eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

poniedziałek, 8. sierpnia, 2022, 09:10

Dodano: 2014-09-23 17:29, Autor: st, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 4579

A A A

aTunes 2.0

aTunes to program wykorzystujący MUI, który służy do zarządzania naszymi zbiorami plików z muzyką - potrafi skorzystać z tagów, budować playlisty M3U i oczywiście działa jako odtwarzacz. Zobaczcie jak program rozwijał się od wersji 1.0, która powstała dokładnie rok temu:


Dodaj komentarz

Ferin
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2014-09-23 19:48

Wygląda spoko, tylko ta nazwa... Trochę boli że amigowcy nie starają się wymyślić niczego wyjątkowego dla naszego systemu tylko powielają wszystko z innych platform albo ganiają za niespełnionymi marzeniami.

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #2 wysłany: 2014-09-23 21:16 w odpowiedzi na komentarz #1

Również uważam, że nazwa mogła by być spokojnie zupełnie inna - bez sesnu pokazywać takie kompleksy.

Do galerii dorzuciłem jeszcze fotkę z najnowszej wersji 2.0. Po krótkich testach wygląda to tak, że za odtwarzanie odpowiada zewnętrzny player - AMP lub TuneNet, program ładnie zagłębia się w katalogii z mp3, przy czym trzeba mieć w nich dobre tagi - inaczej wszystko robi się nieczytelne. Przy braku tagów powinny być wyświetlane po prostu nazwy plików. Program także mi "zagrimował"...

Jak widać pomimo, że mamy wersję 2.0 to jeszcze sporo pracy przed autorem. Ogólnie pomysł jest OK - jak najbardziej brakuje nam takiego softu.

Jeśli ktoś z Was ma czas to włączcie trub DEBUG w menu i wysyłajcie raporty do autora - na pewno się ucieszy.

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #3 wysłany: 2014-09-24 13:46

Fajny jest dodatkowy "utilek" dołączony do programu, który podczas odtwarzania mp3-jek np. w AmigaAMP wyświetla nam w oknie obok okładkę z tagów, a także obsługuje systemowe notyfikacje.

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: 2014-09-26 11:34 w odpowiedzi na komentarz #1

Jak już to ja bym to nazwał tradycyjnie AmiTunes. Nie mam nic przeciwko dodawaniu przedrostka "Ami". To jest tak samo rozpoznawalny element nazw amigowych produktów jak przedrostek "i" w applowych produktach. Chociaż tam to się może wkrótce zmienić, bo przecież ostatnio wypuścili AppleWatch i ApplePay, a nie jak wszyscy się spodziewali: iWatch i iPay. AmiTunes wyglądałoby moim zdaniem lepiej. Chociaż faktycznie jeszcze lepiej byłoby gdyby zamiast tego "Tunes" było coś bardziej oryginalnego.

Odpowiedz

AmigaOS.pl
Polecamy
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą: