<< 12 września 2007 | Strona tytułowa | 14 września 2007 >>

Made In Japan

początek

Made In Japan - Deep Purple

W 1992 roku moja muzyczna świadomość i tak już była niezła. Słuchałem wtedy polskiej "czołówki" - Proletaryat, Kobranocka, IRA, Róże Europy, a także Dezertera, czy zespołu Strajk. Zupełnie jednak nie zdawałem sobie sprawy z tego, że dwie kasety magnetofonowe zawierające zapis jakiegoś koncertu z 1972 roku poczynią takie spustoszenie w mojej głowie. Pewnie zadawałem sobie pytanie - "jak można słuchać takich staroci?". Z dzisiejszej perspektywy to pytanie jest po prostu idiotyczne, ale wtedy jeszcze nie wiedziałem, że dobrej muzyki należy szukać wstecz, a nie w przód.

1. Highway Star
2. Child In Time
3. Smoke On The Water
4. The Mule
5. Strange Kind Of Woman
6. Lazy
7. Space Truckin

Ritchie Blackmore - gitara
Ian Gillan - wokal, krzyk, wrzask
Roger Glover - bas
Jon Lord - klawisze
Ian Paice - perkusja

Koncert nagrany 15-16-17 sierpnia 1972 roku w Tokyo i Osace. Ukazało się także wydanie rocznicowe zawierające dodatkowo: Black Night (Tokyo 17.08.1972), Speed King (Tokyo 17.08.1972), Lucille (Osaka 16.08.1972).

Najlepiej słuchać bardzo, ale to bardzo głośno, wielokrotnie i w całości. Jak najbardziej nadaje się do samochodu, o ile nie jedziemy z dziewczyną, żoną lub inną wrażliwą na ekspresję niewiastą.

Polecam wszystkim ten album na początek prawdziwej przygody z muzyką. Koncerty Deep Purple do dnia dzisiejszego są znakomite, a wtedy, w Japonii, zespół występował w najlepszym składzie i był w szczytowej formie.

Social Bookmarks :  Add this post to Slashdot    Add this post to Digg    Add this post to Reddit    Add this post to Delicious    Add this post to Stumble it    Add this post to Google    Add this post to Technorati    Add this post to Bloglines    Add this post to Facebook    Add this post to Furl    Add this post to Windows Live    Add this post to Yahoo!