Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2001-09-10 00:00, Kategoria: Publicystyka, Liczba wyświetleń: 4254

A A A

MicroSoft nam się rozX-boxił

Jeszcze nie pojawił się na rynku okrzyczany "pecet do gier" - X-Box, a już bestia z Redmond zapowiada drugie wcielenie wynalazku nazwane wstępnie (ku uciesze firmy Sony...) HomeStation. Co nowa maszyna ma potrafić?

Oprócz grania będziemy mogli zajmować się szeroko pojętymi "multimediami", sprzęt będzie mógł się wcielić np. w cyfrowy magnetowid, będzie pełnił rolę "centrum miltimedialnego" cokolwiek by to miało znaczyć, a znaczyć to ma tyle, że ściągnięte z sieci treści maszyna będzie bezprzewodowo (korzystając z technologii BlueTooth albo HomeRF) rozsyłać do cyfrowych odtwarzaczy audio i video. Urządzonko będzie pracować, jakżeby inaczej, pod którąś z wersji Windows i będzie korzystać z serwerów .NET Microsoftu (aktualnie jeszcze nie istniejących), a więc będziemy mogli z radością płacić za korzystanie z dostępu do wspaniałych aplikacji MS i oglądanie tej części Internetu, którą w łaskawości swej niezmierzonej dobry wujek Gates oglądać nam pozwoli.

Najwyraźniej w kwestii zapanowania nad światem rozrywki Microsoft idzie na noże z Sony, a przecież owo zapanowanie jest także "planem zmartwychwstania Amigi", jak błyskotliwie zauważa TheRegister.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 7
 • CizarCizar
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Tomasz Siewiera
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: brak daty

To, że majkrosoft zapowiada już następcę XB nic kompletnie nie znaczy. Zanim XB ukaże się w sklepach (o ile kiedykolwiek), ze 12 razy zmieni się jeszcze specyfikacja sprzętu itp. Generalnie w ojczyźnie konsol - Japonii - XB pomimo ostrej akcji promocyjnej nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że tam będzie klapa. Ciekawe czy w Ameryce i Europie nie będzie aby podobnie...

Odpowiedz

Marcin Kuliński
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #1

Ciekawe czy w Ameryce i Europie nie będzie aby podobnie...

Obawiam sie, ze nie. Po pierwsze: praktycznie wszyscy wielcy developerzy zwiazani dotychczas z rynkiem blaszanym bardzo pochlebnie wypowiadaja sie o xboxie (vide opinia Carmacka bodajze); po drugie: malymiekki ma takie pieniadze, ze bez problemu realizuje swoja polityke podkupywania developerow Sony - na dzien dzisiejszy ostalo sie chyba jednynie Square (z tych bardziej znaczacych oczywiscie). Warto tez wspomniec o takich grach jak Oddworld: Munch's Odyssey czy Dead Or Alive 3, ktore na PS2 nie wyjda wcale (choc takie byly kiedys plany), a ich tworcy obecnie pieja z zachwytu nad xboxem i obrzucaja blotem konsole Sony. Zeby bylo smieszniej - nie wynika to bynajmniej z jakiegos wyimaginowanego zacofania technologicznego Sony (no, moze pomijajac brak sprzetowego antyaliasingu w PS2) - kto widzial trailery z MGS2: Sons of Liberty i dajmy na to takiego Maxa Payne (nad ktorym pecetyczna prasa growa po prostu rozplywa sie w zachwytach), ten wie o czym mowa...

Odpowiedz

Andrzej Dębicki
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #1

w ojczyźnie konsol - Japonii - XB pomimo ostrej akcji promocyjnej nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że tam będzie klapa. Ciekawe czy w Ameryce i Europie nie będzie aby podobnie...

Japonia to specyficzny rynek. Pech chciał, że Bill kompletnie nie trafia w gusta Japońców ze swoimi xboxianymi grami - dlatego będzie to niewypał w KKW. Europa i Stany przyjmą XBoxa z otwartymi rączkami. Tami mały newsik w moim komentsie: Dwie olbrzymie sieci supermarketów w USA (m.in Toys'R'Us) wykombinowały przedsprzedaż. W pół godziny zrakło miejsca na zapisy na konsolki. Niestety, siłą pieniądza w USA jest ogromna i kapania reklamowa zrobiła swoje. Ja jednak na XBoxie nie widzę na razie ani jednego tytułu, który mnie zainteresuje. W przeciwieństwie do PS2.

Odpowiedz

Tomasz Siewiera
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #2

polityke podkupywania developerow Sony - na dzien dzisiejszy ostalo sie chyba jednynie Square (z tych bardziej znaczacych oczywiscie). Warto tez wspomniec o takich grach jak Oddworld: Munch's Odyssey czy Dead Or Alive 3, ktore na PS2 nie wyjda wcale
Nie tylko Square. Że wspomnę tylko o Namco i Polyphony (Gran Turismo) i "paru" innych developerach. To, że Munch's Oddysey nie wyjdzie na PS2: możliwe... aczkolwiek nie wiadomo też, czy wyjdzie na XB... ba nie wiadomo, czy wyjdzie na cokolwiek. Twórcy chyba zagalopowali się z ficzerami gry i niewiadomo, czy cokolwiek uciągnie taką kobyłę. Co do reszty tytułów wpomnianych przez Ciebie: nie sądzę, aby nie wyszły na PS2. Czy będzie to li tylko zmiana tytułu (podobnie było z Dead or Alive2, którą to grę miał mieć na wyłączność segowski Dreamcast), czy nieznaczne opóźnienie, nie ma znaczenia. Większość znaczących cokolwiek developerów nie zastanawia się nawet nad porzuceniem PS2 i pisaniem tylko na XB. Podejrzewam jednak, że XB (if any...) będzie "konsolą" dla innego segnemtu odbiorców niż PS2, DC, GameCube. To po prostu pecet zapakowany w mniejsze pudełko. I tak jak na pececie będą na to wychodzić RTS-y FPP-y i TPP-y. Zapomnieć można o Final Fantasy (choć są konwersje na blachę - pomimo wyższej rozdzielczości wyświetlanej grafiki - syf i malaria) i paru innych znaczących tytułach dla których konsole się kupuje.

Odpowiedz

Marcin Kuliński
Czytelnik

komentarz #5 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #4

To po prostu pecet zapakowany w mniejsze pudełko

No, nie tak do konca. Zaimplementowano w nim np. UMA - obiecywala nam to kiedys phase5 w ABoxie.

Odpowiedz

Kornel Lesinski
Czytelnik

komentarz #6 wysłany: brak daty

Az mi sie cieplo zrobilo. Widac ze plany widmo i obiecanki cacanki nie wychodza tylko od Amiga#?. Tak samo jak amigade, mck, one i inne, m$ ma swoje X i .net ciekawe czy pojawi sie nowa galaz rynku sprzedajaca komputery typu "juz, juz, sa, za..."

Odpowiedz

Discord
Online: 7
 • CizarCizar
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę