Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2001-02-28 00:00, Kategoria: brak, Liczba wyświetleń: 2348

A A A

Obsługa AGP

Jak powiedział Thomas Frieden, jeden z programistów projektu Warp3D, w planach jest obsługa kart Voodoo3 wpinanych przez port AGP. Przypomniał także, że powodem braku wsparcia dla kart nowszych od Voodoo3 jest brak dostępnej dokumentacji do nich.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 9
 • AmiKitAmiKit
 • CizarCizar
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • MaaG^dAMaaG^dA
 • Nightmare777Nightmare777
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Grzegorz Kaleta
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: brak daty

A z kąd ten AGP ?

Odpowiedz

Marcin Kuliński
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #1

Skad? Ano z AmigaOne.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #3 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #2

Specyfikacja komputera AmigaOne wspomina o karcie graficznej firmy Matrox.

Odpowiedz

Marcin Kuliński
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #3

Matrox - owszem, ale pod AmigaDE. Chyba, ze udostepnia developerom linii classic dokumentacje. Jesli chodzi jednak o AmigaOne+emu68k+WOS, to co stoi niby na przeszkodzie, aby wlozyc tam wlasnie Voodoo3? Tak wynika z kontektu - mowa byla o Warp3D.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #5 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #4

Jak włożysz tam Voodoo3 to nie będziesz miał komputera zgodnego ze specyfikacją AmigaOne dla systemu AmigaDE, a poza tym będziesz miał gorszą kartę graficzną.

Odpowiedz

Marcin Kuliński
Czytelnik

komentarz #6 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #5

Jeszcze raz zapytam: co wspolnego maja ze soba AmigaDE i Warp3D? Chyba oczywiste jest, ze nie wszyscy chetni na AmigaOne beda uzywac na nim AmigaDE (a raczej bedzie to mniejszosc, bo niby po co pakowac sie w koszty, jak mozna miec kompa zgodnego ze specyfikacja Zico za polowe tego, co trzeba wpakowac w zakup a1200 i plyty Eyetechu). Po drugie: Eyetech urodzi swoje dziecko szybciej, niz zrobi to Amiga Inc. Sila rzeczy wiec developerzy (a dokladniej Hyperion, ktory przeciez ma sprzedawac pakiet swoich nowych gier jako dodatek do AmigaOne) staraja sie przyciagnac klientow najwyzsza, mozliwa do uzyskania, wydajnoscia, a taka wlasnie ma zapewnic AGP. A co do wyzszosci Matroxa: Voodoo3 ma te przewazajaca zalete, ze w przeciwienstwie do "karty graficznej nastepnej generacji" (to o G800) - istnieje... Poza tym nie sugerujesz chyba, ze programy dla AmigaDE odmowia dzialania, nie stwierdziwszy w slocie AGP Matroxa? ))

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #7 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #6

"Chyba oczywiste jest, ze nie wszyscy chetni na AmigaOne beda uzywac na nim AmigaDE" Specyfikacja Zico powstała właśnie na potrzeby systemu AmigaDE, nie na potrzeby systemu AmigaOS. "Eyetech urodzi swoje dziecko szybciej, niz zrobi to Amiga Inc." Zanim komputer AmigaOne wejdzie na rynek będzie musiał przejść testy w firmie Amiga Inc., która zadecyduje czy sprzęt spełnia wszystkie stawiane dla AmigaOne wymogi. Komputer z kartą Voodoo3 nie będzie spełniał tych wymogów. "Voodoo3 ma te przewazajaca zalete, ze w przeciwienstwie do "karty graficznej nastepnej generacji" (to o G800) - istnieje..." G450 też istnieje i jest znacznie lepsze od Voodoo3. "Poza tym nie sugerujesz chyba, ze programy dla AmigaDE odmowia dzialania, nie stwierdziwszy w slocie AGP Matroxa?" W Amiga SDK obsługą grafiki zajmuje się sterownik systemu na którym SDK jest postawione. Jednak w przypadku systemu AmigaDE będzie to sterownik systemowy. Amiga Inc. jak na razie wspomniała tylko o supporcie dla kart graficznych Matroxa. Traktujesz AmigaOne jako kartę z procesorem PPC, slotami PCI i AGP dla Amigi 1200 - i to jest błąd. AmigaOne to oddzielny komputer do którego właśnie A1200 będzie podczepiona na dokładkę, w celu zapewniania kompatybilności ze starym systemem.

Odpowiedz

Marcin Kuliński
Czytelnik

komentarz #8 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #7

Mam wrazenie, ze usilnie starasz sie udowodnic, ze masz racje... Zerknij moze na poczatek tego watku. Pytanie brzmialo: skad to AGP? Znasz moze jakies inne rozwiazanie niz AmigaOne, ktore ma w niedalekiej przyszlosci dac nam mozliwosc wpiecia karty graficznej w taki slot? Tylko nie wspominaj o Elboxie... A moze panowie od Warp3D robia swoj nowy sterownik dla jakiejs tekturowej atrapy? AmigaOne bedzie od samego poczatku wspoldzialac z WOS i W3D; jesli Ty nie masz zamiaru korzystac z tej mozliwosci, to tylko Twoja sprawa. Nie rozumiem zupelnie, o co ta cala przydluga dyskusja.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #9 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #8

"A moze panowie od Warp3D robia swoj nowy sterownik dla jakiejs tekturowej atrapy?" Gdzieś Ty wyczytał, że powstaje "nowy sterownik" dla AGP?

Odpowiedz

Marcin Kuliński
Czytelnik

komentarz #10 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #9

Na rany Boga, nie czepiaj sie slowek tylko skup na meritum... Przeczytales newsa, pod ktorym piszesz, czy moze juz go zapomniales?

Odpowiedz

Discord
Online: 9
 • AmiKitAmiKit
 • CizarCizar
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • MaaG^dAMaaG^dA
 • Nightmare777Nightmare777
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę