eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

wtorek, 17. lipca, 2018, 21:19

Dodano: 2016-05-05 19:02, Autor: st, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 1007

A A A

Free Pascal 3.1.1 i Lazarus Component Library

Sporo się dzieje na blogu Marcusa 'ALB42' Sackrowa - przygotował on kompilator języka Free Pascal 3.1.1 dla AmigaOS 3/4 oraz systemów pokrewnych. Następnie zainteresował się biblioteką LCL, dzięki której może szybko przenosić programy z innych platform i kompilować je dla AmigaOS, MOSa i AROSa. Zobaczcie filmik jak taki proces przebiega:

Ze strony ALB42 można pobrać pierwsze kompilacje programów dla AmigaOS 3 i 4, a także samo środowisko programistyczne Lazarus z kros-kompilatorami, które należy uruchomić w VMWare Player.

W odróżnieniu od Javy, która stara się, aby raz napisana aplikacja działała wszędzie (write once run anywhere), Lazarus i Free Pascal starają się, aby raz napisana aplikacja kompilowała się wszędzie (write once compile anywhere). Ponieważ dostępny jest dokładnie taki sam kompilator, w większości przypadków nie trzeba wprowadzać żadnych zmian, aby otrzymać taki sam produkt dla różnych platform. - pl.wikipedia.org

zobacz inne nasze wideo »

Dodaj komentarz

Ankieta: I co dalej? «»
Po polemicznych tekstach Piany i Krashana zapraszamy Was do udzielenia odpowiedzi w naszej ankiecie, która ma pokazać jakie obecnie panują nastroje co do przyszłości platformy w naszym środowisku. Można oddać głos na jedną z opcji lub dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-07-31
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze