eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

poniedziałek, 18. grudnia, 2017, 17:41

Dodano: 2017-01-26 20:56, Autor: st, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 750

A A A

Enhancer Software 1.2

Enhancer Software 1.2

No to mamy podział obowiązków w AmigaOS. Być może z formalnego punktu widzenia tak nie jest, ale w praktyce dzięki wprowadzeniu na rynek pakietu z systemowym oprogramowaniem przez A-Eon sytuacja jest taka, że deweloperzy z Hyperionu rozwijają "core" systemu, a dodatkowe aplikacje i biblioteki możemy zakupić w pakiecie Enhancer Software. Pod koniec grudnia zeszłego roku ukazała się wersja 1.2 tego pakietu w trzech rodzajach:

Plus Edition - zawiera wszystkie możliwe elementy, łącznie ze sterownikami dla kart graficznych RadeonHD 2.21 i pakietem CANDI (tematy graficzne/animowane dla Workbencha),

Standard Edition - wszystkie możliwe elementy, łącznie ze sterownikami dla kart graficznych RadeonHD 2.21, ale bez CANDI,

SE Edition - nowe, okrojone wydanie dla użytkowników starszych komputerów lub emulatorów, którzy nie posiadają kart RadeonHD.

Sound prefs

Od tej wersji sterowniki RadeonHD obsługują chipset Oland, zaktualizowane zostały biblioteki Warp3D Nova i OpenGL ES.

Pojawił się nowy systemowy kalendarz, nowe preferencje ustawień dźwięku (teraz połączone z AHI) i czasu. Można także ustawiać wiele alarmów w zegarku. Jest nowa Icon datatype, commodity TimeGuard, nowe klasy ReAction: Time, DateSheet, Sliderbar i Select.

Dodatkowo zaktualizowane zostały następujące aplikacje: NotificationServer, Notification Prefs, MultiEdit, MultiViewer, TuneNet, X-Dock, Format, ClipViewer, oraz gadżety i klasy ReAction: PieChart, TickBox, Shared Image, datatypy: Sound i WAV.

Wszystkie informacje na temat Enhancer Software znajdziecie w wiki.amiga.org. Pakiet można zakupić online w sklepie AMIStore, a także w wersji pudełkowej w sklepach z amigowym oprogramowaniem (tutaj cena to ok. 80 euro za pełne wydanie "Plus").


Dodaj komentarz

Konkurs: Jaki sprzęt jest na obrazku [pytanie 10]? «»

Prosimy o podanie odpowiedzi jak nazywa się sprzęt który jest na tym obrazku (może to być fragment tego urządzenia):

Zaloguj się, aby uczestniczyć w konkursie. Na trzy pierwsze odpowiedzi czekamy do: 2017-12-18 20:20 Informacje na temat nagród oraz regulamin konkursu znajdziecie tutaj.
Pytanie 9 (Subway):
  1. SKOLMAN_MWS - 3 pkt
  2. waldiamiga - 2 pkt
  3. philipo - 1 pkt
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze