Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2001-03-31 00:00, Kategoria: brak, Liczba wyświetleń: 2182

A A A

Elbox komentuje produkt konkurencji

Według przedstawiciela firmy Elbox, pana Darka Duliana, konkurencyjna płyta G-Rex z firmy DCE posiada zbyt wiele ograniczeń, by mogła być atrakcyjną ofertą dla wielu użytkowników Amigi. Przede wszystkim brak obsługi trybu busmaster dla wszystkich, z wyjątkiem pierwszego, slotów PCI na płycie dyskwalifikuje ją m.in. jako bazę dla urządzeń typu karta TV. Brak obsługi parzystości nie pozwoli na wykorzystanie większości nowych kart PCI, które tego mechanizmu wymagają. Ważnym również czynnikiem jest redukcja systemu przerwań z czterech linii do jednej. Jak twierdzi Elbox, z powyższych powodów nie będzie również sensu użycia G-Rexa wraz z akceleratorem SharkPPC, który jak wiadomo będzie kartą podłączaną do jednego ze slotów PCI.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 5
  • CizarCizar
  • IMPBotIMPBot
  • juenjuen
  • LaubzegaLaubzega
  • m...m...
dołącz do kanału »
Andrzej Dębicki
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: brak daty

Znaczy się panowie z Elboxu rozebrali już G-Rexa na części skoro aż tak szczegółowwe dane mają. Ciekaw jestem co powiedzą o najnowszym G-Rexie dla A4000D. Tam podobno wszystkie sloty mają DMA (jak to się ma do trybu busmaster?).

Odpowiedz

Marcin Kuliński
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: brak daty

A ja bym wolal, zeby Elbox skomentowal w koncu mozliwosc uruchamiania klasycznego AmigaOS na konfigu Mediator plus Shark minus 68k. Przypominam, ze p. Smietana obiecywal przedstawic oficjalne stanowisko firmy na ten temat dnia 30. marca. Mamy juz nowy miesiac...

Odpowiedz

MaaG^dA
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #1

Raczej przeanalizowali przebieg sciezek w dokumentacji udostepnionej przez producenta

Odpowiedz

Darek Śmietana
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #2

Pisząc, że na informację pod jakim systemem będzie działał SharkPPC trzeba poczekać do 30 marca, miałem na myśli termin rozpoczęcia targów Amiga 2001 w St. Louis, gdzie, jak wszyscy już zapewne wiedzą, Amiga Inc. oficjalnie zapowiedziała, że powstaje nowy AmigaOS 4.0 działający na procesorach PPC G3/G4.

Odpowiedz

Darek Śmietana
Czytelnik

komentarz #5 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #3

Dokumentacji?

Odpowiedz

Paweł Filipczak
Czytelnik

komentarz #6 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #5

Szpiegostwo przemyslowe?

Odpowiedz

Marcin Kuliński
Czytelnik

komentarz #7 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #4

Wije sie Pan jak piskorz :/ Przeciez wszyscy doskonale wiedza, ze chodzi o "blogoslawienstwo" wierchuszki, bo bez niego nawet i cztery G4 mozecie wsadzic w Mediatora i nic z tego nie wyniknie. Pytam wiec jeszcze raz: czy Mediator i Shark zostaly oficjalnie uznane za sprzet zgodny ze specyfikacja Zico? Czy firma Elbox uzyskala oficjalne potwierdzenie od Amiga Inc., ze ten sprzet bedzie nadawal sie do uruchomienia AOS4? Bo np. Eyetech - tak (czekamy jeszcze na reakcje BPlanu - tu moze byc dopiero ciekawie...).

Odpowiedz

Andrzej Dębicki
Czytelnik

komentarz #8 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #4

" 30 marca, miałem na myśli termin rozpoczęcia targów " OK. To da się zrozumieć. Tylko to elbox miał coś powiedzieć. A tym razem dowiadujemy się czytając newsy, że AmigaOS 4.0 będzie działał na sprzęcie zgodnym ze specyfikacją ZICO. Jak donoszą jaskółki, tylko SharkPPC+ spełnia te wymagania. Więc mamy następne pytanie. Skoro do tej pory była mowa, że to SharkPPC będzie pierwszy (choć już jest o kilka/naście?/ tygodni opóźniony) ile będziemy musieli czekać na akcelerator SharkPPC+. Fakt, na pewno nie spieszy się ze względu na termin premiery AmigaOS 4. Czy SharkPPC+ zdąży na ten termin? Czy prace nad wydaje się zbędnym w tej sytuacji akceleratorem SharkPPC będą prowadzone nadal? " gdzie, jak wszyscy już zapewne wiedzą, Amiga Inc. oficjalnie zapowiedziała, że powstaje nowy AmigaOS 4.0 działający na procesorach PPC G3/G4 " Owszem, zapowiedziała. Jednak Sharka nie wymieniono jako sprzętu zgodnego (była AmigaOne 1200/4000 i Pegasos), mimo iż oba wymienione nadal, poodbnie jak Shark, na rynku nie istnieją. Dlatego chyba oczywistym jest, że potencjalni klienci chcą dowiedzieć się od samego producenta jak wygląda sytuacja.

Odpowiedz

Discord
Online: 5
  • CizarCizar
  • IMPBotIMPBot
  • juenjuen
  • LaubzegaLaubzega
  • m...m...
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę