie czy to aż takie męczące zdisasemblować pci.library i pomyśleć trochę? )

Odpowiedz

komentarz #9 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #2

Uważam, że bardzo dobrze mieć możliwośc wmontowania czegoś taniego i wmiarę dobrego do naszej Ami. PCI jest naprawdę dobre sam używam i jestem zadowolony. Warto kupić. Czekam na owe sterowniki jak na zbawienie. - Fakt, że Mediator powinien się pokazać 4 lata wczesniej ale i tak dobrze, że jest. Pozatym czas chyba odciążyc biedną PAULE nie. Więc moim zdaniem " TO NAPRAWDĘ DOBRY KIERUNEK I TRZYMA SIE KUPY JAK NAJBARDZIEJ ".

Odpowiedz

Discord
Online: 6
 • CizarCizar
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę