eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

niedziela, 17. grudnia, 2017, 20:36

Dodano: 2014-01-09 10:43, Autor: st, Kategoria: Wydarzenia, Liczba wyświetleń: 1162

A A A

JazzCat wyróżniony przez 4Sceners.de

Na płycie "Contagion" z 2003 roku brytyjskiego zespołu Arena grającego progresywnego rocka jest utwór pt. "Riding the Tide". Jego autorem jest Clive Nolan, klawiszowiec, którego syntezator szczególnie pod koniec tego instrumentalnego kawałka przywołuje w mojej głowie wspomnienia z dzieciństwa - Amiga, demo Arte grupy Sanity, a potem właśnie JazzCat.

getVideo: http://www.youtube.com/watch?v=-LXN0HUaH-M

Choć muszę szczerze przyznać, że słuchając muzyki JazzCata na Amidze około 2000 roku znałem już jego idoli. Moja fascynacja klasyczną muzyką rockową zaczęła się bowiem prawie rówieśnicze z pojawieniem się Amigi 500 w moim domu (1992 rok). Deep Purple, King Crimson, YES, ELP, Jethro Tull, czy potem Marilion to był i jest mój "chleb powszedni", podobnie pewnie jak Piotra Pacyny, który w serwisie modules.pl o jednym ze swoich modułów z tamtego okresu pisze:

Jak na dłoni widać wszystkie moje ówczesne inspiracje :) Pierwsza część: Porcupine Tree, druga: Yes z okresu Relayer (pamiętam, że chciałem zrobić namiastkę tego pandemonium z The Gates of Delirium), może trochę Dream Theater. A trzecia część to chyba głównie Vangelis, chociaż sam kontrast między częścia drugą a trzecią to raczej echa Yesowego Soon. Był ze mnie wtedy mocno artrockowy dzyndzel :)

getVideo: http://www.youtube.com/watch?v=BKiftizQoNY

1 stycznia 2014 serwis 4Sceners.de wyróżnił JazzCata przyznając jego soundtrackowi do amigowego dema Smoke & Mirros/Ghostown & Loonies pierwsze miejsce. Warto dodać, że w utworze tym na gitarach zagrali Robert "Roberts" Szczepaniak i Mateusz Palonek, a demo wygrało party Revision 2013.

zobacz inne nasze wideo »

Dodaj komentarz

Konkurs: Jaki sprzęt jest na obrazku [pytanie 10]? «»

Prosimy o podanie odpowiedzi jak nazywa się sprzęt który jest na tym obrazku (może to być fragment tego urządzenia):

Zaloguj się, aby uczestniczyć w konkursie. Na trzy pierwsze odpowiedzi czekamy do: 2017-12-18 20:20 Informacje na temat nagród oraz regulamin konkursu znajdziecie tutaj.
Pytanie 9 (Subway):
  1. SKOLMAN_MWS - 3 pkt
  2. waldiamiga - 2 pkt
  3. philipo - 1 pkt
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze