eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

poniedziałek, 10. grudnia, 2018, 08:19

Dodano: 2016-05-05 19:02, Autor: st, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 1182

A A A

Free Pascal 3.1.1 i Lazarus Component Library

Sporo się dzieje na blogu Marcusa 'ALB42' Sackrowa - przygotował on kompilator języka Free Pascal 3.1.1 dla AmigaOS 3/4 oraz systemów pokrewnych. Następnie zainteresował się biblioteką LCL, dzięki której może szybko przenosić programy z innych platform i kompilować je dla AmigaOS, MOSa i AROSa. Zobaczcie filmik jak taki proces przebiega:

Ze strony ALB42 można pobrać pierwsze kompilacje programów dla AmigaOS 3 i 4, a także samo środowisko programistyczne Lazarus z kros-kompilatorami, które należy uruchomić w VMWare Player.

W odróżnieniu od Javy, która stara się, aby raz napisana aplikacja działała wszędzie (write once run anywhere), Lazarus i Free Pascal starają się, aby raz napisana aplikacja kompilowała się wszędzie (write once compile anywhere). Ponieważ dostępny jest dokładnie taki sam kompilator, w większości przypadków nie trzeba wprowadzać żadnych zmian, aby otrzymać taki sam produkt dla różnych platform. - pl.wikipedia.org

zobacz inne nasze wideo »

Dodaj komentarz

Ankieta: Jak wyświetlasz obraz z Amigi? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób wyświetlacie obraz ze swojej Amigi klasycznej lub NG. Można oddać głos na kilka opcji, a także w ostatnim polu dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-12-22
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze