classic

eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

środa, 13. listopada, 2019, 12:53

Best of eXec - wszystkie duże wydarzenia »
Skrzynka eXec.pl
zostaw wiadomość »schowaj »
Ostatnie komentarze pod aktualnościami
0
1
2
3
4
5
Forum dyskusyjne
więcej nowych wątków »
Najczęściej komentowane więcej »
Artykuły
Checkmate 1500 Plus - następna partia Amiga TV »
Odtwarzaj wideo
Ankieta: Amiga - do kogo masz obecnie największe zaufanie? «»
Ankieta eXec.pl
Tym razem pytamy Was o to do kogo macie obecnie największe zaufanie w naszym, amigowym środowisku - ankieta ma dwa etapy, w pierwszym należy wskazać konkretną osobę, a w drugim firmę lub zespół. Można także w wolnym polu dopisać własne typy.
Ankieta aktywna do: 2019-11-15
W przygotowaniu (11) «» + dodaj nowego newsa
 • eXec i RSS
 • Hardware z polskiego 7-bit
 • Skórki dla TuneNet
 • Ankieta: moda na retro
 • Aktualizacja top listy
 • IBrowse 2.5, czyli czyste szaleństwo...
 • VIM 8.1 i moje .vimrc na Amidze
 • OS4 vs MOS vs OSX #1 - jak wybieramy pliki
 • Diablo
 • AmigaOS 3.2?
 • AmigaAMP 3.26
Strona 165
Motorola przekracza barierę 1 GHz
motorola68k

W Motoroli rozpoczęto testy drugiej generacji procesorów PowerPC 7400, zwanej G4e albo też G4 Plus. Przecieki do prasy mówią o testach tych układów przy częstotliwościach zegara dużo większych niż dotychczasowe 500 MHz, podobno niektóre układy pracują nawet przy częstotliwości 1050 MHz. Celem jest stworzenie rodziny procesorów G4 pracujących przy częstotliwościach rzędu 700 - 800 MHz.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Wyrok odroczony
internet

Sąd apelacyjny ustalił termin procesu między Napsterem a RIAA na 2 października. Do tego czasu serwery Napstera będą działać. 18 sierpnia prawnicy Napstera zaproponowali umorzenie procesu, jednak nie wiadomo, czy sąd zgodził się na to. Wyznaczenie daty rozpoczęcia rozprawy wydaje się świadczyć o odrzuceniu tej prośby, jednak z drugiej strony może to wynikać po prostu ze sztywnego przestrzegania procedur sądowych.

Dodano: 2000-09-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Pierwsze sterowniki dla Mediatora
sprzet

Vision Factory Development, grupa zajmująca się pakietem CyberGraphX, ma działające pierwsze sterowniki dla karty graficznej współpracującej z płytą MediatorPCI. Są one przeznaczone dla pakietu CGX v3 i obsługują kartę graficzną z procesorem S3 ViRGE. Wersja dla CyberGraphX v4 ma być zawarta w najbliższym uaktualnieniu dla tego pakietu. W tej chwili programiści z VFD pracują nad sterownikami dla kart z procesorem Voodoo3.

Dodano: 2000-09-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Wieści z Microcode Solution
oprogramowanie

Znów, po długim okresie milczenia, dała znać o sobie i postępach nad emulatorem PowerMaca firma Microcode Solutions. Prace nad iFusion, bo tak będzie nazywał się emulator, trwają (ile razy to już słyszeliśmy?) i w niedalekiej przyszłości wszyscy mamy się dowiedzieć więcej na temat tego programu i jego interfejsu.

Dodano: 2000-09-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Plany firmy Elbox
elbox

Jak donosi firma Elbox, pierwsza partia płyt MediatorPCI zostanie wyprodukowana w ilości 1000 sztuk w przeciągu najbliższych 2 tygodni. Żeby jednak nie przedłużać oczekiwania klientów, firma nie będzie czekać na ukończenie całości lecz sukcesywnie wysyłać mniejsze ilości do dostawców. Pierwszych egzemplarzy należy spodziewać się w przeciągu kilku dni.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Mediator vs Predator
sprzet

Polityka firmy Elbox dotycząca Mediatora w wersji dla "dużych" Amig pozostaje niejasna. Pierwsze informacje o slotach PCI dla Amig z kartami PPC padły w wywiadzie z szefem firmy DCE. Padło tam również zdanie dyskredytujące Mediatora (chodziło o brak możliwości wykorzystania kart wyposażonych w więcej niż 8 MB pamięci - w praktyce większości nowych kart graficznych).

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-31 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Nowości dla MorphOSa
oprogramowanie

O systemie MorphOS chyba większość amigowców już wie. Wielu posiadaczy akceleratorów z procesorami PowerPC zapewne już go wypróbowało i podbudowani wynikami czekają teraz na kolejne wiadomości i kolejne wersje beta.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-31 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Kolej na grafikę
oprogramowanie

Po różnych programach użytkowych, filemanagerach i kompresorach przyszła kolej na programy korzystające z grafiki. Ostatnio na sieci pojawiły się informacje o dwóch kolejnych programach dla nowej Amigi, które można zaliczyć do tej kategorii. Jednym z nich jest program do generowania efektów specjalnych - następca Wildfire\7 PPC znanego z platformy Amiga Classic.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-31 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Telefon komórkowy z otdwarzaczem MP3
internet

Za jedyne 350 funtów możesz stać się właścicielem "komóry" SGH M-100 Samsunga. Oprócz tradycyjnych funkcji telefonu urządzonko to posiada 23 MB pamięci, z której może odtwarzać muzykę w formacie MP3, co jak wiadomo wystarcza na około pół godziny. A że trochę drogo? No cóż, pionierzy zawsze ponoszą największe koszty.

Dodano: 2000-08-31 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Sony odszczekuje
internet

Firma Sony szybko zareagowała na nieco nieprzemyślaną wypowiedź jej pracownika, Steve Hecklera, na temat programu Napster. O wypowiedzi tej pisaliśmy kilka dni temu, pan Hackler straszył wypowiedzeniem przez Sony wojny Napsterowi, stawianiem blokad na serwerach dostawców Internetu, a nawet wprowadzeniem antynapsterowych blokad do systemów operacyjnych.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-30 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Spójrz w niebo
oprogramowanie

Długo oczekiwana wersja dla PowerPC programu Digital Almanac została właśnie ukończona. Powinna dotrzeć do użytkowników, którzy złożą zamówienie, począwszy od 28 sierpnia. W obecnej chwili dostępna jest tylko wersja niemieckojęzyczna. Osoby nie czujące się mocno w języku Goethego poczekać muszą najprawdopodobniej do października. Wtedy także na Aminecie powinna pojawić się wersja demo.

Dodano: 2000-08-30 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

LinuxPPC na Amidze
linux

Na stronie Amigart można znaleźć angielskie tłumaczenie przewodnika po instalacji dystrybucji SuSE Linuxa PowerPC 6.4 na Amidze z akceleratorem z procesorem PPC.

Dodano: 2000-08-29 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Listy mailowe dla MorphOSa
oprogramowanie

Niedawno powstały dwie listy mailowe poświęcone systemowi MorphOS. Jedna z nich jest przeznaczona dla programistów. Zasubskrybować ją można wysyłając e-mail na adres: MorphOS-Dev-subscribe@egroups.com jako temat podając "subscribe".

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-29 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

SDL dla Amigi
sdl

SDL jest skrótem od Simple DirectMedia Layer. Jest to biblioteka służąca do obsługi grafiki i dźwięku. Wiele aplikacji i gier z niej korzysta. Dzięki Gabriele Greco jest teraz szansa na przeportowanie niektórych z nich bez większych modyfikacji. Archiwum, które można znaleźć na Aminecie, zawiera wersję biblioteki dla procesorów m68k, kilka programów demonstracyjnych i pliki include.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-28 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

SMSMasterGUI zmienia nazwę
oprogramowanie

SMSMasterMUI, jeden z kilku programów służących do przesyłania wiadomości SMS do telefonów GSM, zmienił nazwę na SMSEngineerGUI. Powodem było istnienie już aplikacji o podobnej nazwie i funkcjonalności. Autor prosi więc o usunięcie poprzedniej wersji i zainstalowanie uaktualnienia.

Dodano: 2000-08-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Pentium 4 - kolejna Intel-igentna grzałka
sprzet

Jeden z konstruktorów nowego wynalazku Intela - Doug Cameron zdradził nieco szczegółów na jego temat. Powierzchnia struktury procesora to 217 milimetrów kwadratowych, pobiera też drobne 40 W mocy. Wyobraźcie sobie ten potężny radiator i stado wiatraków...

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Opóźnienie? Normalka
elbox

Chyba wszyscy bylibyśmy zdziwieni, gdyby stało się inaczej. Choć na pewno każdy z nas w duszy chciałby, żeby Mediator PCI ukazał się planowo. Niestety, jak donosi Vesalia Computer, jeden z partnerów frimy Elbox - producenta Mediatora, karty będą dostępne 2-3 tygodnie później niż zakładano.

Dodano: 2000-08-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Nie będzie dysku z misjami
gry

Firma clickBOOM postanowiła, że nie wyda dodatkowego dysku z misjami dla gry Napalm zatytuowanego Euroburn. Wbrew pozorom nie ma się czym martwić. Pakiet dodatkowych misji został zamieniony na pełnowartościowego następcę - grę Napalm 2.

Dodano: 2000-08-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry komentarzy: 2 (ostatni: 2016-10-16 23:36)

Kostka do gry
sprzet

Kształt sześcianu staje się ostatnio modny w świecie komputerów. Oprócz najnowszego wynalazku Apple ma go również - no, może nie do końca (15 x 15 x 11 cm) - nowa konsola Nintendo Gamecube (znana wcześniej pod kryptonimem Dolphin).

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Iridium idzie do piachu
sprzet

Motorola poniosła ostateczną klęskę na polu telefonii satelitarnej. Złożona z 66 satelitów sieć Iridium okazała się całkowitą finansową klapą. Ponieważ nie znalazł się nikt, kto chciałby odkupić sieć, sąd wydał decyzę zezwalającą na zmianę orbit satelitów w taki sposób, aby spłonęły w ziemskiej atmosferze. Data tej operacji nie została jeszcze wyznaczona, ale całkiem możliwe że ceny pancernych parasoli pójdą w górę...

Dodano: 2000-08-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

AMD kombinuje
sprzet

"Jeżeli nie możesz pokonać konkurencji to ją wykup" - ta idea zdaje się przyświecać zainteresowaniu AMD Transmetą. Oficjalnie nazywa się to "wymianą technologii". AMD ma pomóc Transmecie w przejściu na mniejszą szerokość ścieżki w procesorach (co pozwala na zwiększenie częstotliwości zegara), w zamian zaś chce zdobyć tajemnice niskiego poboru mocy, co ma być nowym orężem w wojnie z Intelem. Nie wiadomo tylko na razie co na to Transmeta...

Dodano: 2000-08-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Codename: Hell Squad już jest
gry

Doczekaliśmy się wreszcie kolejnej przygodówki od firmy Digital Dreams Entertainment. Codename: Hell Squad jest już do kupienia. Myślę, że wielu miłośników tego gatunku zostało pozytywnie nastawionych do tej gry dzięki wersji demo, którą można było od pewnego czasu ściągnąć z internetu. Cena gry to 89 marek niemieckich.

Dodano: 2000-08-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Dysk na płonącym drucie
sprzet

Western Digital proponuje zewnętrzny dysk twardy wyposażony w złącze FireWire. Ładnie i solidnie obudowany dysk wydaje się być idealnym sposobem na przenoszenie dużej ilości danych z miejsca na miejsce, WD jednak jakoś pomija ten aspekt sprawy w materiałach reklamowych. Dysk występuje w trzech odmianach o pojemościach 10, 20 i 30 GB. Transfer przez złącze FireWire wynosi 8 MB/s. Zanim ktoś powie, że to niewiele, proponuję porównać to z szybkością zapisu danych na płycie CD-R...

Dodano: 2000-08-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

VBCC dla MorphOS
oprogramowanie

Dla wszystkich miłośników kompilatora VBCC mamy dobrą wiadomość. Frank Wille, który do tej pory zajmował się wersjami kompilatora obsługującymi procesory PowerPC, rozszerzył swoją ofertę o wersję dla systemu MorphOS. Co ciekawsze, na stronie jest dostępna wersja 0.7d - od dawna testowana wersja beta tego kompilatora. Kiedy ujrzymy tą wersję dla pozostałych procesorów i systemów?

Dodano: 2000-08-24 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Trzecia rocznica Amiga RC5 Team
oprogramowanie

To już trzy lata, odkąd Thomas Tavoly powołał do życia drużynę Amiga RC5 Team. Trzy lata, które pokazują, że sytuacja w ciągu tego czasu raczej nie uległa zmianie, ale Amiga nadal isnieje i ma się całkiem dobrze. Ostatnio zebrała się grupa ludzi, którzy zaczęli pracować nad nowymi klientami dla Amigi.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Nowy Aminet
oprogramowanie

Hitem na płycie Aminet z numerem 38 jest pełna wersja programu graficznego Personal Paint 7.1b. Oczywiście nie jest to jedyny program na krążku. Płyta zawiera ponad 500 MB oprogramowania, jakie pojawiło się w sieci od Aminetu 37.

Dodano: 2000-08-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

DeliTracker za darmo
oprogramowanie

Niedawno pojawiła się nowa wersja odtwarzacza modułów o nazwie DeliTracker. Najnowsza i jednocześnie ostatnia wersja dla Amigi z numerem 2.32 (program dalej będzie rozwijany dla peceta) potrafi odtworzyć ponad 150 różnych formatów muzycznych. Dostępna jest oczywiście na Aminecie. Zainteresowanych wersją pecetową zapraszamy na stronę poświęconą temu programowi.

Dodano: 2000-08-19 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Catweasel znów na półkach sklepowych
sprzet

Karta Catweasel dla slotów ISA, interfejs umożliwiający korzystanie z amigowych (i nie tylko) dyskietek na pececie, znów jest możliwa do kupienia. Sama karta zmieniła nieco swoje oblicze, jednak jest, jak zapewnia producent - firma Individual Computers - całkowicie zgodna z modelem z roku 1996.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-18 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

RedHat i Amiga
amigainc

O współpracy firm RedHat Inc. i Amiga Inc. wszyscy już wiedzą. Pierwsza wersja Amiga SDK przygotowana została do działania właśnie na dystrybucji linuxa właśnie od firmy RedHat. Teraz czas na kolejny krok. W sklepie internetowym prowadzonym przez "Czerwonego Kapturka" (można to zmienić jak komuś się nie podoba moje tłumaczenie) każdy chętny może kupić pakiet developerski Amigi. Dzięki temu każdy zainteresowany linuxem jednocześnie dowie się, że również w świecie Amigi coś się dzieje.

Dodano: 2000-08-16 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Plotki, plotki, plotki...
internet

Wydawać by się mogło, że świat Amigi opanowany został przez kobiety. A to za sprawą wszędobylskich plotek rozsyłanych w świat przez często bliżej nieokreślone osoby. Plotki te są szybko dementowane lub potwierdzane przez firmy lub osoby, których dotyczą.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-15 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Emulatory dla WarpUp
oprogramowanie

Colin Ward udostępnił najnowsze wersje emulatorów automatów, bazujące na ich najnowszym kodzie źródłowym z PC w wersji 0.37 Beta 5. Amigowe wersje WarpMAME, WarpNeoMAME oraz WarpMESS wzbogacone zostały m. in. o obsługę dźwięku przez układ Paula, obsługę trybów graficznych AGA, emulatory mogą wyświetlać grafikę w trybach 16-bitowych. Po szczegóły i archiwa zapraszamy na stronę autora - CodeHQ.

Dodano: 2000-08-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Nowy serwer WWW eXeca
exec

Serwis WWW magazynu eXec został przeniesiony na nowy serwer. Jest to dwuprocesorowa maszyna chodząca pod Linuxem. Oczywiście adres WWW jest dalej ten sam, tak samo w mocy są wszelkie adresy pocztowe redaktorów i serwisów usługowych. Nie spodziewamy się żadnych problemów, ale gdyby ktoś zauważył jakieś nieprawidłowości, to proszę je zgłaszać na adres: cromax@amiga.pl.

Dodano: 2000-08-13 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Amiga wymiata w konkursie OGR
oprogramowanie

Dziś po raz kolejny drużyna Amiga RC5 Team Effort odzyskała pierwsze miejsce w OGR-25 - nowym konkursie distributed.net. Nasza przewaga nad depczącymi nam po piętach pożeraczami liczb z ekipy slashdot.org zwiększyła się wczoraj o 30 giganodes (30 miliardów sprawdzonych linijek Golomba). Miejmy nadzieję, że taki stan rzeczy utrzyma się. Chętnych na przyłączenie się do konkursu zapraszamy na polską stronę amigowej drużyny.

Dodano: 2000-08-13 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 1 (ostatni: 2016-01-20 12:52)

Zamówić Payback
gry

Do listopada przyjdzie nam poczekać na Payback - grę wzorowaną na znanym choćby z PlayStation tytule GTA. Wszyscy, którzy chcą jednak zapewnić sobie najkrótszy czas oczekiwania na tą grę, mogą złożyć już dziś zamówienie. Gra zostanie wydana przez firmę Blittersoft, tam też należy składać zamówienia. Chęć nabycia gry można również zgłaszać autorom gry wysyłając pusty e-mail na adres: payback-preorder@apex-designs.net.

Dodano: 2000-08-13 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Ruszamy na zakupy
internet

Pierwszego września rusza nowy sklep internetowy - www.matay.pl. Matay jest dystrybutorem takich firm jak Haage&Partner, Hyperion, czy Titan. Co to oznacza? Dostęp do najświeższego, legalnego oprogramowania za okazyjną cenę. Nie musisz dysponować kartą kredytową. Wysyłka odbywa się natychmiast po potwierdzeniu zamówienia, a zapłata nastąpi podczas odbioru przesyłki. Wygląda na to, że nareszcie ktoś zainteresował się polskimi użytkownikami Amigi. Na to od dawna czekaliśmy.

Dodano: 2000-08-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Nowa wersja Froggera
wideo

Ukazała się nowa wersja 1.6 tego znanego, polskiego programu do odtwarzania filmów MPEG. Do ściągnięcia spod adresu frogger.rules.pl są wersje dla procesorów 68030, 040 i 060, wersje dla PPC (zarówno PowerUP jak i WarpOS), oraz nowa wersja dla MorphOS-a. Za kilka dni będą też dostępne kompilacje dla Linuxa.

Dodano: 2000-08-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Zalew kodów źródłowych
oprogramowanie

Ostatnio, dwie całkiem niezłe gry stały się produktami, które mogą w łatwy sposób stać się grami dla Amigi. A to za sprawą uwolnienia ich kodu źródłowego. Pierwszą z nich jest Imperium Terranum 2: War of The Worlds - strategia podobna do Cywilizacji. Drugą pozycją, chyba bardziej oczekiwaną jest strzelanina 3D Alien vs Predator, do której kod źródłowy opublikowała firma Fox Interactive. Kiedy zobaczymy pierwsze wersje tych gier na Amidze?

Dodano: 2000-08-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Nowy konkurs distributed.net
internet

Jako że konkurs OGR-24 (Optimal Golomb Ruler) ma się już ku końcowi (serwer rozesłał już wszystkie bloki i czeka na ich zwrot po przeliczeniu), rozpoczęto konkurs OGR-25, czyli szukanie optymalnej 25-elementowej linijki Golomba. (to taki 25-elementowy zbiór liczb naturalnych, że żadne dwie pary liczb nie dają tej samej różnicy).

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-09 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Nightlong tuż tuż
gry

Firma ClickBOOM ukończyła prace nad grą Nightlong - przygodówką na trzech płytach CD. Jak każdy produkt na którego licencję należało wykupić od właściciela praw, musi on zostać zatwierdzony przez firmę Trecision. Najpierw testowana będzie wersja dla m68k a po niej wersja dla PowerPC. Po pomyślnych testach nic już nie będzie stać na przeszkodzie tworzeniu kopii, pakowaniu w pudełka (wszystkie manuale już wcześniej zostały wydrukowane) i wysyłaniu do klientów.

Dodano: 2000-08-08 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Tłumacz z m68k na PPC
oprogramowanie

Projekt PPC680x0 od pewnego czasu jest już skończony a autor poszukiwał wydawcy. Jak się okazuje, poszukiwania zostały zakończone, program zostanie wydany na płycie wraz z kompilatorem StormC v4. Planowany termin wydania - październik.

Dodano: 2000-08-07 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Kto chce źródła?
oprogramowanie

Czy jest jeszcze ktoś, kto nie używa MCP? Chyba tylko ten, kto nie lubi żadnych nakładek na system. Michael Knoke, autor i właściciel tego Commodity nie może się dalej nim zajmować i poszukuje dobrego programisty, który pozwoliłby na dalszy rozwój programu. Chętny amigowiec powinien cechować się dobrą znajomością asemblera - źródła zajmują ponad 36 tysięcy linii kodu w tym języku. Może ktoś z naszego podwórka zajął by się tym, jakże przydatnym, programem? Kontakt z autorem nawiązać można pisząc na adres: knoke@cs.tu-berlin.de.

Dodano: 2000-08-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Najbardziej oczekiwana wiadomość?
oprogramowanie

Wielu posiadaczy akceleratorów z procesorami PowerPC zapewne z ogromnym zainteresowaniem oamigarwowało pierwsze informacje dotyczące nowego systemu MorphOS.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

AmigaNG rośnie w siłę
oprogramowanie

Richard Colier uraczył wszystkich posiadaczy Amiga SDK (oraz wszystkich ewentualnych przyszłych właścicieli komputera AmigaOne) pierwszym, bardzo prostym edytorem tekstowym, opartym na GUI. Wszystkie pliki potrzebne do działania znajdują się na stronie autora.

Dodano: 2000-08-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

REBOL dla nowej Amigi
oprogramowanie

Mamy już kolejną aplikację napisaną dla Amigi nowej generacji. Jest nią Interpreter języka REBOL, napisany przez REBOL Technologies - firmę założoną przez dobrze znanego większości amigowcom Carla Sassenratha. Ze strony firmy można pobrać wersję eksperymentalną pakietu REBOL/Core. Do użycia jej potrzebny jest oczywiście Amiga SDK.

Dodano: 2000-08-04 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Oficjalny kanał IRC-owy Amiga Inc.
amigainc

Amiga Inc. zapowiedziała utworzenie oficjalnego kanału IRC na serwerze irc.amiga.com. Kanał, jak łatwo zgadnąć, nosi nazwę #amiga.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-04 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Middle City - gra przygodowa w produkcji
gry

Grupa włoskich programistów zabrała się za dostarczenie na naszą platformę kolejnej przygodówki. Z powodów czysto ekonomicznych, gra ma zostać wydana również i na PC. Sama gra zapowiada się dość ciekawie. Rysowana grafika utrzymana jest w stylu przygód Larry'ego Laffera czy gry Biing (ach te kobiety z "dużymi, niebieskimi oczami"). Na koniec roku autorzy zapowiadają pierwszą grywalną wersję demo. Mamy nadzieję, że na planach się nie skończy i wersja dla Amigi zobaczy światło dzienne.

Dodano: 2000-08-03 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Dystrybucja
exec

Już nie tylko Poczta Polska dostarcza magazyn "eXec". O nasze pismo możecie pytać w następujących punktach sprzedaży w Polsce.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-02 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

GoldED Studio 5 za darmo
oprogramowanie

Dietmar Eilert, autor wspaniałego edytora tekstowego GoldED, postanowił zrobić nam kolejny prezent. Udostępnił on na swojej stronie pełną wersję tego programu w wersji 5 za darmo. Dodatkowo można otrzymać kupon rabatowy na najnowszą wersję tego edytora, uprawniający do zakupu z 20% zniżką.

Dodano: 2000-08-02 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Kto chce WarpView?
przegladarka

Steffen Heuser poszukuje chętnego programisty, który zechciałby zająć się dalszym rozwojem programu do przeglądania grafiki - WarpView. Steffen mógłby nadal pracować nad tym projektem, jednak nowe wersje nie pojawiały by się tak często, jakby sobie tego życzył.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

« poprzednia 1 163 164 165 166 następna »

malinowa_amiga
Czerwone gdakanie pokaż »
Galeria
1
AmiParty XXI 11-13.08.2017, Chełm
nasze galerie »
AmigaOne
Amiga Podcast
Kategorie
Tagi
AmigaOS.pl